دانستنی های آشپزیدنیای آشپزی

انواع روش های پخت کیک

کیک ها از محبوب ترین و لذیذترین خوردنی ها هستند که برای صبحانه، عصرانه یا در جشن ها استفاده می شوند. در پخت این کیک ها از روشهای مختلفی استفاده می شود که می تواند بافتی متفاوت به کیک شما بدهد. در اینجا ما قصد داریم شما را با انواع روش های پخت کیک آشنا کنیم.

روش پخت کیک : روش اول creaming

روش اول : creaming

این روش پخت کیک که در بسیاری از کیک های کره ای هم استفاده می شود، شامل زدن کره و شکر در حدی است که کرم مانند و سبک شود که creaming نامیده می شود. این کار هوای زیادی را وارد بافت کیک شما خواهد کرد که به سبکی و پوکی کیک شما کمک خواهد کرد. در ادامه این روش پخت کیک معمولا تخم مرغ ها یکی یکی اضافه می شوند. و در آخر آرد افزوده و به آرامی و در حداقل زمان ممکن مخلوط می گردد. این روش پخت را در کیک های کره ای، پوند کیک ها و ویکتوریا که اسفنجی است می توانید ببینید.

روش پخت کیک : روش دوم whisking

روش دوم : whisking

این روش پخت کیک در کیک های با چربی کمتر دیده می شود. شامل زدن تخم مرغ و شکر است تا حدی که سبک و روشن شود. سپس مخلوط آرد و بکینگ پودر به تدریج اضافه می گردد. در صورت افزودن چربی به صورت مایع خواهد بود. این کیک بافتی سبک و اسفنجی نرم خواهد داشت ولی به سبکی روش اول نخواهد بود. این روش معمولا در کیک های لایه ای که بین آنها خامه فرم گرفته یا مارمالاد قرار داده می شود دیده می شود.

در بعضی مدلهای این روش که در کیک های اسفنجی دیده می شود زرده و سفیده جدا می شود. زرده با شکر زده می شود تا کرم و پوک شود. سفیده هم جدا زده می شود تا سفت شود. سپس با مخلوط زرده مخلوط و نهایتا آرد اضافه می گردد. در این روش هدف هوادهی به کیک برای ایجاد بافتی اسفنجی و سبک است. در این روش هم مهم است که آرد به آرامی افزوده شود تا هوای موجود در کیک خارج نشود.

روش پخت کیک : روش سوم ذوب کردن

روش سوم : آب کردن کره

در این روش پخت کیک کره ذوب شده و با شکر مخلوط می شود . پس از خنک شدن با باقی مواد مخلوط می شود. این روش در برونی ها و بلوندیزها استفاده می شود. بافت حاصله از آن بافتی مرطوب و فشرده است. در این روش بسیار مهم است که مدت زمان مخلوط کردن مواد کوتاه باشد وگرنه بافت کیک خمیر مانند و سفت خواهد شد.

روش پخت کیک : روش چهارم افزودن یکدفعه مواد

روش چهارم : افزودن یکدفعه مواد

در این روش پخت ساده همانطور که از اسمش پیداست تمامی مواد یکدفعه در ظرف همزن ریخته می شوند و در حد مخلوط شدن بهم زده می شوند. این روش هم بافتی فشرده به کیک شما خواهد داد. این روش در مافین ها استفاده می شود. در این روش مهم است که مواد مدت زمان طولانی بهم زده نشوند و آرد هم حتما الک و هوادهی شده باشد.

جمع آوری شده توسط بخش آشپزی سایت چندنقطه

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا