بهره وریکسب و کار

افراد موفق

14 چیز که هر فرد موفق دارد

من دائماً در فوربس با افراد موفق مصاحبه می کنم. از سال 2007 با بیش از 1200 مدیرعامل ، افراد مشهور ، نویسندگان ، سیاستمداران و حتی فضانوردان صحبت کرده ام. هنگام صحبت با این افراد ، همیشه متوجه ویژگی های مشترکی شده ام که همه آنها دارند ، و این موجب موفقیت آنها شده است. همه این موارد را در 14 مورد برتر که در همه آنها مشترک است ، جمع کرده ام. اگر به موارد دیگری نیز می توانید فکر کنید ، آنها را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. بنابراین علاوه بر مبحث قبلی که به موفقیت چیست پرداخته شد، در این مطلب ویژگی های مشترک افراد موفق بررسی می شود.

آنها می دانند چه موقع بمانند و چه موقع بروند

افراد موفق دقیقاً می دانند که چه موقع باید کارفرمایان خود را تغییر دهند ، شرکتی را راه اندازی کنند یا شرکت خود را جمع کنند. آنها بینش خوبی دارند و با وجود نیروهای مخالف ، از انتخاب های سخت نمی ترسند.

آنها بیش از آنچه از ایشان خواسته شده است ، انجام می دهند

 آنها شرح شغلی خود را فقط آغاز کارهایی که می توانند در شغل خود انجام دهند می بینند. پس از اتمام کارهای اجباری ، همیشه از آنها خواسته خواهد شد تا پروژه های بیشتری را به چالش بکشند. آنها حتی حاضر هستند کار خسته کننده ای را انجام دهند که هیچ کس نمی خواهد انجام دهد به این منظور که در کار تیمی حضور داشته باشند.

 آنها می خواهند شکست بخورند تا در نهایت موفق شوند

همه افراد موفق می دانند که موفقیت به آسانی حاصل نمی شود و آنها بیش از آنچه در هر کاری موفق شوند شکست می خورند. آنها مایل به یادگیری از هر شکست هستند ، زیرا به آنها کمک می کند تصمیمات بهتری بگیرند که بعداً منجر به موفقیت شود. در حالی که بسیاری از افراد پس از ناکامی در کاری ، تسلیم می شوند ، یک فرد موفق پایدار خواهد ماند.

آنها می دانند که شانس را خودشان می سازند

شانس ناشی از کار سخت با مرور زمان و موقعیت یابی خود برای موفقیت است. شما به طور تصادفی خوش شانس نخواهید شد و افراد موفق این را می دانند. آنها هر روز حداقل یک کار را انجام می دهند تا خود را در موقعیت بهتری قرار دهند تا خوش شانس باشند و سپس از آن شانس برای رشد استفاده کنند.

آنها اهداف واقعی را که می توانند محقق نمایند ، تعیین می کنند

افراد موفق از خواب بیدار می شوند و روز خود را از قبل برنامه ریزی کرده اند ، در حالی که افراد ناموفق در تلاشند تا بفهمند که در آینده چه کاری باید انجام دهند. اهداف آنها بسیار متمرکز ، بزرگ و در عین حال قابل دستیابی بوده و با نقاط قوت آنها مطابقت دارد. آنها می دانند که چه چیزی در توان آنها هست و تمام تلاش خود را در این کار سرمایه گذاری می کنند و از نقاط ضعف خود جلوگیری می کنند.

آنها نسبت به خود و اقدامات خود پاسخگو هستند

آنها برای انجام کار به دیگران متکی نیستند. در عوض ، آنها به سمت خود نگاه می کنند و در حالی که داشته های فعلی خود را افزایش می دهند ، سعی می کنند راه حل ها را پیدا نمایند. اگر اشتباه کنند ، آن اشتباه را قبول می کنند و بلافاصله به راه های دیگری فکر می کنند که موجب بهبود در دفعه دیگر شود ، نه اینکه دو بار همان اشتباه را مرتکب شوند.

آنها به جای اینکه تحت تأثیر قرار بگیرند ، تغییر ایجاد می کنند

 افراد موفق منتظر نیستند که تحت تأثیر روندهای اقتصادی قرار گیرند. آنها کسانی هستند که روندها را ایجاد می کنند و اتفاقات را باعث می شوند.

 آنها قادر به تغییر در بازار هستند

افراد موفق می خواهند خود را مجدداً برای حضور در دنیای تجارت بازآفرینی کنند. آنها می فهمند که اگر راکد بمانید و روندها را نادیده بگیرید ، عقب خواهند ماند. آنها دائماً با ایده های جدید بالا می آیند و به جستجوی چیزهای بزرگ بعدی و مهارت های جدید می پردازند.

آنها می توانند موضوع مورد نظر خود را به طور مؤثر ارائه نمایند

 اگر به سمت یک فرد موفق بروید و از ایشان بپرسید که چه کاری انجام می دهند ، آنها می توانند همه چیز را به صورت مختصر به شما بگویند. آنها می دانند که چه کسی هستند ، چه کاری انجام می دهند و می توانند شما را به این موارد به  باور برسانند. حالت ایستادگی بالایی دارند و بسیار قانع کننده و مطمئن هستند.

 آنها سؤالات درست را به افرادی ارائه می دهند که می توانند پاسخ های صحیح دهند

افراد موفق می دانند که باید با استفاده از ارتباطات و شبکه های خود ، مشکلات را حل کنند. آنها از ارسال ایمیل یا تماس با بهترین شخصی که می تواند به سوالاتش پاسخ دهد ، هراس ندارند. آنها همیشه با سوالات مناسب آماده می شوند و همیشه حاضرند در ازای آن به اشخاص دیگر کمک کنند.

آنها مادام العمر یادگیرنده هستند و خود را از منطقه آسایش خود بیرون می کشند

در حالی که اکثر مردم فکر می کنند وقتی از دانشکده فارغ التحصیل می شوند ، دانشجویی به پایان می رسد ، افراد موفق همچنان دانشجو هستند. آنها دائماً در حال یادگیری چیزهای جدید هستند و تجربیات جدیدی دارند. آنها نمی ترسند فعالیت های جدید را امتحان کنند و در این امر شکست بخورند.

آنها می دانند که چه کسانی هستند و جایگاه آنها در جهان است.

افراد موفق اعتماد به نفس دارند و می توانند خود و دیگران را هدایت کنند. آنها دیدگاه و رسالت خاص خود را دارند و به دنبال آن هستند که هر روز آن را زنده کنند. آنها همچنین می دانند که چه کسی نیستند و وقت خود را صرف چیزهایی نمی کنند که در آن خوب نیستند یا از آنها راضی نیستند.

 آنها بیشتر از پرداخت هزینه از سفر هیجان زده هستند

افراد موفق برنامه های ثروتمند شدن سریع را نادیده می گیرند. آنها بیشتر در ایجاد مشاغل پایدار از طریق کار سخت ، ریسک پذیری و خلاقیت متمرکز هستند. آنها علی رغم موانع ، از سفر لذت می برند ، زیرا آنها کاری را انجام می دهند که در زندگی آنها معنی دارد.

آنها به جای صرف مصرف کردن ایجاد می کنند

 در حالی که اکثر مردم مشغول خواندن ایمیل ، تماشای تلویزیون یا گوش دادن به پادکست هستند ، افراد موفق در حال ایجاد ابزارهای جدید ، ارائه و ایجاد ایده های جدید هستند. آنها کسانی هستند که به جای اینکه مصرف گنند ، چیزهایی را تهیه می کنند که افراد دیگر به آنها نیاز دارند.

منبع

https://www.forbes.com

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن