رشته ها و مشاغلکسب و کار

تغییر شغل

10 علامت هشدار دهنده نیاز به تغییر شغل

آیا زمان سختی در محل کار دارید؟ آیا شما نمی خواهید دیگر آنجا باشید؟ آیا به فکر ترک کار خود هستید ، اما مطمئن نیستید که آیا باید این کار را انجام دهید؟ شاید زمان آن باشد که به شغل جدید فکر کنید و وقت آن است تغییر شغل دهید.

بعضی اوقات ، خیلی صبر می کنیم تا مطمئن شویم که وضعیت شغلی مناسب نیست ، اما انتظار می تواند عواقب منفی در پی داشته باشد. ماندن می تواند راحت تر باشد ، به خصوص هنگامی که با همکاران خود به خوبی همراه باشید، اما از این کار خوشحال نیستید. با این وجود ، گاهی اوقات ایده خوبی است که تصمیم دشوار تغییر شغل را اتخاذ کنید.

البته ، بیشتر مردم نمی توانند در زمان مناسب، یک شغل بد را ترک کنند ، اما تأخیر بیش از حد طولانی می تواند برای خود و دیگران مضر باشد. بهترین زمان ترک کار چه موقع است و چگونه می فهمید چه زمانی باید تصمیم به شروع به جستجوی شغل جدیدی را بگیرید؟

آیا برای تغییر شغل انتظار زیادی کشیده اید ؟

ماندن همیشه تصمیم درستی نیست ، حتی اگر ترک شغل نیز آسان نباشد. انتظار بیش از حد طولانی برای یافتن شغل جدید می تواند باعث استرس جدی شود و در نتیجه منجر به افسردگی ، مشکلات ارتباطی و عصبی بودن ماندگار شود. اگر استعفا خود را به درستی برنامه ریزی نکردید ، ممکن است روزی خود را در انتهای بازی بیابید و در نهایت مجبور به ترک کار شوید. این موضوع شانس شما را برای برقراری رابطه مثبت با کارفرمای گذشته خود خراب می کند. یا بدتر اینکه ، شما ممکن است در نهایت اخراج شوید زیرا کارا نبودید.

10 علامت هشدار دهنده نیاز به تغییر شغل

شما می توانید با شناخت برخی از نشانه های عدم ثبات شغلی خود قبل از رسیدن شرایط بحرانی ، از این احتمالات جلوگیری کنید. در اینجا 10 نشانه برتر که نشان می دهد شما به یک شغل جدید احتیاج دارید آورده شده است.

شما قبلا در مورد جستجوی شغل جدید فکر کرده اید

غیر از شرایط خاص ناشی از یک روز بد ، اگر قبلاً به طور عمیق به فکر ترک کار خود افتاده اید و پیش خود گفته اید که “من اکنون به کار جدیدی نیاز دارم!”  ، این شانس وجود دارد ، که احتمالا به دلایل درستی تصمیم تغییر شغل گرفته اید. اگر در این شرایط شما از شغل خود ، همکاران یا رئیس خود بیزار نیستید ، باید این کار را به عنوان علامتی مبنی بر اینکه زمان شروع جستجوی کار است ، در نظر بگیرید.

مکالمات شما با خانواده و دوستانتان توسط شکایتها و تاسف های مربوط به روز کاری شما پر شده است

اگر هر مکالمه شبانگاهی خود را با اظهارات منفی درباره روز کاری خود شروع و به پایان می رسانید ، ممکن است زمان آن باشد که شغلی را پیدا کنید که باعث شکایت نشود بلکه در عوض بحث مفیدی در مورد چالش های حرفه ای ، درس های آموخته شده و نکات برجسته روز داشته باشید.

مکررا درمورد بازنشستگی فکر می کنید – حتی اگر جوان باشید

آیا شما تمام روز را با رویای بازنشستگی می گذرانید ، سال ها ، ماه ها و روزها را محاسبه می کنید تا زمان آن فرا رسد؟ زندگی حرفه ای خود را در حالت شمارش معکوس قرار ندهید. در عوض ، از آن احساس استفاده کرده و از آن به عنوان انگیزه استفاده کنید تا موقعیتی را پیدا کنید که رضایت بخش باشد و از نظر عاطفی نیز برآورده شوید.

الگوی خواب شما مختل شده است

شما در خوابیدن مشکل دارید ، یا در طول شب با نگرانی از شغل خود از خواب بیدار می شوید. خواب برای سلامتی شما بسیار مهم است و استرس ناشی از شغل می تواند دلیل کمبود خواب باشد. متأسفانه ، این می تواند یک وضعیت دشوار را تشدید کند ، و بدتر شدن وضعیت کار را به دنبال داشته باشد. همیشه خسته بودن می تواند همه چیز را به عنوان یک چالش به نظر برساند.

شما سردرد ، سرماخوردگی مکرر یا سایر علائم جسمی استرس دارید

سلامتی جسمی شما گاهی می تواند نشانه سلامت روان شما باشد ، و اگر به طور عمومی بیمار هستید یا احساس ضعف دارید ، ممکن است کار شما مقصر باشد. اگر شغل شما باعث بیمار شدن شما می شود ، این نشانگر خوبی است که زمان آن است که به دنبال موقعیت جدید باشید.

به سمت الکل و دخانیات متمایل شده اید

اگر متوجه شدید که کار شما باعث مصرف زیاد الکل ، مواد مخدر یا سیگار می شود ، باید مدتی وقت بگذارید تا در مورد وضعیت حرفه ای خود تأمل کنید.

اشتهای شما سرکوب می شود ، یا بیشتر از حد معمول می خورید

برخی از افراد به همان روشی که به سمت مواد مخدر و الکل سوق پیدا می کنند به غذا روی می آورند ، اما استرس همچنین می تواند باعث شود اشتهای شما به طور کلی از بین برود. اگر به دلیل استرس در هنگام کار، زیاد می خورید یا می نوشید ، نشانه این است که باید در مورد شغل خود دوباره فکر کنید.

شما ترس از روز شنبه دارید، و یا برای بیدار شدن از خواب برای کار در صبح مشکل دارید

طبیعی است که صبح خسته باشید ، اما نباید هنگام کار احساس اضطراب و استرس داشته باشید.

شما در محل کار کمتر کارایی دارید ، شور و شوق کمتر و بی حوصلگی بیشتری دارید

اگر هر ده دقیقه فیس بوک را چک می کنید ، با پینترست مشغول هستید ، دائماً خود را در یوتیوب می یابید ، یا از هر کاری بی حوصله می شوید ، شاید لازم باشد به دنبال یک کار ذهنی مناسب باشید.

شما با همکاران یا کارفرمایان بیشتر مشاجره می کنید و احساس نمی کنید که کنترل خود را در اختیار دارید

اگر نارضایتی شما از شغل شما باعث ایجاد تنش در اداره می شود یا در مورد عملکرد یا رفتار خود هشدارهایی دریافت کرده اید ، قطعاً زمان آن رسیده است که به دنبال موقعیت جدید باشید. بهتر است شغل را با شرایط مناسب ترک کنید تا بتوانید کارفرمای گذشته خود را به عنوان منبعی جهت ارائه توصیه نامه و نیز به عنوان یک شبکه ارتباطی حفظ کنید. همچنین مهم است که مانع از اخراج خودتان شوید.

البته این علائم می تواند نشانگر سایر مشکلات شخصی ، عاطفی یا جسمی نیز باشند ، اما اگر در مورد کار و استرس برخی از این علائم استرس زا را دارید ، مطمئناً باید وضعیت اشتغال خود را مجددا ارزیابی کنید.

کار بعدی چیست

اگر تصمیم به تغییر شغل گرفته اید ، ابتدا کار خود را ترک نکنید. در بیشتر موارد ، شما می توانید قبل از استعفا به دقت و بطور استراتژیک شروع به جستجوی موقعیت جدید شغلی کنید. وقتی در حال کار هستید ساده تر استخدام می شوید ، معلوم نیست چه مدت طول خواهد کشید تا شغل دیگری پیدا کنید ، و ممکن است در صورت استعفا نتوانید مزایای بیمه بیکاری را نیز بگیرید.

به هیچ وجه با کارفرمای قبلی خود مشاجره نکنید و حتما شغل را با روابط خوب ترک نمایید.

با وقت گذاشتن بر روی جستجوی شغل جدید، شما بر روی موضوعی متمرکز می شوید که حس بد کار کردن در محیط قبلی را نیز از شما دور می سازد.

https://www.thebalancecareers.com

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن