پزشکیسلامتسلامت و تغذیه

آیا مصرف مکمل ها و ویتامین ضروری است

بیشتر افراد نیازی به مصرف مکمل ها ندارند و می توانند با استفاده از یک رژیم غذایی سالم و متعادل تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن خود را تامین کنند.

ویتامین ها و مواد معدنی، مانند آهن، کلسیم و ویتامین C، مواد مغذی ضروری هستند که بدن شما برای کار مناسب به مقدار کمی به آنها نیاز دارد. بسیاری از افراد مصرف مکمل ها را انتخاب می کنند اما مصرف بیش از حد آن یا مصرف طولانی مدت آن می تواند مضر باشد. وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی انگلیس مکمل های خاصی را برای برخی از گروه هایی که در معرض کمبود هستند توصیه می کند.

مکمل اسید فولیک در بارداری

اگر باردار هستید و یا می خواهید بچه دار شوید، توصیه می شود که تا 12 هفتگی بارداری هر روز مکمل اسید فولیک 400 میکروگرم مصرف کنید. مکمل های اسیدفولیک باید قبل از بارداری مصرف شوند، بنابراین قبل از بارداری مصرف آنها را شروع کنید.

اسید فولیک می تواند به جلوگیری از نقص لوله عصبی مانند اسپینا بیفیدا کمک کند. در مصرف مکمل ها ختما با پزشک خود مشورت کنید.

مکمل ویتامین D

در تابستان، بیشتر افراد می توانند از طریق نور خورشید بر روی پوست و از رژیم غذایی متعادل، ویتامین D مورد نیاز بدن خود را دریافت کنند.

با این حال در طول پاییز و زمستان، شما باید ویتامین D را از رژیم غذایی خود دریافت کنید زیرا آفتاب به اندازه ای که بتواند ویتامین D مورد نیاز بدن را تولید کند، کافی نیست.

از آنجا که دریافت ویتامین D کافی از طریق غذا برای افراد دشوار است، بنابراین همه افراد (از جمله زنان باردار و شیرده) باید در روزهای پاییز و زمستان یک مکمل حاوی 10 میکروگرم ویتامین D را در نظر بگیرند.

برخی از گروه های مردم بیشتر در معرض خطر عدم دریافت ویتامین D كافی قرار دارند و به آنها توصیه می شود كه هر روز سال از این مکمل استفاده كنند. برای مصرف مکمل ها به توصیه زیر در مورد ویتامین D توجه نمایید.

توصیه در مورد مکمل ویتامین D

  • به نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند باید از روز تولد مکمل روزانه حاوی 5/8 تا 10 میکروگرم ویتامین D داده شود، حتی اگر خود مادر مکمل حاوی ویتامین D مصرف کند.
  • نوزادانی که 500 میلی لیتر (حدود یک پیمانه) و یا بیشتر شیرخشک در روز مصرف می کنند نباید مکمل ویتامین D داده شود، زیرا شیر خشک با ویتامین D و سایر مواد مغذی غنی شده است.
  • به همه کودکان 1 تا 4 ساله باید روزانه مکمل حاوی 10 میکروگرم ویتامین D داده شود.
  • افرادی که اغلب در معرض آفتاب نیستند مانند افراد ضعیف یا افرادی که در خانه می مانند یا معمولاً لباسهایی را می پوشند که بیشتر پوست آنها را در خارج از خانه می پوشاند، باید روزانه یک مکمل حاوی 10 میکروگرم ویتامین D داده شود.

مکمل های حاوی ویتامین های A ، C و D

کودکان 6 ماه تا 5 سال هر روز باید از مکمل های ویتامین حاوی ویتامین های A ، C و D استفاده کنند.

در صورت نیاز به مصرف مکمل ها حتما به پزشک مراجعه کنید. به عنوان مثال، ممکن است برای درمان کم خونی و فقر آهن مکمل های آهن برای شما تجویز شود.

قرص های گازدار (جوشان): توصیه در مورد نمک

مکمل های ویتامین جوشان یا مسکن های جوشان می توانند حاوی تا 1 گرم نمک در هر قرص باشند. تغییر قرص غیر جوشان را در نظر داشته باشید، به خصوص اگر به شما توصیه شده است که نمک مصرفی خود را کاهش دهید.

بطور کلی مصرف مکمل ها نباید بعنوان یک عادت و بدون توجه به توصیه های پزشکی تبدیل شود.

منبع:

https://www.nhs.uk/

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا