اجتماعیروانشناسی

چطور شاد باشیم و شاد زندگی کنیم

10 روش ساده برای خوشبختی

همه ما می خواهیم احساس خوشبختی کنیم و هر یک از ما راه های مختلفی برای رسیدن به آن داریم. در این مقاله 10 گام وجود دارد که می توانید برای افزایش شادی و آوردن خوشبختی بیشتر به زندگی تان انجام دهید. جواب خود به سوال چطور شاد باشیم و چطور شاد زندگی کنیم را با خواندن این مطلب به دست می آورید:

1- با افرادی همراه شوید که باعث لبخند شما می شوند

مطالعات نشان می دهد وقتی در کنار کسانی هستیم که خوشحال هستند، ما نیز خوشحال تر هستیم. با کسانی که خوشحال هستند بمانید و مانند آنها شوید.

2- ارزشهای خود را حفظ کنید

آنچه درست می دانید، آنچه منصفانه می دانید و آنچه به آن اعتقاد دارید، ارزش ها هستند. با گذشت زمان، هرچه به این ارزش ها احترام بیشتری بگذارید، نسبت به خود و کسانی که دوستشان دارید احساس بهتری خواهید کرد.

3- خوبی ها را بپذیرید

به زندگی خود نگاه کنید و بر روی هر آنچه که برایتان موثر است حساب کنید و چیزی را به دلیل کامل نبودن دور نیاندازید. وقتی اتفاقات خوبی می افتد حتی اتفاقات خیلی کوچک، اجازه دهید آنها وارد زندگی تان شوند.

4- بهترین ها را تصور کنید

نترسید به آنچه واقعاً می خواهید نگاه کنید و خود را در آن حال ببینید. بسیاری از افراد از این روند اجتناب می کنند، زیرا نمی خواهند در صورت عدم موفقیت ناامید شوند. واقعیت این است که تصور به دست آوردن آنچه می خواهید بخش بزرگی از دستیابی به آن است.

5- کارهایی که عاشق آن هستید را انجام دهید

شاید شما نتوانید هر روز چتربازی کنید یا هر فصل مرخصی بگیرید، اما هر چند وقت یک بار باید کارهای موردعلاقه خود را انجام دهید تا خوشبختی بیشتری حس کنید. شاید این مهمترین پاسخ به چطور شاد باشیم است.

6- هدف داشته باشید

کسانی که معتقدند در رفاه بشریت سهیم هستند، در مورد زندگی خود احساس بهتری دارند. اکثر مردم می خواهند بخشی از چیزی بزرگتر از آنچه هستند باشند، فقط به این دلیل که راضی کننده است.

7- به قلبتان گوش کنید

شما تنها کسی هستید که می دانید چه چیزی شما را راضی می کند. ممکن است خانواده و دوستانتان فکر کنند که شما در کاری که واقعاً برایتان جالب نیست، عالی عمل خواهید کرد. دنبال کردن سعادت ممکن است پیچیده باشد. فقط باهوش باشید و کار روزانه خود را ادامه دهید.

8- از خودتان انتظار داشته باشید، نه از دیگران

آسان است که احساس کنید شخص دیگری مسئول تحقق خواسته های شماست، اما واقعیت این است که این مسئولیت خود شماست. وقتی این را فهمیدید، قدرت آن را دارید که به مکانی که می خواهید بروید، برسید. سرزنش کردن دیگران یا جهان را متوقف کنید و خیلی زود پاسخ های خود را پیدا خواهید کرد.

9- برای تغییرات آماده باشید

حتی اگر احساس خوبی نداشته باشد، تغییر همان چیزی است که می توانید روی آن حساب کنید. تغییر اتفاق خواهد افتاد، بنابراین برنامه های احتمالی را تنظیم کنید و از لحاظ احساسی خود را برای این تجربه آماده کنید.

10- در معرض لذت های ساده قرار گیرید

کسانی که شما را دوست دارند، خاطرات ارزشمند، شوخی های احمقانه، روزهای گرم و شبهای پرستاره. اینها پیوندهایی است که بسته می شود و هدیه هایی که ارائه می گردند.

چطور شاد باشیم و شاد زندگی کنیم، خوشبختی و بدست آوردن آنچه می خواهید در اختیار خود شماست، اما گاهی اوقات دور از دسترس است. درک اینکه چه چیزی برای شما بهتر است اولین قدم در یافتن آنها در اکثر مواقع است.

منبع:

https://www.psychologytoday.com/

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا