رشته ها و مشاغلکسب و کار

نحوه یافتن و درخواست شغل بین المللی

اپلای کردن شغل بین المللی

آیا قلب شما برای کار کردن در خارج از کشور می تپد؟ آیا می خواهید با رفتن به دنبال شغل بین المللی ، توانایی های حرفه ای خود را بیشتر توسعه دهید؟ امروزه جهان بسیار بیشتر به هم پیوسته شده است و سازمانهایی با اندازه های مختلف به طور گسترده ای در سطح بین المللی قرار دارند. دیگر دور از دسترس نیست که خودتان را در یک کشور دیگر بیابید ، و کاری را که دوست دارید انجام دهید.

در این راهنما ، ما در مورد چگونگی یافتن شغل بین المللی و درخواست (اپلای) برای آنها ، به شما کمک می کنیم. نکات و روشهایی را به شما ارائه می دهیم که جستجوی شغل برای شما تا حد امکان انجام تسهیل گردد.

راهنمای گام به گام برای یافتن شغل بین المللی

بیایید با بررسی مراحلی که برای یافتن شغل بین المللی باید انجام دهید شروع کنیم.

مرحله 1: هدف خود را مشخص کنید

ابتدا باید با مشخص کردن هدف خود شروع کنید. شما باید درکی در مورد کارهایی که می خواهید انجام دهید و اینکه به کجا می خواهید بروید ، داشته باشید. این می تواند جستجوی شما را محدودتر کند و جهت بیشتری به آن ببخشد.

به دو سؤال كه می خواهید كجا بروید و كدام كار را می خواهید انجام دهید ، با نگاهی به نكات زیر تا حدی می توانید پاسخ دهید:

کجا میخواهم بروم؟

جواب را با بررسی مهارت های زبانی خود تعیین کنید. باوجودیکه این روزها تعداد زیادی از مشاغل بین المللی فقط به مهارت زبان انگلیسی نیاز دارند ، شما باید از مهارت های احتمالی زبان خود به عنوان یک مزیت استفاده کنید.

هر دانشی را که از قبل در مورد کشور خاصی دارید در نظر بگیرید. شاید شما یک سال را در اسپانیا گذرانده یا در فرانسه با یک برنامه تحصیلی درس خوانده باشید. هر دو جایی را که می خواهید بروید ، و همچنین تجربه یا مهارتهایی را که می تواند برای یک کشور خاص مفید باشد در نظر بگیرید .

چه کاری می خواهم انجام دهم؟

سپس باید نوع فرصت هایی را که کشور منتخب شما با توجه به صنایع آن ارائه می دهد ، بررسی کنید. به عنوان مثال ، برخی از کشورها ممکن است در صدر فناوری های سبز قرار داشته باشند ، چیزی که اهداف شغلی شما است ، و این بدان معنی است که ممکن است انتخابی جذاب برای شما باشد.

در حالت ایده آل ، می خواهید کشوری را که به آن علاقمندید پیدا کنید ، ولی در عین حال اهداف شغلی شما را نیز پوشش دهد. اطمینان حاصل کنید که یک برنامه توسعه شغلی دارید و از آن به عنوان راهنمایی برای یافتن کشور مناسب خود استفاده کنید.

مسائل شخصی مهاجرت

سرانجام ، وقتی کشور هدف را تعیین می کنید و می خواهید شروع به جستجو کنید ، از مسائل شخصی مهاجرت به خارج از کشور غافل نشوید. پاسخ دادن به این سؤالات مهم است:

  1. تا چه حد از وطن شما فاصله دارد؟
  2. مهاجرت به آن کشور چقدر سخت است؟
  3. آیا درک خوبی از فرهنگ و سبک زندگی آنجا دارید؟

مرحله 2: در مورد شغل و کشور مورد نظر خود تحقیق کنید

هنگامی که اهداف شغلی خود را مشخص کردید و در مورد مکانی که مایل به مهاجرت به آن هستید تصمیم گرفتید ، وقت آن است که تحقیقات بیشتری را شروع کنید. شما می خواهید با اطلاعات کامل مجهز باشید تا از یک انتقال راحت و یک فرآیند جستجوی کار آسان تر اطمینان حاصل کنید.

یک صفحه برای ثبت اطلاعاتی که قرار است در هفته ها و ماه های بعدی جمع آوری کنید ، ایجاد کنید. بهتر است که دو پرونده جداگانه داشته باشید: یکی برای اطلاعات مربوط به کار و دیگری برای جزئیات مربوط به کشور.

مرحله 3: ابزارهای جستجوی شغل را تعیین کنید

هنگامی که نوبت به جستجوی شغل شما می رسد ، چندین ابزار وجود دارد. شما دو راه اصلی برای استفاده دارید: جستجوی کار آنلاین و جستجوی کار آفلاین. شما می توانید آزادانه تصمیم بگیرید که کدام روش را استفاده کنید. اما استفاده از ترکیبی از مسیرها نیز مفید است ، زیرا امکان جستجوی گسترده تری را برای شما فراهم می سازد.

مرحله 4: مهارت های خود را برجسته کنید

از آنجا که شما در مورد پست های شغلی احتمالی اطلاعاتی جمع کرده اید ، باید بطور برجسته تری مهارتها و برتری های فعلی خود را با توجه به این نقش ها نشان دهید. الزامات موقعیت شغلی را با رزومه خود مقایسه کنید تا ببینید برخی از مواردی که هنوز می توانید شفافتر نشان دهید چیست.مهارت هایی را که فکر می کنید در طول فرآیند جستجوی کار و مصاحبه ها ضعیف است ، مشخص کنید. سپس می توانید راه های مختلفی را که می توانید این مهارت ها را بیشتر توسعه دهید ، در نظر بگیرید.

نکات عملی برای جستجو ی شغل بین المللی

موارد فوق ، مراحلی را که باید انجام دهید بیان نمود اکنون نکات عملی مشخصی را برای آسانتر کردن روند جستجو به شما ارائه خواهیم کرد.

شماره 1: شبکه سازی موثرتر از اپلای کردن آنلاین است

شبکه سازی بیشتر از اتکا به اپلای آنلاین در یافتن موقعیت های شغلی و استخدام شدن مؤثر است. بنابراین تلاش در شبکه خود هنگام جستجو برای مشاغل بین المللی بسیار مهم است. این به معنای این نیست که شما نباید به دنبال اپلای آنلاین باشید یا از روشهای “سنتی” برای اپلای استفاده کنید. اما بهترین راه شما برای پیدا کردن کار رویایی از طریق شبکه سازی است.

بنابراین در شبکه دوستان و ارتباطات خود شروع به جستجو و تلاش کنید و از فارغ التحصیلان هم دانشگاهی و یا همکاران سابق و غیره سود ببرید.

شماره 2: چک کردن شرکت های داخلی را فراموش نکنید

اقتصاد جهانی تعدادی از شرکت ها را به جای مشاغل صرفاً محلی به بین المللی تبدیل کرده است. شرکتها غالباً با داشتن یک دفتر در خارج از کشور یا از طریق تأمین کنندگان و قراردادهای شخص ثالث ، نوعی ارتباط بین المللی دارند. بنابراین ، ایده خوبی است برای بررسی اینکه شرکت های داخلی از نظر فرصت های بین المللی چه چیزی را به شما ارائه می دهند.

شماره 3: برای انجام جستجوی خود به رفتن به خارج از کشور فکر کنید

سرانجام ، نباید از جستجوی کار در خارج از کشور ، صرف نظر کنید. انجام مصاحبه چهره به چهره با کارفرمایان بسیار موثرتر است. همانطور که مطالعات نشان داده اند ایجاد یک حس مثبت اغلب به این تماس نزدیک نیاز دارد.

چگونه می توانید برای شغل بین المللی اپلای کنید

مرحله 1: رزومه خود را کامل کنید

CV یا رزومه کاری شما مهمترین ابزاری است که هنگام درخواست شغل های بین المللی در اختیار دارید. در حالی که این آیتم کلیدی برای استخدام مهم است ، همچنین باید به یاد داشته باشید کارفرما یا استخدام کننده بعید است بیش از 15 تا 30 ثانیه در ابتدا روی آن وقت بگذارد. بنابراین ، شما باید به روی  توانایی های اصلی خود که جلب توجه می کنند تمرکز کنید.

باید اطمینان حاصل کنید که CV شما از بقیه متمایز است.

مرحله 2: انعطاف پذیر باشید

هنگام درخواست شغل های بین المللی باید انعطاف پذیر باشید. نه تنها آگاهی از تفاوت زمانی کشورها مهم است بلکه باید برای تماس گرفتن با آن کشور در ساعات کاری آنها، تا ساعاتی گذشته از نیمه شب بیدار بمانید.

مرحله 3: پیگیری مکرر شرکت ها و آژانس های استخدامی

بزرگترین اشتباهی که به عنوان یک جویای کار انجام می دهید ، ارسال CV خود و نشستن در انتظار تماس است. همانطور که در بالا گفته شد ، شبکه سازی بهترین راه برای یافتن شغل مناسب در خارج از کشور می باشد و در تماس بودن با کارفرما یا استخدام کننده باعث افزایش شانس شما خواهد شد.

مرحله چهارم: برای مصاحبه کاری خوب آماده شوید

برنامه های جستجوی شما برای شغل بین المللی حتما تعدادی درخواست مصاحبه را در پی خواهد داشت. بنابراین مهم است که انرژی خود را در آماده شدن برای مصاحبه کاری نیز متمرکز کنید.

نکات عملی برای درخواست کار بین المللی

در انتها ، نکاتی کاربردی را که باید هنگام درخواست شغل های بین المللی در نظر داشته باشید ، مرور خواهیم کرد.

از نظر فرهنگی حساس باشید

شما باید از فرهنگی کشوری که در آن اپلای می کنید آگاهی داشته باشید ، نه تنها برای جلوگیری از اشتباه در طی مراحل درخواست ، بلکه برای اطمینان از اینکه کشور جدید را نیز در صورت اشتغال به کار دوست داشته باشید.

سمج باشید

درست مانند هر دنبال شغل گشتن دیگری ، پیدا کردن شغل بین المللی آسان نخواهد بود. در واقع ، اغلب وقت و انرژی بیشتری را این شغل های بین المللی از شما می گیرد. اما باید پایدار بمانید و تلاش خود را در فرصت های شبکه سازی خود قرار دهید.

هرچه زودتر با تمرینات شروع کنید

سرانجام ، اگر در نهایت به کشور جدیدی بروید ، باید با بسیاری از کارهای اداری و سایر موارد برخورد کنید. به محض اینکه به فکر یافتن شغل بین المللی افتادید ، باید به جستجوی این اطلاعات نیز بپردازید.

منبع

https://www.cleverism.com

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن