دانستنی های آشپزیدنیای آشپزی

چگونه بهتر آشپزی کنید

آشپزی، مهارتی است که می تواند یک عمر طول بکشد تا کامل شود. حتی یک آشپز حرفه ای هم ممکن است در آشپزیش با نتیجه ای که رضایت بخش نباشد مواجه شود. بهر حال ما در اینجا 12 نکته ساده برای شما آورده ایم تا چگونه بهتر آشپزی کنید و در آن موفق تر باشید.

12 نکته ساده تا بهتر آشپزی کنید

1- دستور آشپزی را کامل بخوانید

قبل از شروع به آشپزی آن را کامل بخوانید و به آن مسلط شوید. اگر دستور را درست نخوانید برایتان پیش خواهد آمد که حین پخت متوجه شوید که یکی از مواد را ندارید و بایستی بخرید. نوت های مهمی از آن را برای خود روی یک تکه کاغذ بنویسید و در حین کار کنار خود داشته باشید.

2- حداقل یکبار، دستوری را که دارید کامل دنبال کنید

هر دستوری که از شخصی، کتابی یا سایتی برمی دارید برای بار اول دقیقا مطابق آن دستور عمل کنید. اینگونه اولا شما متوجه خواهید شد که آیا دستور خوبی است یا نه. دوم اینکه خواهید توانست بعدا مطابق میل و ذائقه خود تغییرات لازم را در آن دستور بدهید.

3- کاملا آماده باشید

برنامه های آشپزی تلویزیون را دیدید که همه وسایل روی یک میز آماده و دم دستشان است. شما نیز بایستی هنگام پخت یک دستور آنگونه باشید. نبایستی در حین پخت به این طرف و آنطرف آشپزخانه برای پخت بدوید و تازه وسایل لازم را بردارید. مثلا اگر پاستا می پزید بایستی آبکش دم دستتان باشد نه اینکه تازه توی کابینت دنبال آن بگردید. اگر بخواهید دنبال آبکش بگردید، پاستا شما بیش از حد نیاز خواهد پخت و دیگر آن کیفیت موردنظرتان را نخواهد داشت.

4- از مواد تازه استفاده کنید

همیشه به یاد دارید که در فیلم هایی آشپزی، این موضوع  را به وفور می شنیدیم که مواد آشپزی بایستی تازه باشد. این واقعیت دارد مثلا یک مرغ تازه که فریز نشده باشد بافت و طعم بهتری هنگام پخت خواهد داشت. یک تخم مرغ تازه بافت بهتری به سوفله شما خواهد داد و گوجه فرنگی تازه به سس شما طعمی بهتر از گوجه مانده می بخشد.

5- مواد را طبق دستور آماده کنید

خرد کردن مواد را همانگونه که دستور گفته انجام دهید. موادی که یکسان خرد نشده باشند و قرار باشند با هم بپزند خوب و یکنواخت نخواهند پخت. علاوه بر این ظاهری که به غذای شما می دهند زیبا نخواهد بود.

6- جایگزین کردن مواد در دستور را به حداقل برسانید

اگر می خواهید به طعم واقعی یک غذا برسید سعی کنید حتی المقدور از موادی که در دستور آورده شده استفاده کنید. این موضوع در پخت شیرینی، کیک و دسر بسیار مهم است و هر جایگزینی ممکن است نتیجه را حتی فاجعه آمیز کنید.

7- از سایز مناسب برای وسایل پخت و پز استفاده کنید

اگر از دستوری پیروی می کنید دقیقا سایز وسیله گفته شده را استفاده کنید. مثلا اگر گقته شده کیک را در قالب 20 سانتی بریزید و شما در قالب 25 سانتی بریزید خوب مسلما کیک شما نازکتر خواهد که نتیجتا زودتر هم خواهد پخت. یا اگر در یک تابه کوچک کتلت هایی زیادی قرار دهید آنها به علت انباشتگی بخار بیشتری خواهند کرد و کتلت ها بجای سرخ شدن، نرم و بخار پز خواهند شد.

8- فر را از قبل گرم کنید

معمولا فرها نیاز است حداقل 15 دقیقه قبل از رست کردن یا پخت کیک و شیرینی گرم شوند. اگر این کار را نکنید غذای شما بایستی مدت بیشتری در فر بماند که نتیجه آن پخت بیش از حد و خشک شدن آنها خواهد بود. موقعیت سینی پخت نیز در فر بسیار در کیفیت پخت مهم است پس طبق دستوری که دارید انجام دهید.

9- غذا را طی زمان پخت کنترل کنید

زمانهایی که در دستورها داده می شوند تقریبی و به عنوان یک راهنما هستند. طی زمان پخت، کیک و شیرینی خود را چک کنید. به عنوان یک راهنما حتما ده دقیقه قبل از زمان ذکر شده کیک و شیرینی خود را چک کنید.

10- قبل از سرو غذا را بچشید

در اکثر دستورها طعم دهنده ها در اواخر پخت تنظیم می شوند.

معمولا در مورد نمک مقداری از آن حین پخت اضافه می شود و در آخر نیز پس از چشیدن مقدار آن مطابق ذائقه تنظیم می گردد.

نکته: در مورد غذاهایی که سرد سرو می شوند معمولا لازم است پس از سرد شدن نیز دوباره طعم دهنده های آن کنترل گردد مثلا نمک، فلفل و حتی ترشی آنها . در کل فرآیند سرد شدن در یخچال تاثیر طعم دهنده ها را کم می کند و بایستی مجدد تنظیم گردد.

11- از اشتباهایتان درس بگیرید

رمز موقیت در آشپزی هم مثل هر چیز دیگری تکرار و درس گرفتن از اشتباهات است. سعی کنید هر دستوری را که می خواهید به آن مسلط شوید حداقل یک تا دو بار در ماه انجام دهید. کنجکاو باشید و نتایج خود را تحلیل کنید.

12- از آشپزیتان لذت ببرید

اگر آشپزی را دوست داشته باشید و از انجام آن لذت ببرید بهتر آشپزی می کنید. لذت از آشپزی کلیدی است که به زودی از شما یک آشپز موفق خواهد ساخت.

جمع آوری شده توسط بخش آشپزی سایت چندنقطه

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن