اجتماعیروانشناسی

مزایای استفاده از موسیقی در مدیتیشن

موسیقی قدرتمند است. تحقیقات نشان می دهد که موسیقی می تواند روحیه و رفتار فرد را تغییر دهد. به همین دلیل است که در دنیای مدرن پر سرعت ما ، اثرات آرام بخش موسیقی بسیار قابل توجه است. مدیتیشن نیز قدرتمند است. هنگامی که ، موسیقی و مدیتیشن با یکدیگر ملاقات می کنند ، مزایایی به بار می آورند که بر کل زندگی شما تأثیر می گذارد. در این پست به مزایای استفاده از موسیقی در مدیتیشن می پردازیم.

موسیقی مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن روشی  برای شفاف سازی افکار شما است. با کار منظم و صبر ، می تواند  تحولاتی داشته باشد و منجر به درک جدیدی از زندگی شود.

موسیقی همچنین دارای قدرت تحول است. ترکیب ریتم و ملودی توانایی فوق العاده ای در تأثیرگذاری بر ذهن ما دارد. هنگامی که ما با یک ریتم آهسته به موسیقی گوش می دهیم ، می تواند ما را به مکانی آرامش بخش و آرامش بخش تر برساند.

مزایای موسیقی مدیتیشن

مزایای استفاده از موسیقی در مدیتیشن بر کسی پوشیده نیست. بسیاری از زمینه ها وجود دارد که موسیقی مدیتیشن می تواند مدیتیشن و زندگی ما را به طور کلی بهبود بخشد. در اینجا چند مورد مهم ذکر شده است:

استرس و اضطراب

یکی از مزایای گوش دادن به موسیقی در هنگام مدیتیشن ، کاهش سطح استرس و اضطراب است. هنگامی که در مدیتیشن به موسیقی دلپذیر و آرام گوش می دهید ، احساس آرامش بیشتری خواهید کرد و فشارهای زندگی از بین می رود. خارج از مدیتیشن ، مطالعات نشان می دهد پخش موسیقی مدیتیشن در محیط های کاری سطح استرس و اضطراب کارکنان را کاهش می دهد.

خواب راحت

موسیقی مدیتیشن می تواند به آرامش اعصاب ما کمک کند و ما را از یک مغز پر سر و صدا رها  کند. همچنین با تحریک سیستم عصبی پاراسمپاتیک می تواند بدن ما را آرام کند  تا آرامش خود را باز یافته و برای خواب آماده شود.

مدیتیشن عمیق تر

پزشکان دریافته اند که ترکیبی از موسیقی و مدیتیشن ، فضایی آرامش بخش را ایجاد می کند که منجر به کاهش استرس می شود. همه تمرین کنندگان اینگونه احساس نمی کنند ، شما باید آنچه را برای شما بهتر است  انجام دهید.

سلامت جسمی را بهبود می بخشد

پیوند بین مدیتیشن و موسیقی دارای مزایایی است که نه تنها سلامت روان  بلکه سلامت جسمی شما را نیز بهبود می بخشد. جو آرامش به بدن شما در بهبود و استراحت کمک می کند. این که بدن شما از  درد رنج می برد یا فقط خسته است ، این روند تسکین دهنده باعث تقویت عضلات و اندام بدن شما می شود.

به تمرکز کمک می کند

موسیقی مدیتیشن به دلیل ویژگی های آرامش بخش ، موسیقی متن مناسبی را برای جلسات طولانی مدت مطالعه  یا هر کاری ایجاد می کند.

یوگا و اسپا

این که آیا شما از داشتن یک حمام گرم و آرامش بخش در خانه و یا تمرین یوگا لذت می برید ، در هنگام آرامش عمیق از مزایای بیشتری برخوردار خواهید شد. گوش دادن به موسیقی مدیتیشن می تواند به شما کمک کند تا  تسلیم آرامش شوید .

وعده های غذایی مفید

خوردن در حرکت ، غذا خوردن در پاسخ به استرس و سریع غذا خوردن از عادات  ناسالم است. کارشناسان قبول دارند که در آرامش و آهسته غذا خوردن نقش مهمی در روند هضم دارد. موسیقی آرامش بخش محیطی آرام را برای شما و خانواده تان ایجاد می کند که وعده های غذایی را به یک تجربه سالم تر و لذت بخش تر تبدیل می کند.

موسیقی مدیتیشن می تواند در زندگی شما ادغام شود ، حتی اگر مدیتیشن نکنید. پخش موسیقی آنلاین  در هنگام  یوگا صبحگاهی در خانه یا حتی در محل کار ، در زمان  مدیتیشن ، مطالعه یا استراحت بسیار عالی است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن