سلامت و تغذیهورزشی

حرکات کششی یوگا صبحگاهی

حرکات کششی یوگا صبحگاهی شما را برای بقیه روز آماده می کند. مفصل و ماهیچه های شما را بیدار می کند و ذهن شما را فعال می کند. بالش گرم و نرم ما را وسوسه می کند که در رختخواب بمانیم.

بنابراین، چگونه با این کشش که می خواهد ما را در رختخواب نگه دارد مقابله کنیم ؟ راه حل آسان است از چرت زدن بپرهیزید و به سادگی حرکات کششی یوگا را انجام دهید. کشش صبحگاهی خشکی و درد را کاهش می دهد و می تواند به کاهش دردهای مزمن و بدن درد کمک کند. صبح ها برای تمرین های یوگا خودتان وقت بگذارید و مطمئن باشید که از بقیه روز لذت خواهید برد!

1- بغل کردن زانوها

به پشت بخوابید. زانوها را خم کنید و داخل شکم خود جمع کنید و با دست هایتان بگیرید.

حرکات کششی یوگا صبحگاهی، بغل کردن زانو

2- چرخش هردو پا به یک سمت

به پشت دراز کشیده و زانوها را خم کنید. دستها را به طرفین باز کنید. سپس زانو و سر را به دو سمت مخالف بچرخانید به طوریکه زانوها روی زمین قرار گیرد. برای جهت مخالف تکرار کنید.

حرکات کششی یوگا صبحگاهی، چرخش هردو پا به یک سمت

3- بغل کردن یک پا

در حالیکه به پشت دارز کشیده اید. یک پا را بالا آورده و زانو را با دو دست در آغوش بگیرید. در این حال هنگام دم انگشتان پای خوابیده را به سمت داخل کشیده(flex) و هنگام بازدم به سمت خارج کشیده (point) درآورید. سپس پا را عوض کنید.

حرکات کششی یوگا صبحگاهی ،بغل کردن یک پا

اگر گردن شما مشکل دارد زیر سرتان بالش بگذارید.

اگر احساس ناراحتی در کمر دارید می توانید پای صاف خود را خم کنید.

4- چرخش نشسته

چهار زانو بنشینید. یک نفس عمیق گرفته و در حالی که بازدم را انجام می دهید دست راست خود را به زانو چپ برسانید و به پشت سر خود نگاه کنید. با دم مجدد به حالت اول برگردید و با بازدم به سمت مخااف بروید.در اینجا چند دم و بازدم انجام دهید.

حرکات کششی یوگا صبحگاهی، چرخش نشسته

حرکت ستون فقرات به شما کمک می کند صبح بیدار شوید.

5- دایره زدن نشسته

در حالت نشسته، بدن خود به سمت چپ و بیرون آورده و با حرکت بالای بدن خود یک حرکت دایره ای به سمت مخالف ایجاد کنید.

در حالی که پشت را برای تکمیل دایره گرد می کنید، زانوها را برای ساپورت خود ثابت نگه دارید و اجازه دهید قسمت پشت شما آزاد شود. با یک نفس خود را برای یک دور حرکت دهید  و سپس جهت را تغییر دهید.

حرکات کششی یوگا صبحگاهی، دایره زدن نشسته

6- حرکت گاو گربه

کف دستها و زانوها را روی زمین بگذارید.. بر روی یک تخت، این موقعیت ممکن است راحت تر باشد که به جای کف دست باز، مشت شما را روی تخت باشد. نفس عمیق بکشید و در بازدم خود، به پشت خود قوس بزنید و شکم خود را به داخل بکشید. چانه خود را به قفسه سینه خود نزدیک کنید.

در هنگام بازدم، اجازه دهید شانه ها که به گوشها نزدیک شده بودند از هم باز شده و قفسه سینه خود را نیز باز کنید و به آرامی بالا بیایید. مواظب باشید گردن خود را به بیرون نکشید. این حرکت باز شدن عضلات قفسه سینه و پشت است نه گردن.

حرکات کششی یوگا صبحگاهی، حرکت گربه گاو

7- ضربه به عقب

بعد از حرکت گربه گاو، به وضعیت روی دست و زانو بازگردید. یک دم و پای چپ را به صورت صاف پشت سر خود بکشید. بدنتان موازی زمین یا تخت باشد. سرتان همراستا بدنتان باشد و به سمت بالا یا پایین نیفتاده باشد.

با بازدم خود چانه خود و آن پا را به داخل بیاورید به گونه ای که سعی دارد زانو را به پیشانی برسانید. این کار را چند بار انجام دهید. با پای مخالف تکرار کنید.

حرکات کششی یوگا صبحگاهی، ضربه به عقب

منبع: https://www.doyouyoga.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا