تغذیه و رژیم غذاییسلامت و تغذیه

عسل خالص و عسل تقلبی را چگونه تشخیص دهیم

علی رغم اینکه بسیاری از مردم عسل خالص تولید شده از زنبور عسل را ترجیح می دهند امروزه عسل های تقلبی و ناخالص در بازار معمول شده است. متأسفانه، تا زمانی که در اتحادیه اروپا یا فلوریدا زندگی نکنید، شاید نتوانید به برچسب های " عسل خالص " اعتماد کنید. به دلیل وجود طیف گسترده ای از عسل ها و تعداد زیادی شربت قند یا سایر موادی که تولیدکنندگان بی پروا عسل را با آن رقیق می کنند، هیچ آزمایش خانگی کاملاً موفقیت آمیزی وجود ندارد. در صورت امکان از آزمایشات زیر استفاده کنید تا حدس خوبی در مورد خالص بودن یا نبودن عسل داشته باشید.

علی رغم اینکه بسیاری از مردم عسل خالص تولید شده از زنبور عسل را ترجیح  می دهند امروزه عسل های تقلبی و ناخالص در بازار معمول شده است. متأسفانه، تا زمانی که در اتحادیه اروپا یا فلوریدا زندگی نکنید، شاید نتوانید به برچسب های ” عسل خالص ” اعتماد کنید. به دلیل وجود طیف گسترده ای از عسل ها و تعداد زیادی شربت قند یا سایر موادی که تولیدکنندگان بی پروا عسل را با آن رقیق می کنند، هیچ آزمایش خانگی کاملاً موفقیت آمیزی وجود ندارد. در صورت امکان از آزمایشات زیر استفاده کنید تا حدس خوبی در مورد خالص بودن یا نبودن عسل داشته باشید.  

بررسی عسل قبل از خرید

1- قوانین مربوط به عسل خالص در منطقه خود را بدانید

برخی از کشورها یا دولت های منطقه ای استانداردهایی را برای عسل صادر می کنند که ذکر مواد افزودنی را ضروری می کند. دیگر کشورها قوانینی در رابطه با عسل خالص ندارند یا شاید رهنمودهای داوطلبانه ای که توانایی اجرای آنها را ندارند، منتشر کنند. سعی کنید قوانین مربوط به عسل خالص را در منطقه زندگی تان پیدا کنید تا بدانید که به برچسب های عسل در فروشگاه های مواد غذایی محلی خود چقدر ایمان داشته باشید.

هر محصولی که به عنوان عسل خالص در اتحادیه اروپا فروخته می شود، طبق قانون باید فاقد مواد افزودنی باشد، از جمله آنتی بیوتیک هایی که برای درمان زنبورهای عسل استفاده می شوند. هر عسلی که دارای نقائصی باشد که به طور جدی بر طعم آن تأثیر بگذارد، باید به عنوان “عسل نانوایی” برای استفاده در غذاهای فرآوری شده به فروش برسد. دولت ایالات متحده خلوص عسل را آزمایش نمی کند، و اجازه می دهد مقدار کمی از آنتی بیوتیک ها استفاده شود. بنابراین نشان USDA به معنای خالص بودن عسل نیست.

فلوریدا تنها ایالت در ایالات متحده است که هنگام تولید و فروش در داخل فلوریدا، ضروری است تا تمام مواد افزودنی عسل را مشخص کنند. مراقب موادی باشید که با نام دیگری فروخته می شوند، مانند “مخلوط عسل” یا “محصولات عسل”، که تحت این قانون قرار نمی گیرند.

2- برچسب عسل را بررسی کنید، اما آن را مسلم فرض نکنید

علاوه بر لیست مواد تشکیل دهنده، نام تجاری یا آرم را بررسی کنید تا “مواد افزودنی” یا “طعم های اضافه شده” را بررسی کنید. عسل خالص فقط باید یک ماده تشکیل دهنده داشته باشد: عسل. با این حال، حتی اگر هیچ ماده دیگری ذکر نشده باشد  تولید کننده ممکن است حقیقت را بیان نکرده باشد.

3- اگر از عسل نمونه ای ارائه می شود، آن را بچشید

چشیدن روش دقیقی برای آزمایش مواد افزودنی نیست، اما اگر طعم اصلی ترین نگرانی شماست، این طعم می تواند تمام آنچه باشد که برای تصمیم گیری لازم دارید. توجه داشته باشید که طعم “عجیب” لزوما به معنای خالص نبودن عسل نیست. انواع مختلفی از عسل وجود دارد که از شهد گلها، شیره های مختلف یا حتی ترشحات حشرات شیره خوار تهیه می شوند. هر کدام از این ها طعم های مختلفی تولید می کنند و حتی عسل یک کندوی عسل نیز سال به سال متفاوت است زیرا شهد را از منابع مختلف جمع می کند.

بیشتر فروشندگان به شما اجازه نمی دهند قبل از خرید درب شیشه را باز کنید. بپرسید آیا می توانید نمونه ای را بچشید، اما اگر نمونه در دسترس نیست اصرار نکنید.

انجام آزمایشات در خانه

1- بدانید که این تست ها 100٪ دقیق نیستند

هنگامی که می خواهید یک آزمایش ساده پیدا کنید، تنوع عسل های عالی و خوشمزه علیه شما عمل می کنند. انواع مختلف عسل خالص می تواند دامنه مختلفی از چگالی، اشتعال پذیری و سایر خصوصیات را پوشش دهد. در حالی که آزمون های زیر بر اساس اصول درستی است، اما در عمل نتایج شما ممکن است قطعی نباشد. چندین مورد از این آزمایشات را امتحان کنید تا ببینید آیا عسل قبول یا رد می شود، در بسیاری از موارد شما نمی توانید چیزی بیش از حدس خوب بدست آورید.

2- یک قاشق عسل مایع به آب گرم اضافه کنید

یک قاشق عسل را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید، به آرامی هم بزنید یا اصلاً بهم نزنید. اگر عسل با انواع خاصی از شربت قند مخلوط شده باشد، در آب حل می شود. بیشتر انواع خالص عسل و متأسفانه برخی از عسل های تقلبی نیز بهم می چسبند و به صورت یک توده جامد فرو می روند، یا مانند یک توده روی قاشق گیر می کنند.

توجه داشته باشید که عسل خالص یا تقلبی همچنین به صورت خامه ای (کاملاً متبلور) یا فرم لانه زنبوری جامد به فروش می رسد. حل کردن آنها همیشه دشوار خواهد بود، خواه عسل خالص باشد یا نباشد.

3- یک پد پنبه ای یا فتیله شمع آغشته به عسل را آتش بزنید

این آزمایش فقط آب اضافه شده در عسل را بررسی می کند که شاید از سوختن عسل جلوگیری کند. یک پد پنبه ای یا فتیله پنبه ای یک شمع را در مقداری عسل وارد کنید، و اضافی آن را پاک کنید. سعی کنید پد یا فتیله پنبه ای را روشن کنید. اگر به راحتی بسوزد، احتمالاً آب اضافی ندارد، اما شاید مواد افزودنی داشته باشد یا نداشته باشد. اگر نسوزد یا در عوض صدای ترک خوردن بدهد، ممکن است آب اضافه شده داشته باشد.

4- عسل را روی کاغذ خشک یا حوله کاغذی بیندازید

 اگر عسل با آب رقیق شده باشد، ممکن است جذب شود یا روی ماده جاذب مانند کاغذ سفید اثر رطوبت باقی بگذارد. عسل خالص نباید جذب شود، اما متاسفانه عسل رقیق شده با اکثر شربت های قند نیز جذب نمی شود.

حذف افسانه هایی در مورد عسل خالص

1- اجازه ندهید مورچه ها برای شما تصمیم بگیرند

مورچه ها به هر چیز شیرین و مقوی علاقه مند هستند. مورچه ها عسل، شربت ذرت رنگی و هر چیز دیگری را می خورند.

2- متوجه باشید که مخلوط کردن عسل و الکل آزمایش مفیدی نیست

برخی منابع ادعا می كنند كه مخلوط كردن عسل ناخالص در الکل حاوی متانول، آن را حل كرده و محلول شیری ایجاد می كند، در حالی كه عسل خالص در قسمت زیرین به صورت حل نشده باقی می ماند. منابع دیگر دقیقاً خلاف این را ادعا می کنند! این افسانه حداقل به سال 1893 برمی گردد و حتی در آن زمان نیز توسط زنبورداران حرفه ای پذیرفته نشد.

3- در مورد ادعای چرخش عسل خالص به یک جهت یا شکل گیری شکل های خاص شک کنید

افسانه های مختلفی در اینترنت وجود دارند مبنی بر این که فقط عسل خالص هنگام ریختن در جهت عقربه های ساعت می چرخد یا اینکه عسل خالصی که روی بشقاب گذاشته و با آب پوشانده می شود شش ضلعی تشکیل می دهد. هیچ مدرک علمی وجود ندارد که عسل ناخالص در این شرایط رفتار متفاوتی داشته باشد.

4- خودتان ادعاهای دیگر را آزمایش کنید

حکایات زیادی در مورد روش های مختلفی که می توانید عسل خالص را آزمایش کنید، وجود دارد و بسیاری از آنها از نظر علمی آزمایش نشده اند. اگر فکر می کنید چیزی منطقی به نظر می رسد، سعی کنید یک شیشه عسل را که فکر می کنید خالص است آزمایش کنید. سپس آن را با شربت آگاوه، شربت قند یا مقداری قند اضافه شده دیگر مخلوط کرده و آزمایش مشابه را انجام دهید. اگر به طور مداوم با شربت رقیق نسبت به عسل خالص نتایج متفاوتی بگیرید، آزمایش می تواند مفید باشد. بخاطر داشته باشید که با این وجود هیچ آزمایش خانگی نمی تواند تمام مواد افزودنی احتمالی را در عسل تشخیص دهد.

منبع:

https://www.wikihow.com/

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا