فناوری و اطلاعاتوب سایت و اپلیکیشن

سرعت صفحه وب سایت

سئو سایت

سرعت صفحه وب سایت اندازه گیری سرعت بارگذاری محتوای صفحه وب سایت شما است.

سرعت صفحه چیست

سرعت صفحه اغلب با ” سرعت سایت ” اشتباه گرفته می شود ، در واقع سرعت صفحه برای نمونه ای از بازدیدهای صفحه یک سایت است. سرعت صفحه را می توان یا با “زمان بارگذاری کل صفحه” بیان کرد (مدت زمان لازم برای نمایش کامل مطالب در یک صفحه خاص) یا با “زمان لازم برای اولین بایت” (مدت زمانیکه مرورگر شما نیاز دارد تا اولین بایت اطلاعات از وب سرور دریافت شود)

مثال

می توانید سرعت صفحه خود را با PageSpeed Insights  گوگل ارزیابی کنید. این سایت امتیاز صفحه را از اطلاعاتCrUX (Chrome User Experience Report)  ارائه می نماید و با دو مقیاس ارائه می کند. First Contentful Paint (FCP)  و DOMContentLoaded (DCL).

بهترین روش های SEO

گوگل اعلام کرده است که سرعت سایت (و در نتیجه سرعت صفحه) یکی از سیگنالهایی است که الگوریتم گوگل برای رتبه بندی صفحات از آن بهره می برد. و تحقیقات نشان داده است که Google وقتی سرعت صفحه را در نظر می گیرد ، به طور خاص زمان بارگزاری اولین بایت را اندازه گیری می کند. علاوه بر این ، سرعت آهسته صفحه بدان معنی است که موتورهای جستجو می توانند با استفاده از ظرفیت خزیدن اختصاص داده شده خود، تعداد صفحات کمتری را نمایه گذاری کنند و این می تواند بر نمایه سازی سایت شما تأثیر منفی بگذارد.

تاثیر سرعت صفحه بر تجربه کابری

سرعت صفحه برای تجربه کاربری نیز مهم است. صفحاتی که مدت بارگذاری بیشتری دارند ، دارای نرخ خروج بالاتر و زمان متوسط صرف شده پایینتر در صفحه هستند. همچنین نشان داده شده است که بارگذاریهای طولانی تر همچنین بر نرخ تبدیل ها نیز تأثیر منفی دارند.

در اینجا چند روش مختلف برای افزایش سرعت و انجام سئو صفحه آورده شده است:

فعال سازی فشرده سازی

از Gzip ، که یک نرم افزار کاربردی برای فشرده سازی پرونده استفاده کنید تا اندازه پرونده های CSS ، HTML و JavaScript که از 150 بایت بزرگتر است را کاهش دهید.

از gzip در پرونده های تصویری استفاده نکنید. درعوض ، آنها را در برنامه ای مانند فتوشاپ فشرده سازی کنید تا بتوانید کنترل کیفیت تصویر را حفظ کنید. “بهینه سازی تصاویر” را در زیر مشاهده کنید.

CSS ، JavaScript و HTML را به حداقل برسانید

با بهینه سازی کد خود (از جمله از بین بردن فاصله ها ، کاما ها و دیگر کاراکترهای غیر ضروری) می توانید سرعت صفحه خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. همچنین  کامنتهای کد ، قالب بندی و کد استفاده نشده را حذف کنید. گوگل استفاده از CSSNano و UglifyJS را توصیه می کند.

تغییر مسیرها را کاهش دهید

هر بار که صفحه به صفحه دیگری هدایت می شود ، بازدید کننده شما با زمان بیشتری برای انتظار تکمیل چرخه درخواست پاسخدهیHTTP روبرو می شود. به عنوان مثال ، اگر الگوی تغییر مسیر شما برای تلفن همراه به این صورت باشد: “example.com -> www.example.com -> m.example.com -> m.example.com/home” ، هر یک از این دو تغییر مسیر اضافی باعث می شود صفحه شما آهسته تر بارگذاری شود.

JavaScript مسدود کننده رندر را حذف کنید

قبل از ارائه صفحه ، مرورگرها باید با تجزیه HTML ، یک درخت DOM بسازند. اگر مرورگر شما در طول این فرآیند با اسکریپتی روبرو شود ، باید قبل از ادامه کار آن را متوقف و اجرا کند.

گوگل پیشنهاد می کند استفاده از مسدود کننده JavaScript جلوگیری و به حداقل رسانده شود.

حافظه پنهان ذخیره مرورگر

مرورگرها اطلاعات زیادی را ذخیره می کنند (شیوه نامه ها ، تصاویر ، پرونده های JavaScript و موارد دیگر) به گونه ای که وقتی یک بازدید کننده به سایت شما بازگردد ، مرورگر مجبور به بارگذاری مجدد کل صفحه نمی شود. از ابزاری مانند YSlow استفاده کنید تا ببینید آیا قبلاً تاریخ انقضا برای حافظه نهان خود تعیین کرده اید یا خیر. سپس عنوان “تاریخ انقضا” خود را تعیین کنید تا چه مدت می خواهید آن اطلاعات را ذخیره کنید. در بسیاری موارد ، مگر اینکه طراحی سایت شما به طور مکرر تغییر کند ، یک سال یک دوره زمانی مناسب است. سایت Google اطلاعات بیشتری درباره اعمال نفوذ در حافظه پنهان ارائه می دهد.

زمان پاسخگویی سرور را بهبود بخشید

زمان پاسخگویی سرور شما تحت تأثیر میزان ترافیکی است که شما دریافت می کنید ، منابعی که هر صفحه از آن استفاده می کند ، نرم افزاری که سرور شما استفاده می کند و راه حل هایی که هاست شما مورد استفاده قرار می دهد. برای بهبود زمان پاسخگویی سرور ، به دنبال تنگناهای عملکردی مانند کوئری های کند دیتابیس ، مسیریابی کند یا فقدان حافظه کافی باشید و آنها را برطرف کنید. زمان پاسخگویی مطلوب سرور زیر 200ms است.

از یک شبکه توزیع محتوا استفاده کنید

شبکه های توزیع محتوا (CDN) که به آن شبکه های تحویل محتوا نیز گفته می شود ، شبکه هایی از سرورهایی هستند که برای توزیع بار تحویل محتوا استفاده می شوند. در اصل ، نسخه های سایت شما در مراکز داده های مختلف و از لحاظ جغرافیایی متنوع ذخیره می شوند تا کاربران دسترسی سریعتر و مطمئن تری به سایت شما داشته باشند.

بهینه سازی تصاویر

مطمئن شوید که تصاویر شما از اندازه مورد نیاز بزرگتر نیستند ، و در قالب فایل مناسب باشند (PNG ها معمولاً برای گرافیک با کمتر از 16 رنگ بهتر هستند در حالی که JPEG ها معمولاً برای عکس ها بهتر هستند) و برای وب فشرده شوند .

برای ایجاد الگویی جهت تصاویری که در سایت خود استفاده می کنید مانند دکمه ها و آیکون ها از sprites CSS استفاده کنید. sprites CSS تصاویر شما را در یک تصویر بزرگ ترکیب می کند که همه به طور همزمان بارگذاری می شوند (به معنی درخواست کمتر  HTTP  ) و سپس تنها بخش هایی را که می خواهید نشان دهید نمایش می دهد. این بدان معناست که شما زمان بارگزاری را صرفه جویی می کنید و باعث نمی شوید کاربران منتظر بارگذاری چندین تصویر باشند.

منبع

https://moz.com

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن