اجتماعیروانشناسی

چگونه بیشتر پرونویا باشیم

چه اتفاقی می افتاد اگر جهان به نفع شما هم پیمان می شد؟

همه می دانیم پارانویا چیست و در دوره هایی از زندگی حس پارانوئیدی را تجربه کرده ایم. شاید احساس کنید اتفاق بدی در زندگی تان می افتد، یا مردم شما را دوست ندارند و پشت سرتان صحبت می کنند. پرونویا برعکس این حالت است.

اما راه دیگری نیز برای نگاه به جهان وجود دارد. چه اتفاقی می افتاد اگر هر موقعیتی در زندگی تان را می توانستید به عنوان توطئه ای مثبت در راستای همسو کردن تان با بهترین خودتان ببینید؟

پرونویا چیست ؟

پرونویا به این معنی است که همیشه اعتقاد داشته باشید اتفاق خوبی برای تان خواهد افتاد.

اگر تصور کنید فرد آزار دهنده تان یا آن وضعیت چالش برانگیز در واقع هدیه ای برای کمک به پیشرفت ذهنی یا معنوی شما است، چه .اکنش متفاوتی می دادید؟ چه چیزی می توانستید از آن یاد بگیرید؟

احتمالاً در مقابل انگیزه برای واکنش منفی نسبت به این شرایط مقاومت می کردید. در عوض، احتمالاً به آن چه می خواهد با شما ارتباط برقرار کند نگاهی می انداختید و شاید چیزی را می دیدید که در غیر این صورت آن را از دست می دادید.

اگر بتوانیم دیدگاه مان را به «هر عدم پذیرش یا مشکلی مرا به موفقیت نزدیک می کند» تغییر دهیم، می توانیم چشم اندازمان را تغییر دهیم. حالت خود ترحمی یا درهم شکستگی نخواهیم داشت. درعوض، از فرصت هایی که امکان تعمیق درک خود و دیگران را به ما می دهد احساس قدردانی خواهیم کرد.

در این جا نکاتی برای کمک به شما ارائه می شود که از شخصی پارانوئیدی به فردی پرونوئیدی تبدیل شوید. سعی کنید با استفاده از این سه مرحله اصلی بسیاری از تجربیات مثبت را وارد زندگی تان کنید. این پرونویا برای زندگی امروزه مفید است.

1- دلخور نشوید

همه ما گهگاهی به دلیل دلخوری مقصر هستیم، اما دائماً چیزهایی را به خود گرفتن می تواند مشکلات جدی در روابط و زندگی تان ایجاد کند. حساسیت بیش از حد می تواند خوشبختی را از شما بگیرد.

دلخور شدن از کارهایی که مردم می گویند و انجام می دهند، احساس پارانویا در شما ایجاد می کند. از طرف دیگر، اگر بعضی چیزها را در نظر نگیرید و از استرس ناشی از اعمال یا سخنان شخص دیگری امتناع ورزید، این بار را به دوش نمی کشید و در عوض، از احساس وحشتناک پارانویا رها خواهید شد. هیچ کس نمی تواند شما را مجبور به آزردگی کند، این شما هستید که تصمیم می گیرید چگونه به موقعیت ها واکنش نشان می دهید.

2- حضور در مکالمات منفی را متوقف کنید

آیا اخبار را تماشا می کنید، شایعات درباره سقوط مردم یا شرکت در مکالمه هایی که شما را نسبت به دیگران بدبین می کند؟ این اقدامات فقط باعث ایجاد پارانویا در زندگی تان می شوند. علاوه بر این، اگر کسی در مورد شخص دیگری با شما بد صحبت می کند، احتمالاً او در مورد شما نیز بد صحبت می کند. اگر خود را در منفی گرایی محاصره کنید، خود را در صف شلیک قرار می دهید تا چیزهای منفی به مسیر شما بیایند.

3- همیشه باور داشته باشید که اتفاق شگفت انگیزی در شرف وقوع است

همیشه فرد پرونوئیدی بودن این اعتقاد است که چیزی شگفت انگیز در شرف وقوع است. وقتی چیزی را آن چنان بخواهید که آن را زندگی کنید، نفس بکشید و در خواب ببینید، جهان به شما کمک می کند تا آن را بدست آورید.

اگر دائماً به خودمان چیزهای منفی بگوییم، اقدامات منفی خواهیم داشت (یا هیچ اقدامی انجام نمی دهیم) و این واقعیتی است که ما در آن زندگی می کنیم. بنابراین در عوض تمام انرژی خود را بر داشتن نگرش مثبت متمرکز کنید و این را در همه زمینه های زندگی تان بگنجانید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا