اجتماعیمهارت ارتباط

اهمیت مهارت های ارتباطی

10 مطالعه برتر در خصوص مهارت های ارتباطی

هرگز اهمیت مهارت های ارتباطی را دست کم نگیرید. در این پست 10 مطالعه علمی در زمینه های مختلف زندگی بررسی شده است. هر مطالعه بر اهمیت مهارت های ارتباطی تأکید می کند و مزایای شگفت آور استفاده از مهارت های ارتباطی را به طور مؤثر نشان می دهد.

1- افراد با ارتباطات بهتر ازدواج های بهتری دارند

طبق یک مطالعه جدید ، دلیل شماره یک طلاق مسائل ارتباطی است. جان گوتمن ، که بیش از چهل سال در دانشگاه واشنگتن مطالعاتی در مورد روابط انجام داده است ، به این نتیجه رسیده است که چیزی که مردم با آن بیشترین درگیری را دارند ، ارتباط برقرار کردن با یکدیگر در یک رابطه است.

این اطلاعات معتبر نشان می دهد كه كسانی كه می توانند در طی رابطه به طور مؤثر ارتباط برقرار كنند ، موفقیت بیشتری را می بینند و احتمالاً ارتباط نزدیكتری با همسر خود دارند ، كه می توان آن را به عنوان داشتن یک ازدواج كاملاً بهتر تعریف كرد.

تحقیقات وی نشان می دهد كه چهار نوع مشكل ارتباطی وجود دارد كه می تواند به طلاق منجر شود: انتقاد از شخصیت شریک ، تحقیر ، دفاعی بودن و سد کردن (امتناع از برقراری ارتباط). اهمیت مهارت های ارتباطی در یک رابطه سالم ضروری است.

2- افراد با مهارت ارتباطی بالا ، درآمد بیشتری کسب می کنند

طبق بررسی انجام شده در سال 1988 توسط کرتیس که در نشست سالانه انجمن ارتباطات گفتاری ارائه شد با ارزش ترین مهارت در ” بازار کار معاصر” مهارت های ارتباطی است. در این مطالعه 1000 مدیر پرسنلی مورد بررسی قرار گرفتند و به این نتیجه رسیدند.

این اطلاعات نشان می دهد که بهترین مهارتی که می توانیم در درون خود سرمایه گذاری کنیم ، ارتباطات قوی است. اگر بتوانیم ارتباط بسیار مؤثری برقرار کنیم ، مطمئناً قادر خواهیم بود شغلی را که بیشترین پول برای ما کسب می کند ، بدست بیاوریم.

3- افراد با ارتباطات خوب عزت نفس بالاتری دارند

براساس مقاله ای با عنوان ” عزت نفس و مهارت های ارتباطی مؤثر ” که توسط Live Strong منتشر شده است ، مطالعات نشان می دهد افرادی که مهارتهای ارتباطی خوبی دارند عمدتاً برون گرا هستند. این مقاله می گوید ، مطالعه سال 2001 منتشر شده در “Journal of Research in Personality says,” نشان می دهد، افراد برون گرا عزت نفس بالاتری دارند. برونگرایی می تواند باعث شود تا افراد به غریبه ها راحت تر نزدیک شوند ، در گروه های بزرگ صحبت کنند و دوستانه به نظر برسند. این موضوع می تواند دیگران را به مثبت تر شناختن افراد برونگرا متمایل کند ، و به طور بالقوه باعث تقویت بیشتر عزت نفس آنها شود. افراد دارای عزت نفس پایین ممکن است از صحبت با افراد نا آشنا و حضور در نشست های گروهی ناراحت باشند.

4- ارتباطات خوب باعث ساختن یک خانواده موفق می شود

مطالعه انجام شده توسط PearsonPearson, J. C. & Sessler, C. J. در ماه مه سال 1991 با عنوان ” ارتباطات خانوادگی و سلامت: حفظ رضایت زناشویی و کیفیت زندگی” که در نشست سالانه انجمن ارتباطات بین المللی در شیکاگو ارائه شد ، می گوید: ارتباطات خوب مرتبط با رضایت خانواده است. حمایت ، باز عمل کردن ، مذاکره ، تغییر مثبت ، تحقق نیازها و نشان دادن درک سایر اعضای خانواده ، تنها تعداد معدودی از رفتارهای ارتباطی در ایجاد خانواده ای است که سالم و شاد باشد.

5- مهمترین مهارت برای افرادی که وارد نیروی کار می شوند

ژورنال بین المللی ارتباطات تجاری مطالعه ای را منتشر کرد که در آن از 354 مدیر خواسته شد تا هنگام استخدام فارغ التحصیلان جدید دانشگاه ، عدم کفایت را رتبه دهند. یافته های این مطالعه نشان می دهد که مطلوب ترین کیفیت در یک استخدام جدید مهارت های ارتباطی مؤثر است. متأسفانه ، بعنوان رتبه یک در لیست عوامل عدم کفایت است که بعد از آن نداشتن مهارت حل مساله و خود محرکی آمده است.

6- ارتباطات از صفات برتر کارآفرینان موفق است

مطالعه ای که توسط مجله آمریکایی کسب و کارهای کوچک با عنوان “درک ویژگی های موفقیت کارآفرینی” منتشر شده است ، از صاحبان مشاغل کوچک و نمایندگان بانکی درمورد آنچه که آنها معتقدند عوامل اصلی کارآفرینی موفق است ، پرسیده شده است. ویژگی های برتر در بین این افراد ارتباطات شفاهی و گوش دادن بود.

7- مهارتهای ارتباطی مؤثر در توسعه مهارتهای رهبری کمک می کند

با توجه به مقاله ارائه شده در National Community College Chair Academy, Phoenix, AZ, ، توانایی برقراری ارتباط و تحقق اهداف ، یا عنصر “صدا” ، از طریق تمرین هایی که هر دو مهارت های ارتباطی بین فردی و بین گروهی را توسعه می دهد، آموزش داده می شود و از مربیگری و الگوهای نقش برای کمک به رشد دانش آموزان استفاده می کند.

8- به افراد کمک می کند تا نسبت به رسانه انتقاد کنند

این مطالعه نشان می دهد که آموزش ارتباطات در رسانه ها می تواند به مردم در توقف منابع و لحاظ کردن منابع کمک کند و پیام های تصویری هنری که توسط منبع رسانه به تصویر کشیده می شود را ارزیابی کنند. یافته های این مطالعه ، توضیح می دهد که چگونه درک جامعه و نهادها به بیننده کمک می کند تا استانداردهای لازم را برای شناخت و ارزیابی تصاویر متحرک ، به ویژه تصاویر تلویزیونی ایجاد کند. همچنین بر اهمیت دانش بینندگان از جنبه های فنی و هنری وسایل ارتباط تصویری در ایجاد معیارهای ارزیابی پیام ها تأکید می کند.

9- توانایی ارتباطی گفتگو ابزاری برای مشارکت در جامعه به شما می دهد

دانش آموزان باید یاد بگیرند که خواندن و نوشتن به عنوان پشتوانه اساسی برای مستقیم ترین روشی است که شهروندان می توانند خود را ارائه کنند و در زندگی عمومی به عنوان یک سخنران عمومی شرکت کنند. براساس یک مطالعه ، منتشر شده توسط ERIC Digests با عنوان “ارتباط بین آموزش زبان و آموزش مدنی” ، گفتگوی عمومی وسیله اصلی برای مشارکت در امور عمومی در بدو تولد دموکراسی در آتن باستان بود و حتی امروزه گفتگو یا استدلال عمومی برای اکثر شهروندان وسیله اصلی برای شرکت در زندگی عمومی است.

10- برقراری ارتباط خوب با والدین ، میزان عزت نفس ، پیشرفت و سلامت کلی کودک را تعیین می کند

مقاله ای با عنوان “برنامه های ارتباط والدین و کودک” که توسط وکلای مدنی جوانان منتشر شده است ، می گوید که مطالعات نشان می دهد جوانانی که احساس کمبود گرمی والدین ، عشق یا مراقبت می کنند ، بیشتر احتمال دارد پریشانی عاطفی ، مشکلات مدرسه ، استفاده از مواد مخدر و رفتارهای جنسی را انجام دهند. جوانان نسبت به سایر همسالانی که در مورد رابطه جنسی با والدین خود بحث می کنند ، افسردگی و اضطراب کمتر و اعتماد به نفس بیشتری دارند.

همه این مطالعات اهمیت مهارت های ارتباطی را در موقعیت های گوناگون نشان می دهد. مهارت های ارتباطی از چند طریق قابل یادگیری است. یک روش بسیار مؤثر استفاده از Neuro-linguistic Programming (NLP) است. NLP برای درک چگونگی برقراری ارتباط و ایجاد راه های عمدی مؤثر در برقراری ارتباط با دیگران ساخته شده است.

اگر اهمیت مهارت های ارتباطی را می بینید و علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی پیشرفت مهارت های ارتباطی NLP هستید ، لطفا این مقاله را بخوانید:

منبع:

https://inlpcenter.org

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا