بهره وریزبان و ادبیاتفرهنگ و هنرکسب و کار

بهترین کتابهای موفقیت و ثروت

بهترین کتابهای هوش مالی

مسیر ثروتمند شدن ابزار خاصی نیاز دارد. اگرچه به نظر می رسد بسیاری افراد این موضوع را نادیده می گیرند، اما کتاب ها می توانند به شما کمک کنند تا ذهن، اشتیاق و دانش تان را برای موفقیت و ثروتمند شدن بسازید. موفقیت و ثروت برای بسیاری از افراد خواسته ای دست نیافتنی است اما با قدم نهادن در مسیر درست سهل الوصول است. در این مطلب بهترین کتابهای موفقیت و ثروت را معرفی می کنیم که می توانند به شما در این مسیر ثروتمند شدن کمک بسیار زیادی کنند.

بهترین کتابهای موفقیت و ثروت

1- کتاب همسایه میلیونر

این کتاب کلاسیک برای اولین بار در سال 1996 منتشر شد و توسط توماس جی استنلی و ویلیام دی دانکو نوشته شده است، دانش عمیقی از یافته های این نویسندگان درباره چگونگی ثروتمند شدن میلیونرهای آمریکا را در هفت مرحله اصلی ارائه می دهد. یکی از نکات مهم مورد بحث در این کتاب روش ساده و استراتژیک هزینه کردن کمتر از درآمد است. با این کار می توانید از خرید غیرضروری جلوگیری کرده و سرمایه گذاری های تان را متنوع کنید.

2- کتاب روانشناسی پول

کتاب روانشناسی پول در سال 2020 توسط مورگان هاوزل به چاپ رسید. نویسنده این کتاب که از نویسنده های کلیدی وال استریت ژورنال است مفاهیم اصلی و کلیدی در موفقیت و ثروت را به خوبی و به بهترین نحو تبیین کرده است. از ویژگی های اصلی این کتاب توجه ویژه به نکاتی است که در عین سادگی مورد غفلت اکثر افراد قرار می گیرد. اعجاز بهره مرکب با ذکر مثالهای بسیار کاربردی در ذهن خواننده حک می شود. فضای خطا و یا حاشیه امن در سرمایه گذاری ها با دقت و نکته بینی توضیح داده می شود. الزامات کسب ثروت و نیز ثروتمند باقی ماندن با بهترین مثالها و بیانی شیوا بررسی و تحلیل شده است. همچنین این موضوع که هر فرد در سرمایه گذاری هایش روش منحصر به فردی دارد و اینکه نباید در بازی دیگران غرق شد نیز مورد موشکافی قرار گرفته است.

کتاب روانشناسی پول اثر مورگان هاوزل با ترجمه روان و دقیق حسین عزیزطائمه و سودابه خادمی توسط انتشارات دوران در سال 1399 منتشر شده است. این کتاب در زمان بسیار کوتاهی پرفروش ترین کتاب آمازون در حوزه مدیریت پول شد.

3- کتاب پدر پولدار ، پدر فقیر

کتاب رابرت تی کیوساکی در هر روز و هر زمان حیرت انگیز است. اگر می خواهید در دوران جوانی دستیابی به راهی برای رسیدن به ثروت را شروع کنید، باید آن را بخوانید. در این کتاب، کیوساکی توانست عوامل یا عادات تمایز پدرش که فردی بسیار تحصیل کرده و در عین حال فقیر بود و پدر دیگرش که ترک تحصیل کرده بود اما به یک میلیونر خودساخته تبدیل شده بود، ذکر کند. تمرکز این کتاب بر طبقات مختلف جامعه است و اینکه چگونه می توانید خود را به طبقه سرمایه گذارها ارتقا دهید تا ثروتمند شوید.

4- کتاب ثروتمندان چگونه فکر می کنند

استیو سیبولد، نویسنده کتاب ” ثروتمندان چگونه فکر می کنند ” 30 سال را صرف مصاحبه با یک میلیون نفر میلیونر و میلیاردر کرده است تا بفهمد چه چیزی آنها را از یک فرد متوسط متمایز می کند. در این کتاب ، سیبولد مراحل عملیاتی را ارائه می دهد تا به عنوان یک فرد جاه طلب برای ایجاد ثروت تان دنبال کنید.

5- کتاب فکر کنید و ثروتمند شوید

نویسنده و مشاور سابق رئیس جمهور فرانکلین روزولت در دوران رکود بزرگ این کتاب را نوشته است، او برای کشف نکات اصلی کسب موفقیت و ثروت با بیش از پانصد نفر موفق مصاحبه کرده است. این کتاب یک کتاب کلاسیک و پرفروش است و در مورد چگونگی شروع برنامه ریزی با تعیین اهداف و خواسته های تان از میزان واقعی ثروتی که می خواهید است. همه چیز از قدرت افکار و سپس اقدامات شما شروع می شود.

بهترین کتابهای موفقیت و ثروت

6- کتاب مانند پولدارها باش: پولدار زندگی کن حتی اگر پولدار نیستی

نویسنده این کتاب فرنوش ترابی به افراد با درآمد سطح متوسط و درآمد سطح کم در مورد چگونگی پس انداز در برخی از بخشهای زندگی شان توصیه هایی می کند. این کتاب بسیار خواندنی است و توصیه های شگفت انگیزی را به جوانان ارائه می دهد. دارای رویکردی کنایه ای، خنده دار و مختصر برای توضیح دادن به افراد است که چگونه می توانند امور مالی شان را به طور مناسب در مسیر ثروتمند شدن کنترل کنند.

7- کتاب ثروتمندترین مرد بابل

این کتاب که توسط جورج اس. کلاسون نوشته شده، اصول و رازهایی را عیان می کند که شما را به سمت ثروت شخصی سوق می دهد. ” ثروتمندترین مرد بابل ” به عنوان یکی از الهام بخش ترین آثار در زمینه صرفه جویی ، برنامه ریزی مالی و ثروت شخصی ، راه حل مشکلات مالی را معین می کند که شما را به سمت ثروت راهنمایی می کند. رازهایی از قبیل نگه داشتن پول ، کسب درآمد بیشتر با سرمایه گذاری و همیشه یافتن راهی برای ارزش افزوده، این کتاب را به یک کتاب پرفروش مشهور تبدیل کرده است.

8- کتاب علم ثروتمند شدن (یک کتاب صرفه جویی)

والاس واتلز چارچوب فکری ایجاد ثروت شخصی را از طریق تفکر مثبت فراهم می کند. این کتاب در مورد چگونگی ایجاد ثروت از طریق تجهیز فکرتان برای جذب ثروت صحبت می کند. به عنوان مثال ، اگر فکر می کنید پول شیطان است، ثروتمند نخواهید شد.

9- کتاب میلیونر خودکار

کتاب میلیونر خودکار نوشته دیوید باخ توضیح می دهد که شما نیازی به ثروتمند شدن از طریق بودجه ندارید بلکه به یک برنامه ریزی دقیق نیاز دارید. کتاب میلیونر خودکار اصول بی انتهایی شامل شماره تلفن ها، وب سایت ها و هر عنصری را که در یک ساعت شما را در مسیر رسیدن به ثروت قرار می دهد، ارائه می کند.

10- کتاب نترسید، انجام دهید: درسهای زندگی

توسط ریچارد برانسون که یک کارآفرین و میلیاردر با تجربه نوشته شده است، مراحل عملی چگونگی کسب موفقیت و ثروت خود و همچنین شما را ارائه می دهد. کتاب او براساس تجربیات شخصی و درسهای مهمی است که او را تحت تأثیر قرار داده است و اگر می خواهید ثروتمند شوید مطمئناً شما را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

11- کتاب مسیر سبقت میلیونرها

مسیر سبقت میلیونر به شما کمک می کند تفاوت بین آنچه را که نمی توانید و آنچه را که می توانید انجام دهید ببینید. جاده مسیر کند رو وجود دارد و مسیر تند رو نیز وجود دارد که شامل نادیده گرفتن توصیه های عمومی و عزیمت برای راهی غیر متعارف برای دستیابی به ثروت و امنیت مالی است.

در این مطلب یازده کتاب از بهترین کتابهای موفقیت و ثروت معرفی شد. با خواندن این کتاب ها مسیرتان را برای پولدار شدن هموار کنید.

معرفی کتاب روانشناسی پول مورگان هاوزل

کتاب پنج حرکت بعدی شما : تسلط بر هنر استراتژی کسب و کار

نمایش بیشتر

‫16 نظرها

 1. کتاب روانشناسی پول اثر مورگان هاوزل را از این لیست کتابها که معرفی کرده اید خوانده ام و بسیار عالی و با ارزش است. ترجمه این کتاب که توسط نشر دوران منتشر شده است هم خیلی عالیه. در زمینه ثروت و موفقیت و هوش مالی قطعا این کتاب بی نظیره و من اون را به کتاب پدر پولدار و پدر فقیر ترجیح می دهم.

 2. کتاب هایی که معرفی کردید خیلی عالی هستند و چند تاشون را خوانده ام. در زمینه کسب ثروت و پولدار شدن از بهترین کتابها هستند. قطعا با خواندن این کتابهای عالی هر فردی در زندگی مالی و پولی خود بهتر عمل می کند. توصیه می کنم تمام این کتاب ها را بخوانید.
  ممنون

 3. من کتاب روانشناسی پول را ملاحظه کردم و به نظر من بهترین کتاب ثروتمند شدنی بود که تا به حال خوانده ام
  کتاب روانشناسی پول مطالب بسیاری را به خوبی شرح داده و کامل ترین کتاب در بین کتاب هایی بود که در زمینه موفقیت مالی خوانده ام.

 4. به نظرم كتاب خيلي خوبي بود. افرادي كه دنبال پولدار شدن و موفقيت مالي هستن حتما بايد بخونن بخصوص افرادي كه كم تجربه تر هستند. هاوزل تجربيات خوبي را در مورد پول و ثروت و سرمايه گذاري به اشتراك گذاشته . به نظرم از كتابهاي ثروتمندترين مرد بابل و پدر پولدار و فقير به روزتر هست و همون مفاهيم را به زباني بهتر بيان كرده
  خوندن كتاب روانشناسي پول را حتما توصيه مي كنم
  ممنون

 5. کتاب پدر پولدار و پدر فقیر را قبلا خوانده ام. کتاب خوبی بود. در مورد کتاب روانشناسی پول هم مطالب زیادی خواندم و حتما باید بخوانم. ضمنا کتاب ثروتمندترین مرد بابل را هم به صورت صوتی گوش کرده ام و کتاب خوبیه. ممنون

 6. کتابهای خیلی خوبی را در مورد پول و موفقیت معرفی کرده اید. البته متاسفانه ترجمه بعضی ازین کتابها را پیدا نکردم. ولی واقعا کتابهای عالی و بی نظیری هستند.
  مخصوصا اینکه جدیدا خیلی کتاب ها با عناوین اغوا کننده به بازار اومده اند. بسیاری از این نوع کتابها بی محتوا هستند.
  امیدوارم همه با خواندن این کتابهای موفقیت و البته تلاش، موفق شوند. ممنون

 7. کتابهای خیلی خوبی را در مورد پول و ثروت معرفی کردید ممنون
  کتاب مورگان هاسل یا مورگان هاوزل را در اینترنت جستجو کردم و مطالب و تعریف های خیلی خوبی ازش نوشته شده بود. کتاب پدر پولدار و پدیر فقیر را هم قبلا خوانده ام.

 8. خیلی عالی بود واقعا کتابهای ارزشمندی را معرفی کردید. پیدا کردن یک کتاب خوب در حوزه پول و موفقیت کار خیلی سخیه

  1. کتاب psychology of money ترجمه شده توسط حسین عزیز طائمه و سودابه خادمی توسط فروشگاه دیدآور عرضه می شود.

   ترجمه این کتاب روان و دقیق است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا