اجتماعیدانستنی های تکنولوژی

فراکتالها و رفتارهای انسان

در پست قبلی در مورد فراکتالها صحبت کردیم. فراکتالها الگوهای ساده ای هستند که بارها و بارها تکرار می شوند تا الگوی بزرگتری ایجاد کنند. اما آیا این امکان وجود دارد که ساختار فراکتالها ها بتواند رفتار انسان را توضیح دهد؟ آبا میان فراکتالها و رفتارهای انسان رابطه ای وجود دارد؟ اینها فقط چند نمونه از آنچه که به عنوان فراکتال شناخته می شود ، است.

فراکتال ها در رفتار انسان

فراکتالها فقط در حوزه فیزیکی طبیعت وجود ندارند. تمام زندگی از الگوهایی تشکیل شده است ، از جمله رفتار انسان.

افرادی که با آنها قرار می گذارید. انواع موقعیت هایی که خودتان پیدا می کنید. نحوه گرفتن اطلاعات ، روابط و مقابله با عدم قطعیت ها و چالش هایی که ما آنها را استرس می نامیم.

همه الگوها

ما غالباً همین الگوها را بارها و بارها تکرار می کنیم تا اینکه در نهایت به نقطه‌ای برسیم که مجبور به تغییر شویم.

الگوهای ما برنامه های سیستم عامل انسانی ما هستند. با توجه به شرایط خاص ، شما برنامه هایی را اجرا می کنید که نشان می دهد چه اقداماتی انجام می دهید.

به عنوان مثال ، اگر الگویی را برای فعال کردن عملکرد رفتاری ضعیف شخص دیگر در زندگی خانوادگی خود دارید ، احتمالاً این کار را در زندگی کاری خود ، با دوستان ، با افراد غریبه و حتی با خودتان انجام می دهید. شما الگویی برای زیاده روی و زیاده روی دارید.

چگونه الگوهای خود را ببینید

ما  در حال به هم مرتبط کردن الگوهای اطرافمان هستیم. این روشی است که  جهان را معنا می کنیم. الگوها به ما کمک می کنند تا مسائل را در متن  قرار دهیم. ما همواره تلاش می کنیم این الگوهای را در زندگی خودمان ببینیم.

برای دیدن آن در خود ، باید مهارت خارج شدن از تجربه بی درنگ را در خود پرورش دهید.

کجا این الگو خود را نشان می دهد؟

برای دیدن الگوی واقعی شاید لازم باشد قدری عمیق نگاه کنید. پس از شناسایی این الگو ، می توانید آنرا تجزیه کنید تا بلوک اصلی را کشف کنید. مثل یک نخ مارپیچ است ، درخت را به پایین تا برگ دنبال کنید.

آن برگ اغلب یک الگوی فکری یا اعتقادی است که رفتار شما را شکل می دهد. برای مثال  ، الگوی زیاده روی بیش از حد می تواند ناشی از باور اثبات ارزش وجودی خودتان باشد. ممکن است یک الگوی جبران خسارت باشد تا بتوانید کمبودهای خود را جبران کنید.

فرصت شفابخشی

“چگونه انجام دادن یک کار، نشان می دهد که شما چگونه هر کاری را انجام می دهید.” این تعبیر به وضوح گویای رابطه ای میان فراکتالها و رفتارهای انسان است.

کشف الگوی مخرب ، ممکن است منجر به ناامیدی شود. ممکن است احساس امنیت بیشتری داشته باشید اگر الگو را ناشناخته رها کنید.

از طرف دیگر ، سرمایه گذاری انرژی برای بررسی الگوهای شما با پاداش بسیار خوبی همراه است. اگر می توانید الگو را در یک زمینه مشاهده کنید ، می توانید آن را در زمینه های دیگر مشاهده کنید.

شایسته است تلاش کنید تا بتوانید الگوی اصلی فراکتال را بیابید.

اینجاست که منبع بهبودی نهفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا