دانستنی های تکنولوژیعلوم و تکنولوژی

فناوری اینترنت 5G چیست و تاثیر آن بر کسب و کارها

تکنولوژی 5G

در برخی محافل ، صحبت های زیادی درباره فناوری اینترنت 5G و ورود قریب الوقوع آن صورت می گیرد. با این حال ، بسیاری از افراد و شرکت ها آن را تجربه نکرده اند ، اگرچه کارهای زیادی در پشت صحنه برای ساخت ، ردیابی و راه اندازی زیرساخت های آن انجام می شود. هنگامی که 5G به طور گسترده ای در دسترس قرار گیرد ، می توانیم مانند راه افتادن هر نسل از شبکه های تلفن همراه ، فرصت های بی نظیری برای این فناوری داشته باشیم. در اینجا توضیح می دهیم که فناوری اینترنت 5G چیست و چگونه مشاغل باید برای آن آماده شوند.

5G چیست؟

5G ، نسل پنجم ارتباطات بی سیم موبایل ، نویدبخش کاهش زمان تاخیر ، ارائه پایداری بیشتر ، امکان اتصال دستگاه های بیشتر به طور همزمان و انتقال اطلاعات بیشتر به لطف سرعت بالاتر است. این ویژگی ها قابلیت فوق العاده ای برای کسب و کارها در بر دارد و این یکی از دلایلی است که 66 درصد از مشاغل قصد دارند 5G را تا سال 2020 مستقر کنند. در نهایت ، 5G از باندهای فرکانس بالاتر در طیف رادیویی استفاده می کند که دارای ظرفیت زیادی هستند اما طول موج کوتاه تری دارند. سیسکو تخمین می زند که در سال 2020 ، 5G سه برابر بیشتر از میانگین اتصال 4G ترافیک ایجاد می کند و این اتصالات 3 درصد از کل اتصالات تلفن همراه را تشکیل می دهند.

بسیاری از کارشناسان صنعت معتقدند که شبکه های 5G در کنار شبکه های 4G LTE موجود 10 تا 20 برابر سریعتر از 4G در هنگام استقرار کامل در دنیای واقعی خواهند بود. 5G مستقل می تواند به سرعت بیشتر از گیگابیت برسد و اینترنت موبایل را حتی سریع تر از اتصال کابلی کند.

مزایای اینترنت 5G

اولین پیشرفتی که بیشتر افراد درباره آن هیجان زده می شوند ، سرعت بهبود یافته است. در حالی که 4G سرعت بارگیری به طور معمول 20 مگابیت در ثانیه دارد ، انتظار می رود 5G به سرعت 500 تا 1500 Mbps برسد . مصرف کنندگان ممکن است با دانلود یک فیلم از Netflix در چند ثانیه شگفت زده شوند ، اما کاربردهای تجاری بسیار مهم دیگری نیز وجود دارند که این حد سرعت آنها را ممکن می سازد.

اثر 5G بر صنایع

جهت گیری به سمت سیستمهای موبایل از قبل بوجود آمده است. ما تا سال 2020 سی میلیارد دستگاه متصل خواهیم داشت و با توجه به موارد استفاده از فناوری اینترنت اشیاء که انتظار می رود روند رو به رشدی داشته باشند ، باندهای انباشته طیف فعلی بدتر نیز می شوند. این امر منجر به مشکلات قابل توجهی در خدماتی می گردد که می تواند فاجعه بار باشد مانند مواقعی که وسایل نقلیه خودکار در جاده باشد و یا در مورد برخی سناریوهای مربوط به سلامتی و پزشکی که به کمک اینترنت همراه عمل می کنند. بهره برداری از فناوری اینترنت 5G باعث می شود ظرفیت بیشتری برای چندین دستگاه به طور همزمان و در همان منطقه ایجاد گردد (یک برج 5G می تواند صد دستگاه بیشتر از یک 4G را سرویس دهد).

پوشش 5G

برج های 5G بطور قابل توجهی کوچکتر هستند (اندازه یک مینی فریز) و بنابراین می توان در مکانهای مختلفی قرار داد که در گذشته هرگز قابل استفاده نبودند. در مناطق شهری این بدان معنی است که برجهای 5G در لامپهای روشنایی قرار خواهند گرفت. در نهایت بهبود پوشش به برجهای مربوطه بستگی دارد.

هر چهار شرکت اصلی حامل ایالات متحده امروزه دارای استفاده از بی سیم محدود 5G هستند ، و به احتمال زیاد اکثر کشورها خدمات اینترنت 5G را تا اواخر سال 2020 راه اندازی می کنند. همه چیز در دسترس است تا یک حضور 5G در مقیاس کامل امکان پذیر باشد.

اینترنت 5G چگونه استفاده خواهد شد؟

در نهایت به یک تلفن سازگار با اینترنت 5G نیاز خواهید داشت. با این حال ، این تلفن ها باید قادر به سوئیچ بین 4G و 5G باشند تا پایدارترین سرویس را پیدا کنند. نکته مهم این که ، مزیت بیشتری از دانلودهای سریعتر از Netflix و تلفن های سازگار با 5G وجود خواهد داشت و کسب و کارها نیز از این مزیت بهره مند می گردند.

نه تنها 5G برای بسیاری از صنایع از جمله خرده فروشی ها ، صنایع مربوط به سرگرمی ، اتومبیل ، ساخت و لجستیک بسیار مؤثر خواهد بود ، بلکه به سرعت بخشیدن به پیشرفت های فناوری نیز کمک خواهد کرد. این پیشرفت ها اتومبیل های آنلاین و رانندگی خودکار ، شهرهای هوشمند با تدارکات آنلاین، حمل و نقل و زیرساخت های متصل ، توسعه مراقبت های بهداشتی آنلاین ، روباتیک ، استفاده از بلاکچین و تله متری همراه ، اینترنت صنعتی اشیاء و کارخانه های هوشمند  ، استفاده بیشتر از واقعیت افزوده ، واقعیت مجازی و واقعیت مختلط را شامل می شوند.

5G کسب و کارها را پیشرفت می دهد

فن آوری 5G می تواند به مشاغل کمک کند تا راندمان ، کارایی ، پیشرفت های نوآورانه و همچنین کاهش هزینه ها را بهبود دهند. متأسفانه ، نظرسنجی های بارکلی نشان داد که تنها 28 درصد از مشاغل 5G یا امکانات عملی تجاری آنرا می شناسند. برای به دست آوردن مزایای 5G هنگام راه افتادن آن ، رهبران تجارت باید کارهای زیر را انجام دهند:

بودجه برای سرمایه گذاری

حداقل در ابتدا ، سخت افزار 5G از 4G گرانتر خواهد بود. داشتن یک تجهیزات 5G آماده ، در هنگام راه اندازی کامل این فناوری مهم خواهد بود.

موج جدید اتوماسیون و هوش مصنوعی

از آنجا که 5G تأخیر را کاهش می دهد ، تغییراتی در نحوه اتکاء مشاغل به شبکه های تلفن همراه ایجاد خواهد شد. کسب و کارها باید با مهندسین این حوزه کار کنند تا در زمینه های عملیاتی که ماشین ها امکان اتوماسیون دارند ، دوباره بازنگری کنند و از یادگیری ماشین / هوش مصنوعی استفاده شود.

تقویت تحليل داده هاي عظیم

با رشد اتوماسيون و هوش مصنوعي ، داده ها با سرعت زيادي رشد مي کنند. شرکت ها باید اطمینان حاصل کنند که آنها از ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها برخوردار هستند و می توانند نتیجه تحلیل این داده ها را جمع کنند.

   آموزش 5G

رهبران و کارمندانشان باید درک کنند که 5اینترنت چیست و چگونه می تواند از اهداف تجاری آنها پشتیبانی کند. همه باید در جستجوی راه هایی باشیم که 5G می تواند بر کسب و کار تأثیر مثبت بگذارد.

ایجاد استراتژی 5G

5G باید مورد بررسی قرار گیرد و روند یا تغییرات محصول که به دلیل 5G ممکن است اتفاق بیفتد، مورد توجه قرار گیرد.

کلام آخر

مهم نیست تجارت شما تأثیر 5G را در یک سال یا پنج سال مشاهده کند ، برای دستیابی به پیشرفت های عملکردی که فن آوری 5G  ارائه می دهد ، باید تجارت امروز را برای آن فن آوری آماده کنیم.

منبع

https://www.forbes.com/

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن