اجتماعیبهره وریکسب و کارمهارت ارتباط

راز موفقیت

چطور راز موفقیت را بشناسیم

راز موفقیت یک نکته واحد و چیزی مختصر نیست. اگر فقط یک ” راز موفقیت ” وجود داشته باشد، این است که موفقیت با ترکیبی از عادت های هوشمندانه ، یک روح سرسخت و شانس زیاد، حاصل می شود. ایجاد چند تغییر آگاهانه در رفتار و نگرش شما می تواند بسیار سودمند باشد.

بخش اول: کنار گذاشتن ذهنیت های غلط

تعویق انداختن کارها را متوقف کنید

اجتناب از قسمت های ناخوشایند کار باعث نمی شود آنها از بین بروند. قسمت های به ظاهر غیر قابل کنترل را به تکه های قابل کنترل بشکنید ، سپس آن جنبه های کمتر لذت بخش کار را در سایر بخش ها که واقعاً دوست دارید مخلوط کنید. ایجاد حجم بزرگی از چیزهای بد و مقابله با همه آنها به طور همزمان پس از اتمام کارهای لذت بخش ، فقط مانند این است که در پایان یک پروژه طعم بدی در دهان باقی بماند.

نشان داده شده است که به تأخیر انداختن رضایتمندی باعث افزایش بهره وری و رضایتمندی بیشتر می شود. همچنین می تواند منجر به کاهش استرس شود.

تعامل منفی

درک کنید که راه موفقیت و شادی مدام بی پایان نخواهد بود. مشکلات ، موانع و لحظاتی وجود خواهند داشت که تعهد خود را با سوال روبرو می بینید. چه در مسیر صحیح و چه در مسیر اشتباه این اتفاق می افتد ، بنابراین هرچند ممکن است بعضی اوقات سخت باشد ، باید تلاش کنید تا آن نگاه مثبت را که در ابتدای تلاش خود احساس می کردید دوباره برقرار کرده و در آغوش بگیرید.

نگرش ذهنی مثبت برای کارآفرینان بسیار مهم است.

خود را با معیارهای موفقیت دیگران تعریف نکنید

شما اهداف و شایستگی های خود را از دست خواهید داد ، و این می تواند احساس تلخی ، حسادت و واماندگی را تقویت کند. رقابت خوب است ، اما توجه بیش از حد به دیگران می تواند به سمت رفتارهای ناسالم هدایت کند.

در همین راستا: همکاران خود را ستایش کنید! وقتی همکاران ، همسالان یا زیردستان شما خود را نشان می دهند و موفق می شوند ، به آنها بگویید. مردم و تیم ها از این طریق شکوفا می شوند.

شکست را در آغوش بگیرید

شکست همیشه حقیقت را در مورد روشهایی که استفاده کرده اید یا اهداف خاصی که دنبال کرده اید روشن می کند. شکست را نه به عنوان نشان شرم بلکه به عنوان فراخوانی برای تأمل در خود تفسیر کنید. بعضی اوقات فقط با روبرو شدن با موانع غیر قابل عبور ، ناکامی ، و سپس تلاش برای عقب نشینی می توانیم سرنوشت لازم را برای موفقیت به دست آوریم.

“شکست” ، همانطور که هنری فورد اظهار داشت ، ” فرصتی است برای شروع دوباره ، این بار باهوش تر.”

عدم موفقیت همیشه نشانگر ایده نادرست نیست – گاهی اوقات این ایده ی صحیح است ولی به صورت ناکارآمد دنبال شده است. همه چیزهایی را که برایش تلاش کرده اید یکباره یا کاملاً دور نریزید. به عنوان مثال ، هنگام کار در یک شرکت یا مشارکت ، می تواند مشکل درک صحیح مسئولیت پذیری هر یک از اعضا باشد.

روی بقا تمرکز کنید.

مهمترین هدف در هنگام شروع یک کار ، شغل یا مهارت جدید، صرفاً بقاء است. در ابتدا دیدگاه خود را خیلی بالا یا گسترده نکنید ، و اهداف غیر واقعی را برای شرکت تازه کار خود تعیین نکنید.

بعنوان مثال شما هرگز به هدف دست نخواهید یافت اگر بیشتر روی کافی شاپ تمرکز نکنید و به پیشرفت نپردازید. بعنوان مثال تامین قهوه به همه بی خانمانان جهان از طریق کافی شاپ جدید شما . هدف بلند مدت مهمی هستند ، اما نباید به هزینه از بین رفتن پایداری اهداف کوتاه مدت باشند.

بخش دوم: ایجاد عادات مناسب

دنبال چیز معنی داری برای خودتان باشید

به چیزی متمایل شوید که اشتیاق شما را در مواقعی که بی حسی تحریک می کند.  این لزوماً به معنای دنبال کردن چیزی نیست که کاملا و صد درصد سرگرم کننده باشد ، اما باید برای شما معنی دار باشد. تلاشی که شما انجام می دهید باید روی کاری باشد که در پایان باعث افتخار شما شود.

وظایف خود را اولویت بندی کنید

 تمرکز خود را بر انجام وظایفی قرار دهید که در طولانی مدت بیشترین سود را برای شما دارند. یاد بگیرید بین وظایف “با ارزش بالا” (آنچه در طولانی مدت بیشترین سود را برای شما خواهد داشت) در مقابل وظایف “کم ارزش” (که ممکن است ساده تر باشد ، اما مزایای بسیار کمتری نیز دارند) تفاوت قائل شوید.

پروژه های خود را کامل کنید

آنچه را که شروع کرده اید ، دنبال کنید. اتمام یک پروژه به شما بیش از دهها تلاش خسته کننده می آموزد ، حتی اگر هرگز نمی خواهید دوباره پروژه ای مشابه را انجام دهید.

غیر منتظره را تعریف کنید

مبتکران موفق غالباً مورد ستایش و تعریف قرار می گیرند ، اما با این وجود بازهم دنبال کردن ایده های غیرقابل اعتماد می تواند وحشتناک باشد. از حرکت به سمت نامعلوم نترسید. ایده های عالی ممکن است یک دهم باشد ، اما در واقع فعال کردن یک ایده عالی می تواند بسیار ارزشمند باشد.

مانند یک انسان شبکه  ایجاد کنید

هنگامیکه بطور آشکارا تبلیغ شود ، شبکه سازی می تواند به راحتی حس ظاهری بودن و کم عمقی ایجاد کند. درک کنید که شبکه سازی در موفقیت اکثر صنایع بسیار مهم است ، اما هرگز فراموش نکنید که در حال ایجاد ارتباط با افراد دیگر هستید. هرگز نمی دانید چه موقع ممکن است یک پیوند صحیح بر مبنای یک شرایط غیرمنتظره تشکیل دهید و شریک تجاری ، سرمایه گذار یا کارفرمای بعدی خود را پیدا کنید.

مطالعات نشان داده اند که موفق ترین افراد در مهارت های شناختی و اجتماعی برتری دارند. از مهارت های فردی خود غافل نشوید!

در بسیاری از مواقع با سوالاتی مثل اینکه موفقیت چیست و راز موفقیت چگونه است مواجه می شویم. در مطالب قبلی به سوال موفقیت چیست پاسخ دادیم و موارد فوق راز موفقیت افراد موفق است

همچنین بخوانید

مهارت های ارتباطی برای موفقیت در محل کار

منبع

https://www.wikihow.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا