زبان و ادبیاتفرهنگ و هنر

سخت ترین زبان های جهان برای یادگیری

زبان های سخت جهان

شکی نیست که برخی از زبانها راحت تر از سایر زبانها هستند. با این حال ، در حالی که یادگیری زبان آلمانی برای یک انگلیسی زبان ممکن است “ساده تر” باشد ، ممکن است برای یک ژاپنی اینطور نباشد. بنابراین سخت ترین زبان های جهان برای یادگیری کدامند و چرا؟

از دیدگاه دنیای انگلیسی زبانها ، یادگیری زبانهای آلمانی یا لاتین بسیار ساده تر از زبانهای آوایی است که در بسیاری از مناطق آسیا ، مانند چینی ماندارین وجود دارد، یا زبانهایی که قوانین زبانی آنها بسیار متفاوت استمانند عربی. استفاده از الفبای متفاوت با الفبای ما ، یادگیری زبان را اغلب پیچیده می کند.

با این وجود ، جهانی شدن باعث شده است که تعداد بیشتری از افراد سعی در یادگیری زبان های دشوار رایج مانند موارد فوق کنند. اما سخت ترین زبان های جهان برای یادگیری کدام هستند؟ Treksplorer مشکلات موجود در یادگیری زبانهایی را که به نظر جزو سخترین زبانها هستند را بصورت زیر بررسی کرده است.

1. گرجی

گرجستان واقع در قفقاز ، دارای زبانی بومی گرجی است که ویژگی های معدودی را با زبان های برجسته ای که در آن منطقه صحبت می شود از جمله روسی یا ترکی ، مشترک است. الفبای منحصر به فرد خود را دارد ، و همچنین بسیاری از صداها را برای اکثر افراد نا آشنا نشان می دهد. علاوه بر این ، از آنجا که از نظر زبانی “سفر نکرده است” ، کلمات معدودی به زبان های دیگر قرض داده است. همچنین مجموعه پیچیده ای از قوانین دستور زبان را در بر می گیرد.

2. فارسی

اگرچه ممکن است بسیاری از عربی زبانان موافق نباشند ، Treksplorer یکی از سخت ترین زبانها را فارسی عنوان کرده است. اگرچه درست است که تعداد قابل توجهی از کلمات استفاده شده در زبانهای فارسی از زبان عربی وام گرفته شده است ، اما زبانهای فارسی بخشی از گروه بندی زبانهای هند و اروپایی هستند. با این حال ، قوانین دستور زبان فارسی با زبانهای کلاسیک اروپایی مانند انگلیسی ، آلمانی یا فرانسوی تفاوت زیادی دارد. همچنین با گرامر عربی تفاوتهای زیادی دارند ، بنابراین اگرچه کلمات مشترک با زبان عربی داردند اما این کلمات مشترک بسیار متفاوت استفاده می شوند. فارسی همچنین از حروف مختلف استفاده می کند (الفبای عربی اصلاح شده برای هر دو گویش فارسی و دری) همچنین از الفبای سیریلیک در مورد فارسی تاجیک نیز استفاده می کند.

3. ترکی

ترکی به عنوان یکی از سخت ترین زبانهای جهان برای یادگیری در نظر گرفته شده است. آتاتورک ، بنیانگذار ترکیه مدرن ، با پایان یافتن امپراتوری عثمانی ، تغییرات بسیاری در این زبان انجام داد. این تغییرات که شامل استفاده از الفبای لاتین اصلاح شده می شود، خواندن زبان ترکی را برای اکثر اروپایی ها آسان تر نموده است. با این حال ، ساختار دستوری آن با ترکیب پیچیده ای از فعل ها ، کلمات پایانی و یک قانون هماهنگی حروف صدادار که برای اکثر زبان های دیگر ناشناخته است ، تفاوت قابل توجهی با زبان های هندو اروپایی دارد.

4. ایسلندی

به نظر می رسد با توجه به اینکه ریشه های آن در زبان های آلمانی است و البته مربوط به سایر زبان های نوردیک است ، ایسلندی باید از بسیاری از زبان های دیگر آسان تر باشد. اما ، اگرچه زبان ایسلندی براساس قوانینی ساخته شده است که تا حدودی برای گویندگان سایر زبانهای آشنا هستند ، اما پیچیدگی قوانین دستور زبان آن بصورتی است که کلمات و عبارات بسته به شرایطی که در اکثر زبانهای دیگر لحاظ نشده است ، تغییر می کنند ، از جمله خلق و خو و زیرمجموعه های اصلاح کننده مانند صفت ها و ضمایر. همچنین زبانی است که می کوشد کلمات را وام نگیرد ، در نتیجه منحصر به فرد بودن آن را حفظ می کند.

کلام آخر

بسیاری از زبان های غربی ها با توجه به ارزیابی Treksplorer از سخت ترین زبان های جهان برای یادگیری هستند. همچنین ممکن است افراد دیگر زبان های دیگر را در این لیست قرار دهند. اما مهم نیست که شما فرانسوی ، ژاپنی یا تاگالوگ را از سخت ترین زبان های جهان برای یادگیری بدانید ، نکاتی در مورد چگونگی تسلط بر زبان های جدید وجود دارد. هر دو تلفظ و همچنین واژگان را تمرین کنید. به یاد داشته باشید که چرا برای یادگیری زبان جدید انگیزه دارید و چه چیزی به دست می آورید. سرانجام ، با شروع یادگیری خجالت نکشید. به یاد داشته باشید که هیچ یک از ما با توانایی صحبت کردن به هیچ زبانی متولد نشده ایم. همه ما در طول مسیر یاد گرفته ایم.

منبع

http://www.communicaid.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا