اینترنت و امنیتدانستنی های تکنولوژیعلوم و تکنولوژیفناوری و اطلاعات

پنج فناوری برتر سال 2021

به زودی شاهد رونق فناوری و نوآوری در سراسر جهان خواهیم بود. پنج فناوری برتر سال 2021 در این مقاله مرور می شوند و با آنها آشنا خواهید شد.

فناوری برتر سال 2021

ما شاهد یک تحول عظیم دیجیتالی در سرتاسر جهان هستیم. فناوری در حال تسریع نوآوری ها، چابکی و رشد کسب و کار است. کسب و کارها با استفاده از انواع فن آوری هایی مانند هوش مصنوعی، بلاکچین و یادگیری ماشین در حال بازتعریف فعالیت های خود هستند. بیماری همه گیر Covid-19 باعث دیجیتالی شدن و اتوماسیون سریع شد که به کسب و کارها امکان مقاومت حتی در شرایط بحرانی را می دهد.

بسیاری از شرکتها از فناوری دگرگون کننده استقبال کردند و مدلهای تجاری خود را تغییر دادند تا همراه با تغییرات باشند.

اثر ایجاد شده توسط این بیماری همه گیر کمرنگ نخواهد شد و این تغییر دیجیتال باقی می ماند. اگر شرکت ها روندهای جدید تکنولوژی را دنبال نکنند، حرکت با این نقص دشوار خواهد بود. بگذارید برخی از روندهای فناوری را بشناسیم تا همه بدانند که چه نوع فناوری را باید دنبال، اتخاذ و جذب کنند. فن آوری پیشرفته ادامه خواهد داشت تا زندگی و کار ما را تغییر دهد و فرصت های بزرگی را برای صنایع در سراسر جهان ایجاد کند. در اینجا 5 فناوری برتر سال 2021 آورده شده است.

شبکه امنیت سایبری

مهاجرت به سوی دیجیتال نحوه عملکرد مشاغل را گسترش می دهد اما چالش های امنیت سایبری را نیز ایجاد می کند. تقویت امنیت سایبری باید با استراتژی های اساسی پیگیری شود. شبکه امنیت سایبری روندی نوظهور است که نیازهای فعلی امنیت سایبری را هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی تأمین می کند. این شبکه یک زیرساخت غیرمتمرکز و توزیع شده فراهم می کند که می تواند یک مرز امنیتی در اطراف هر کاربر یا فرد در داخل شبکه ایجاد کند. با شبکه امنیت سایبری، می توانید در هر مکانی که دارایی های اصلی، کارمندان و دستگاه های شما وجود دارند، امنیت را افزایش دهید.

این استراتژی امکان تمرکز سیاست های امنیتی با ضوابط اجرایی توزیع شده را فراهم می کند. اکوسیستم فعلی کار از راه دور، منتفع بزرگی از شبکه امنیت سایبری خواهد بود. این قابلیت دسترسی اطلاعات به کاربران مناسب را تضمین می کند و می تواند حملات سایبری و نقض آن را سریعتر از سیستم امنیتی پیش فرض تشخیص دهد.

بلاکچین

وقتی کلمه بلاکچین را می شنویم، اولین اصطلاحی که به ذهن ما خطور می کند رمز ارزها مانند بیت کوین است. بله، آنها بستری را برای ذخیره و معامله غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال فراهم می کنند. اما آنها همچنین بخش های مختلفی را در ذخیره سازی و معاملات با حذف کنترل متمرکز و دخالت شخص ثالث فعال می کنند. خدمات بهداشتی، خدمات مالی، خرده فروشی، تجارت الکترونیکی و سایر صنایع در حال رشد می توانند از بلاکچین استفاده کنند. خدمات مالی غیرمتمرکز، تحول آتی در بخش بانکی است که توسط بلاکچین هدایت می شود. این نوع خدمات شفافیت در معاملات دیجیتالی را بدون خطر در امنیت تضمین می کند. ایجاد زنجیره های قابل ردیابی و شفاف یکی دیگر از نقشهای اصلی بلاک چین در دنیای صنعت است.

ابرهای ترکیبی

راه حل های مبتنی بر ابر با ارائه قابلیت دسترسی به داده ها و مقیاس پذیری از هر کجا و هر زمان، باعث افزایش کارایی تجارت شده اند. ابرهای ترکیبی می توانند با ترکیب پلت فرم های ابری عمومی، خصوصی و سیستم های اختصاصی پیش فرض، تجربه کار را بهبود ببخشند. در سال 2021 شاهد جهش به سمت ابرهای ترکیبی خواهیم بود. توانایی ابرهای ترکیبی برای به اشتراک گذاشتن داده ها و ایمن سازی آنها در زیرساخت های خصوصی و اختصاصی، فعالیت های تجاری را ساده می کند.

محاسبات لبه

حجم روزافزون داده ها به تکنیک های محاسبات کارآمد و روان نیاز دارد. محاسبات ابری یک سیستم محبوب برای تجزیه و تحلیل و پردازش داده ها است. با این حال، اکنون شرکت ها بتدریج به سمت حرکت به سوی لبه ها سوق پیدا می کنند. محاسبات لبه روند فعلی فناوری است که تأخیر کم و پردازش داده با سرعت بالا را تضمین می کند. با استفاده از لبه، محاسبات می توانند نزدیکتر به سیستم های ذخیره اطلاعات باشند که عملکرد برنامه ها را افزایش می دهد. هزینه پهنای باند بالای پلت فرم های ابری می تواند یک نیروی محرکه به سمت استفاده از محاسبات لبه باشد.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی هرگز قدیمی نمی شود و برای دستیابی به قابلیت های مختلف به طور مداوم در حال تکامل است. سالهای آینده شاهد توسعه هوش مصنوعی در حصول اطمینان از پیش بینی های بهتر کسب و کار، تجزیه و تحلیل احساسات و اتوماسیون صنعتی خواهیم بود. اتوماسیون اکنون در اکثر سازمانها به یک ضرورت تبدیل شده است. با هوش مصنوعی، درک روند و رفتار مشتری آسان تر می شود. با توجه به وابستگی روزافزون ما به آن، آینده هوش مصنوعی درخشان است.

رشد در بازار هوش مصنوعی فرصتهای شغلی را در بخشهای مختلف همراه با گشودن راههای جدید برای نوآوریهای فناوری افزایش می دهد. هوش مصنوعی بسیاری از صنایع، به ویژه مراقبت های بهداشتی و دارویی را در طی همه گیری تسریع کرده است. سالهای آینده شاهد تحولات انقلابی در هوش مصنوعی خواهیم بود، زیرا بحث ها در مورد هوش مصنوعی اخلاقی، هوش مصنوعی سبز، هوش مصنوعی عاطفی و بسیاری از زمینه ها ادامه دارد.

در این مقاله با پنج فناوری برتر سال 2021 آشنا شدید. این موارد را در کسب و کار خودتان به دقت بررسی کنید و برای آنها آماده شوید.

منبع:

www.analyticsinsight.net

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا