دانستنی های ITفناوری و اطلاعات

سئو چیست به زبان ساده

توضیح سئو به پدربزرگ و مادربزرگتان

چگونه سئو چیست را برای افرادی توضیح می دهید که چیزهای اولیه را هم راجع به آن نمی دانند؟ واقعاً سئو چیست ؟ قبل از اینکه کسی ما را متهم به توهین نسبت به افراد مسن کند ، باید گفت که عنوان این مطلب فقط یک نوع مثال است.

برخی مادربزرگهای 90 ساله دقیقاً می دانند SEO چیست ، در حالی که برخی از دوستان 30 ساله با درک مفهوم سئو مشکل دارند. بنابراین ، بسیاری از مردم درک نمی کنند که واقعاً سئو چیست . چگونه می توانید برای آنها توضیح دهید؟ در اینجا ، به شما نشان می دهیم که چگونه سئو را برای همه دوستانتان – و به پدربزرگ و مادربزرگتان – در چهار مرحله ساده توضیح دهید.

1. در مورد تاثیر موتورهای جستجو توضیح دهید

من همیشه با ذکر اهمیت یا انحصار موتورهای جستجو ، داستانم را درباره آنچه SEO دقیقاً انجام می دهد، شروع می کنم. برای بیشتر افراد موتور جستجو تقریباً فقط Google است. خاطرنشان می کنم که مردم چقدر از گوگل برای پیدا کردن کلمات کلیدی خود استفاده می کنند و برای چه اهدافی استفاده می کنند. با تعداد افراد بسیار زیادی که از Google استفاده می کنند ، هر وب سایتی موقعیت خوبی را در نتایج Google می خواهد. هرچه افراد بیشتری وب سایت شما را پیدا کنند ، مطالب تان بیشتر خوانده می شود و محصولات شما نیز در آن وب سایت خاص بیشتر به فروش می رسد. توضیح اهمیت موتور جستجو یک کار واقعاً ساده است. اکثر مردم – حتی پدربزرگ و مادربزرگ ها – درباره Google می دانند ، درست است؟

2. توضیح دهید که SEO چیست

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. این اساساً به معنای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو مانندGoogle  است به گونه ای که در موتور جستجوی مذکور در موقعیت بالایی ظاهر شود. این معمولاً دومین قدم است که در توضیح سئو برای دوستان و نزدیکانم برداشته ام. تاکتیک های SEO برای بهینه سازی جهت موتورهای جستجو در طی زمان و بین متخصصان مختلف متفاوت است. اما تمام استراتژی های SEO همیشه به دنبال دستیابی به رتبه ای بالا در گوگل هسستند.

اگر مردم اهمیت موتورهای جستجو را درک کنند ، اکنون می دانند که چرا SEO اهمیت دارد. اکنون آنها تعجب می کنند که چگونه می توانند به چنین جایگاه والایی در Google دست یابند. قسمت سخت کار هنوز در راه است!

3. Google و ماموریت Google را توضیح دهید

سومین مرحله در توضیح سئو چیست برای پدربزرگ و مادربزرگهای تان این است که آنها را درباره مأموریت گوگل روشن سازید. برای درک چگونگی رسیدن به جایگاه والایی در Google ، باید کمی بیشتر درباره Google و ماموریت Google بدانید. رسالت Google این است:

“سازماندهی اطلاعات جهان تا این اطلاعات را مفید و در دسترس جهانی قرار دهد”

هدف گوگل

Google می خواهد به مشتری نتیجه ای ارائه دهد که متناسب با سوال وی باشد. بنابراین ، تاکتیک های SEO باید در ساخت وب سایت به گونه ای متمرکز شود که مشتری به سرعت آنچه را که به دنبالش است ، پیدا کند. بهترین تاکتیک SEO همیشه این است که بهترین نتیجه در جستجوها باشید.

Google چه کاری انجام می دهد؟

Google دارای یک پایگاه داده فوق العاده بزرگ است. تمام محتوای کلیه سایتهای دنیا در آنجا قرار دارد. گوگل متن ها را می خواند. با این متون ، تصمیم می گیرد که یک سایت خاص در مورد چیست. بنابراین محتوای یک وب سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما ، سایر بخش ها نیز مهم هستند. Google وب سایتهایی را که سرعت صفحه خوبی دارند را دوست دارد و وب سایتهایی را دوست دارد که توسط بسیاری از سایتها به آنها لینک شده باشد فاکتورهای زیادی وجود دارند که به وسیله آنها تصمیم گرفته می شود کدام وب سایت ها در موقعیت های بالا در Google نشان داده شوند و کدام وب سایت ها در موقعیت پایین نمایش داده شوند. اما ، همه آنها با یک چیز آمیخته می شوند: Google می خواهد بهترین نتیجه ممکن را به مشتری ارائه دهد. بنابراین ، تاکتیک های SEO باید به این نتیجه برسند که بهترین نتیجه ارائه شود.

4- نمونه ای از تاکتیک های سئو را بیان کنید

در مرحله آخر توضیح سئو چیست ، من معمولاً تمام جوانب مورد نیاز برای بهینه سازی را خلاصه می کنم و از محتوا شروع می کنم زیرا محتوا مهمترین چیز است.  SEO  به معنای نوشتن مطالب عالی است ، محتوایی که افراد می خواهند بخوانند ، محتوایی که افراد دوست دارند آن را بخوانند. پس از این ، وب سایت شما باید سریع و کاربر پسند باشد. مردم باید بتوانند به راحتی یک سایت را زیر و رو  کنند ، فوراً باید بدانند کجا کلیک کنند.  SEO همچنین با امنیت ارتباط دارد ، و باید مطمئن شوید که وب سایت شما هک نمی شود. Google  وب سایت های هک شده را دوست ندارد. چندین تاکتیک SEO در صفحه وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود سایت خود استفاده کنید.

اگر SEO را به کسی توضیح می دهید که واقعاً مشتاقانه علاقمند است ، می توانید کمی درباره SEO سایت و محتوا به ایشان توضیح دهید. من معمولاً از این قسمت را عبور می کنم. اگر می خواهید مخاطب سرگرم کننده تری برای داستان خود داشته باشید ، می توانید در مورد خرید لینک ها و مجازات های گوگل به آنها بگویید. این چیزها هیجان انگیز هستند ، اما چیزی برای استفاده در استراتژی SEO شما نیستند.

نتیجه

توضیح سئو چیست برای شخصی که کاملاً سرسختانه درباره موضوع مقاومت می کند ، بسیار سخت است. سئو چیزی است که به مرور زمان تغییر می کند ، و این یک چیز متفاوت برای افراد مختلف است. حتی در بین متخصص سئو ، نظرات در مورد آنچه که SEO خوب نامیده می شود، متفاوت می باشد.

منبع:

SEO for everyone

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن