تغذیه و رژیم غذاییسلامت و تغذیه

آیا نوشیدن چای باعث کم خونی می شود

چای با انبوهی از آنتی اکسیدان ها و میزان نسبتاً متوسط ​​کافئین، یکی از سالم ترین نوشیدنی های موجوداست. اما همانگونه که گفته می شود آیا نوشیدن چای باعث کم خونی می شود و به طور بالقوه باعث کمبود آهن می شود.

حقایق

مطالعات نشان داده اند که حقایقی در این ایده وجود دارد. ترکیبات موجود در چای به نام تانن می توانند به عنوان کلاتور عمل کنند ، به مواد معدنی متصل شده و مانع جذب آنها در بدن شود. اگرچه چای می تواند سطح آهن را در فرد کاهش دهد ، اما مطالعات همچنین نشان داده است که بعید است تأثیر زیادی داشته باشد.

در یک مطالعه ، دانشمندان اثر چای را با خوردن یک وعده غذایی معمولی – همبرگر ، لوبیای سبز و پوره سیب زمینی – و سپس اندازه گیری سطح آهن حاصل آنها بعد از غذا با نوشیدنی های مختلف ، بررسی کردند. هنگامی که افراد وعده غذایی را با چای می خوردند ، 62 درصد جذب آهن کاهش یافت. نوشیدن قهوه منجر به کاهش 35 درصدی شد. آب پرتقال جذب آهن را حدود 85 درصد افزایش داد.

اما یک پیچیدگی هایی وجود داشت. قهوه و چای فقط بر میزان آهن غیر هِم ( آهنی که در هموگلوبین خون نیست)، از نوع موجود در غلات و سبزیجات تأثیر می گذارد. چای و قهوه بر آهن هِمی( آهنی که در هموگلوبین وجود دارد) که در گوشت ، ماهی و طیور یافت می شود ، بی تأثیر بود

نتیجه گیری

در جواب به این سوال که آیا نوشیدن چای باعث کم خونی می شود باید گفت  ترکیبات موجود در قهوه و چای می توانند بر جذب آهن تأثیر بگذارند.

اگربه طور کلی آهن بیش از حد مورد نیاز از رژیم غذایی خود دریافت می کنید، بعید است مصرف یک یا دو فنجان قهوه یا چای روزانه منجر به سطح پایین آهن شود. اگر میزان آهن دریافتی از مواد غذاییتان کم است در مصرف چای و قهوه زیاده روی نکنید.

منبع: https://www.nytimes.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا