دانستنی های ITفناوری و اطلاعات

مجله اینترنتی

مشخصات مجله آنلاین

هنگام ذکر نام مجله اینترنتی ، بسیاری از افراد به یاد PDF های با قابلیت جستجو می افتند. این ایده کمی منسوخ است و در حال حاضر مجله اینترنتی با روش نوینی ارائه می شود.

از نظر فنی ، توسعه دهندگان مجله اینترنتی درست مانند توسعه دهندگان وب سایت از HTML5 ، CSS3 و Javascript استفاده می کنند. با این حال ، مجلات آنلاین با وب سایتها متفاوت هستند. این هفت ویژگی منحصر به مجلات اینترنتی را بررسی کنید:

1. ابتدا و انتها

یکی از مهمترین تفاوت های بین وب سایت و مجله اینترنتی ، ابتدا و انتهای مشخص در یک مجله اینترنتی است. بدیهی است که می توانید در نیمه راه از مجله پرش کنید ، اما همیشه یک جلد و یک صفحه پشت جلد وجود خواهد داشت. اکثر وب سایت ها دارای صفحه اصلی (خانه) هستند اما هیچ صفحه انتهایی ندارند.

2. پیمایش خطی

وب سایت ها دارای ساختار ناوبری هستند و اغلب دارای ساختارهای ناوبری متعدد هستند. منوهای اصلی غالباً دارای منوهای فرعی می باشند و کاربران می توانند به هر منو وارد شوند. مجلات آنلاین فقط یک پیمایش خطی دارند. یک ترتیب دقیق و واضح ، خوانندگان را از طریق مقالات راهنمایی می کند.

3. تجربه تمام صفحه

تصاویر زیبا و فیلم های جالب مستحق مشاهده تمام صفحه هستند. فعال کردن حالت تمام صفحه ، تجربه ای همه جانبه و سینمایی را در اختیار کاربران قرار می دهد. وب سایت ها اغلب پر از عناصر مختلف مانند تبلیغات ، بنرهای نمایشی یا موضوعات دیگر هستند. خوانندگان مجلات به احتمال زیاد بیشتر به صفحات یک مجله اینترنتی تمایل دارند و تمرکز بیشتری نشان می دهند.

4- مطالب مرتبط

ترکیب مناسبی از موضوعات به خوبی انتخاب شده ، عناوین جالب و تصاویر جذاب ، مجله را برای خواندن مناسب می کند. فرمول پشت صفحات مجله اینترنتی کمک می کند تا بینش خوانندگان را استخراج کنید: به چه محتوایی نیاز دارند و چگونه می توانید به آنها کمک کنید؟ در پایان مجله نیز به ارائه اطلاعات مرتبط با مخاطبان خاص تر خواهید پرداخت.

5. استوری های بصری

برخی از وب سایت ها غنی از تصاویر هستند ، اگرچه به طور کلی حاوی متن های زیاد نیز می باشند. نسبت بین متن و تصاویر در مجلات آنلاین متفاوت است ، داستان پردازی تصویری شامل جمع آوری متن ، تصویر ، فیلم و صدا در یک رسانه است.

6. فرکانس انتشار

یک وب سایت به صورت  بیست و چهار ساعته در دسترس است و در هر زمان قابل بروزرسانی است. همین مسئله در مورد مجله اینترنتی نیز صدق می کند ، اگرچه شماره های جدید معمولاً به صورت دوره ای (به عنوان مثال ماهانه یا سه ماهه) منتشر می شوند. خوانندگان نیز به طور کلی به موضوعات قدیمی دسترسی دارند. گاهی اوقات یک مجله یک نسخه یکپارچه خواهد بود.

7. محیط فشاری

پیوند ارجاعات به یک مجله اینترنتی اغلب از طریق ایمیل به اشتراک گذاشته می شود. شما این ایمیل را به دلیل مشتری بودن یا به دلیل مشترک شدن در یک خبرنامه دریافت خواهید کرد. به عبارت دیگر: این به شما تحویل داده شده است (محیط فشاری). وب سایت ها بازدید کنندگان را جذب می کنند (محیط جذبی). شما به دلیل جستجوی چیزی به یک وب سایت مراجعه می کنید ، یا پس از کلیک بر روی یک آگهی یا پیوند در توییت ، به طور تصادفی به آنجا می رسید.

منبع:

https://www.foleon.com/

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا