فناوری و اطلاعاتوب سایت و اپلیکیشن

نئوپت حیوان خانگی مجازی

حیوان خانگی بامزه و بی دردسر

در این مقاله قصد داریم شما را با وب سایتی آشنا کنیم که روند پیشرفت بسیار ممتازی را طی کرده است و لذا علاوه بر اینکه بعنوان یک بازی جذاب در سطح جهانی مطرح است، ایده پردازی جالبی نیز دارد. نئوپت یا حیوانات خانگی مجازی ایده این سایت برای کسب درآمد و معرفی یک بازی جالب است.

نئوپتز یک وب سایت حیوانات خانگی مجازی است.  کاربران می توانند حیوانات خانگی مجازی (Neopets) را داشته و با استفاده از یکی از دو ارز مجازی، اقلام مجازی را برای آنها خریداری کنند. یکی از ارزها که موسوم به Neopoints  است می تواند در داخل سایت به دست آید و دیگری Neocash را می توان با پول در دنیای واقعی خریداری کرد و یا به صورت اتفاقی در بازی برنده شد.

پیشینه نئوپتز

وب سایت توسط آدام پاول و دونا ویلیامز در اواخر سال 1997 راه اندازی شد. دو سال بعد، یک کنسرسیوم از سرمایه گذاران به رهبری داگ دوهرینگ سهم ممتاز این  شرکت را خرید و در ژوئن 2005 ، شرکت  Viacom شرکت Neopets را با 160 میلیون دلار خریداری کرد. در 17 مارس 2014 ،شرکت  Viaom  شرکت نئوپتز را به مبلغی که اعلام نگردید به JumpStart Games فروخت.

بازی حیوانات خانگی مجازی

Neopets به کاربران امکان می دهد حیوانات خانگی مجازی به نام “Neopets” را ایجاد و از آنها مراقبت کنند و دنیای مجازی Neopia را کشف کنند. هدف مشخصی برای کاربران وجود ندارد، اما از آنها انتظار می رود که در هنگام گرسنگی یا بیمار شدن، Neopets خود را تغذیه و از آنها مراقبت کنند. در صورت غفلت، نئوپت ها نمی میرند، اما میزان سلامتی آنها می تواند بازی را محدود کند. این حیوانات مجازی در گونه ها و رنگ های متنوعی وجود دارند و کاربران می توانند حیوانات مجازی خاص خود را ایجاد کنند. کاربران می توانند مواردی را برای تعامل با حیوانات خود، از جمله کتاب هایی برای خواندن و اسباب بازی هایی برای بازی با آنها، بدست آورند. Neopets را می توان با موارد خاصی ازجمله لباس، رنگ، معجون تبدیل و لوازم جانبی سفارشی سازی کرد. کاربران می توانند برای حیوانات خانگی خود یک Neohome قابل تنظیم بسازند و آن را با مبلمان، کاغذ دیواری و کفپوش مبله کنند. Neopets می تواند با سایر Neopets یا کاراکترهای بازی در Battledome بجنگند اما در آنجا نمی میرند.

سیاره مجازی

Neopia یک سیاره مجازی با سرزمین های فانتزی ای است که ساکنان آن Neopets و سایر موجودات مجازی هستند. هر سرزمین موضوعی متفاوت دارد مانند دزدان دریایی یا ماقبل تاریخ و مغازه ها، بازی ها و جاذبه های خاص خود. نئوپیا تقویم و منطقه زمانی خاص خود را دنبال می کند، که همزمان با زمان واقعی اقیانوس آرام است. و دارای تعطیلات خاصی همزمان با تعطیلات در دنیای واقعی مانند هالووین و کریسمس است. این سیاره اقتصاد و بازار سهام خود را مبتنی بر Neopoints دارد. کاربران می توانند Neopoints را از طریق روش های مختلفی از جمله بازی کردن و فروش اقلام خریداری کنند، که می تواند برای خرید کالاها و خدمات مختلف مجازی سرمایه گذاری یا استفاده شود. در حالی که هیچ هدف مشخصی برای کاربران وجود ندارد، بعضی اوقات داستانهای جالبی منتشر می شوند که تغییراتی در سیاره مانند ایجاد سرزمین های جدید را اعلام می نماید.

ویژگی ها

سایت به طور مرتب با ویژگی هایی مانند بازی های جدید و موارد و محتوا به روز می شود. علاوه بر محتوای سایت که توسط کارمندان Neopets به روز می گردد، کاربران نیز م توانند محتوا را در سایت قرار دهند. مشارکت کاربران به صورت ارسال های ارسال متن های مشخصی، مانند هفته نامه الکترونیکی هفتگی سایت The Neopian Times صورت می گیرد. انواع مختلفی از ارسال محتوا و متون وجود دارد که مورد پذیرش واقع می شود.

بازی ها

کاربران می توانند Neopoints را از انجام بازی کسب کنند. بازی ها در ژانرهای مختلفی وجود دارند که شامل اکشن، معماها و شانس هستند. اکثر بازی ها حداکثر درآمد یا زمان پخش را معین کرده اند. اگر بازیکنان به اندازه کافی نمره بالا کسب کنند یا عملکرد بهتری نسبت به سایر کاربران داشته باشند، ممکن است بازیکنان جوایز دیگری نیز از بازی کسب کنند. بسیاری از بازی های تک نفره و چند نفره در دسترس هستند. کاربران همچنین می توانند در مسابقات برگزار شده  توسط  کارکنان رسمی سایت نیز شرکت کنند تا استعدادهای خودشان را به نمایش بگذارند. جستجو برای کارکترها هم می تواند انجام شود. ممکن است در یک ” چالش جهانی ” برای یک جایزه و Neopoints چالش هایی علیه سایر بازیکنان یا بازیکنان تصادفی ایجاد شود. مسابقات ماهانه نیز برای بازی های چند نفره با چهار دور حذف هفتگی برگزار می شود.

اقتصاد

اقتصاد مبتنی بر Neopoints است. کاربران همچنین می توانند پول واقعی را به Neocash تبدیل کنند، که صرفاً برای NC Mall استفاده می شود. کاربران می توانند Neopoints را از طریق بازی کردن، فروش اقلام و سایر معاملات بدست آورند. پس از کسب درآمد، آنها می توانند پول خود را در بانک ذخیره کنند یا برای خرید اقلام سایر کاربران یا مغازه های کاراکترها، برای خرید و فروش سهام در بورس سهام Neopian موسوم به NEODAQ یا برای خرید سایر موارد دیگر استفاده کنند. اقلام را می توان از مغازه هایی که در سراسر سیاره نئوپیا یافت می شود خریداری کرد و توسط کاراکترها اداره می شود که اجازه معامله را می دهند. کاربران می توانند مغازه های خود را برای فروش اقلام مورد نیاز خود نیز باز کنند ، اقلام ممکن است از طریق تجارت یا حراج نیز رد و بدل شوند.

گروه های اجتماعی

Neopets دارای گروه های اجتماعی است تا کاربران بتوانند با سایر کاربران گپ بزنند و با آنها ارتباط برقرار کنند. هر کاربر پروفایل خود را دارد که می تواند با HTML و CSS ویرایش کند و توسط آواتارهای ارائه شده توسط وب سایت معرفی شوند، زیرا کاربران نمی توانند عکس خود را بارگذاری کنند. بیشتر آواتارها باید با انجام برخی از کارهای درون بازی، مانند برنده شدن در یک مسابقه یا گرفتن امتیاز بالا در یک بازی ، باز شوند

کاربران ممکن است از سایر کاربران بخواهند “Neofriends” شوند یا سایر کاربران را بلاک کنند. کاربران زیر 13 سال نمی توانند بدون ارسال رضایت والدین از طریق فکس به هیچ یک از ویژگی های ارتباطی سایت دسترسی پیدا کنند. ویژگی های اصلی شامل موارد زیر است:

ویژگی ها

NeoMail ، یک سیستم ارتباطی شخصی در بازی مانند ایمیل معمولی است. کاربران می توانند برای سایر کاربران پیام بنویسند و نیز افرادی را که می توانند از طریق NeoMail با آنها ارتباط برقرار کنند محدود کنند.

Neoboards، تابلوهای بحث و گفتگوی عمومی برای بحث در مورد موضوعات است. کاربران می توانند برای سفارشی کردن پیامها و امضاهای خود، “neoHTML” خود را، که یک شکل محدود از BBCode است، وارد کنند.

انجمن های صنفی ، گروه هایی از کاربران با علایق مشابه و صفحه پیام خود را دارند.

بحث و گفتگو در مورد این ویژگی ها محدود است و ممکن است مباحثی از قبیل دوستیابی و عاشقانه یا مباحث بحث برانگیز مانند سیاست و دین را شامل نشود. تعدیل بطور مداوم توسط کارمندان Neopets انجام می شود و کاربران می توانند با گزارش دادن پیام هایی که معتقدند نامناسب یا توهین آمیز هستند، به تعدیل سایت کمک کنند. همچنین پیام ها به طور خودکار فیلتر می شوند تا از ارسال پیام توسط کاربران، با محتوای نادرست جلوگیری شود.

منبع:

https://en.wikipedia.org

همچنین بخوانید:

وب اپلیکیشن های پیش رونده و موبایل اپلیکیشن ها

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن