دانستنی های آشپزیدنیای آشپزی

پنج راه ساده برای تشخیص تازگی و سالم بودن تخم مرغ

با گذشت زمان، کیفیت تخم مرغ با بزرگتر شدن حباب هوای داخل آن و رقیق تر سفیده، شروع به کاهش می کند. با این حال، خرابی تخم مرغ به دلیل باکتری یا کپک می باشد. در حقیقت ممکن است تخم مرغهای شما برای هفته ها کاملاً خوب باشند. وقتی شک دارید روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا بفهمید تخم مرغ شما خوب یا بد است. با پنج راه ساده برای تشخیص تازگی و سالم بودن تخم مرغ آشنا شوید.

1- چک کردن تاریخ انقضا

یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص تازگی و سالم بودن تخم مرغ ، بررسی تاریخ روی کارتن است. اما اگر تخم مرغها را زودتر از تاریخ بیرون یخچال نگهداری کنید دیگر نمی توانید مطمئن باشید که سالم است.

تاریخ انقضا نشان می دهد که یک فروشگاه بایستی ظرف چه مدت تخم مرغ ها را برای فروش ارائه دهد. بیش از 30 روز پس از بسته بندی اما لزوماً این به این معنی نیست که تخم مرغها خراب شده اند.

از طرف دیگر، تاریخ انقضا تاریخي را نشان می دهد كه پس از آن تخم ها تازگی کمتری خواهند داشت.

حتی اگر کیفیت تخم مرغ بعد از یک تاریخ انقضا شروع به کاهش کند، ممکن است هنوز خوردن آن برای چند هفته خوب باشد به خصوص اگر در یخچال قرار داشته باشد.  این باعث حفظ کیفیت و جلوگیری از رشد باکتری ها می شود.

اما اگر تاریخ تخم مرغهای شما از تاریخ چاپ شده روی کارتن آن گذشته باشد، ممکن است لازم باشد از روش دیگری استفاده کنید تا بگویید تخم مرغ خوب است یا بد.

2- انجام آزمایش بوکردن

تست بو کردن قدیمی ترین، ساده ترین و مطمئن ترین روش برای بیان این است که تخم مرغ خراب شده است یا خیر.

اگر فهمیدید که تخم مرغ شما از تاریخ انقضایش گذشته، می توانید با بوکشیدن ساده بگویید که آیا آنها هنوز سالم است یا خیر.

تخم مرغ هایی که خراب شده اند، فارغ از اینکه خام باشند یا پخته شوند، بوی مشخص و نامطبوعی می دهند .

اگر نمی توانید وقتی تخم مرغ در پوسته است سالم بودن آن را تشخیص دهید، تخم مرغ را درون یک بشقاب تمیز یا کاسه تمیز یشکنید و بو کنید.

3- بررسی چشمی

علاوه بر بینی شما، چشمان شما ابزاری ارزشمند برای تشخیص خوب یا بد  بودن تخم مرغ هستند.

در حالی که تخم مرغ هنوز در پوسته خود است، بررسی کنید که پوسته آن ترک یا پودری نشده باشد.

ضعف یا ترک نشانه وجود باکتری می باشد، در حالی که ظاهر پودری روی پوسته ممکن است نشانگر کپک باشد.

اگر پوسته خشک و آسیب دیده به نظر نمی رسد، قبل از استفاده تخم مرغ را درون یک کاسه یا بشقاب بشکنید.  به دنبال تغییر رنگ های صورتی، آبی، سبز یا سیاه در زرده یا سفیده باشید، زیرا این ممکن است نشان دهنده رشد باکتری ها باشد.

در صورت مشاهده هرگونه نشانه ای از تغییر رنگ، تخم مرغ را بیرون آورده و قبل از آزمایش تخم مرغ جدید، کاسه را با آب گرم و صابون بشویید.

همچنین می توانید بررسی کنید که آیا سفیده یا زرده تخم مرغ شل و روان است. این نشانه عدم تازه بودن تخم مرغ و کاهش کیفیت آن است. اما این لزوماً به معنای بد بودن آن نیست و هنوز هم می توان از آن استفاده خوبی کرد .

نکته: تخم مرغ کهنه که سفیده اش حالت روان پیدا کرده باشد برای درست کردن مرینگ و دستورهایی که نیاز به زدن سفیده در حدی که سفت شود و خودش را بگیرد مناسب نیست و شما مجبور هستید از کرم تارتار استفاده نمایید.

4- آزمایش شناوری

آزمایش شناوری یکی از محبوب ترین روش ها برای بررسی تازگی تخم مرغ است.

برای انجام آزمایش شناور، تخم مرغ خود را به آرامی در یک کاسه یا یک سطل آب قرار دهید. اگر تخم مرغ غرق شود ، تازه است. اگر به سمت بالا کج شود یا حتی شناور شود، قدیمی است.

آزمایش شناوری یکی از محبوب ترین روش ها برای بررسی تازگی تخم مرغ است.

این امر به این دلیل است که با گذشتن عمر تخم مرغ، با آزاد شدن آب و جایگزینی هوا، حباب هوا کوچک در داخل آن بزرگتر می شود. اگر حباب هوا به اندازه کافی بزرگ شود، تخم مرغ ممکن است شناور شود.

اگرچه این روش ممکن است به شما بگوید تخم مرغ تازه یا کهنه، اما به شما نمی گوید تخم مرغ خوب است یا بد.

یک تخم مرغ می تواند غرق شود و هنوز هم بد باشد. در حالی که ممکن است تخم مرغی که شناور است، خوب باشد

5- شمع کردن تخم مرغ

شمع کردن روشی است که یا برای ارزیابی کیفیت یک تخم مرغ یا برای ارزیابی رشد مرغ در تخم بارور شده استفاده می شود.

این کار به صورت صنعتی و با استفاده از تجهیزات تخصصی انجام می شود تا از درجه بندی صحیح تخم ها قبل از بسته بندی اطمینان حاصل شود.

اما در صورت تمایل، می توانید روی تخم های خود در خانه نیز انجام دهید.

شما به یک اتاق تاریک و یک منبع نور کوچک و روشن نیاز دارید. در گذشته از شمع ها استفاده می شد، از این رو نامش را شمع کردن گذاشتند. با این وجود احتمالاً استفاده از یک چراغ قوه کوچک یا چراغ مطالعه به مراتب موثرتر است.

منبع نور را انتهای بزرگ تخم مرغ نگه دارید. سپس تخم مرغ را کج کنید و سریع آن را از چپ به راست بپیچید. اگر به درستی انجام شود، محتوای تخم مرغ باید رویت شود.

این به شما امکان می دهد بفهمید سلول هوای درون تخم مرغ کوچک یا بزرگ شده اند یا خیر. در تخم مرغ بسیار تازه ، سلول هوا باید باریک تر از 3.175 میلی متر باشد. با بزرگ شدن تخم مرغ، گازها جایگزین آب از دست رفته در اثر تبخیر می شوند و حباب هوا بزرگتر می شود.

همچنین باید بتوانید با حرکت دادن تخم از یک طرف به طرف دیگریفهمید چقدر سفیده و زرده تخم مرغ محکم هستند. حرکت کمتر نشان دهنده تخم مرغ تر سالمتر است.

این روش ممکن است نیاز به تمرین داشته باشد، اما این امکان را به شما می دهد تا اطمینان حاصل کنید که یک تخم تازه یا کهنه است یا خیر. با این حال، مانند آزمایش شناوری، نمی تواند به شما بگوید تخم مرغ خراب شده است یا خیر.

کلام آخر

عدم آگاهی در مورد چگونگی فهمیدن اینکه تخم مرغ خراب است باعث می شود برخی از افراد بیهوده تخم مرغ های سالم را دور بریزند.

از بین پنج استراتژی ذکر شده در اینجا، تخم مرغ شکسته و ترک دار، تست بویایی و چک کردن تغییر رنگ، قطعی ترین روش برای تعیین تازگی تخم مرغ است.

اگر بخاطر داشته باشید تخم های حاوی باکتری هایی که باعث بیماری ناشی از غذا می شوند مانند سالمونلا است ممکن است کاملاً طبیعی به نظر برسند و بوی بدی هم نداشته باشند..

بنابراین فراموش نکنید که حتی اگر یک تخم مرغ این آزمایشات را پشت سر بگذارد، مهم است که آن را قبل از خوردن آن به طور کامل بپزید.

منبع: https://www.healthline.com

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن