کسب و کارمدیریت

کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید

چگونه از کارمندی برتر تبدیل به رهبری عالی شوید

کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید در سال 2020 به عنوان بهترین کتاب مدیریت توسط مجله معتبر فوربس انتخاب شد. این کتاب مدیریتی بی نظیر و کاملا عملی است. عصاره دانش و تجربه رهبران بزرگ جهان در این کتاب مدیریتی ارزشمند ارائه شده است. ترجمه این کتاب توسط انتشارات دوران به چاپ رسیده است و از فروشگاه اینترنتی دیدآور قابل تهیه می باشد.

عنوان کامل این کتاب به دنياي مديريت خوش آمديد ( چگونه از كارمندي برتر تبديل به رهبري عالي شويد ) است. خواندن این کتاب به تمام مدیران موفق و افرادی که خواهان مدیریت کسب و کار خود به روش بهتری هستند و نیز برای تعیین استراتژی موثرتر در کسب و کارها توصیه می گردد.

بخش هایی از کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید

به دنیای مدیریت خوش آمدید
کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید

قسمت هایی از پیشگفتار

از این حیث، نوشتن درباره رهبری امروزه نوع خاصی از چالش است. هر هفته، کتاب های جدیدی در قفسه ها ظاهر می شود که ادعا می کنند روش واقعی برای تبدیل شدن به یک رهبر خوب را دارند. کتابهای کمی در فرآیند رهبری وجود دارد که تجربه ای از ارتقاء به نقش رهبری داشته باشند.

هنگام خواندن کتاب “به مدیریت خوش آمدید”، در ذهن تان به این فکر کنید که رهبر موفق بودن چه معنی ای دارد. بخش نتیجه گیری نهایی کتاب و نحوه به نظر رسیدن آن در ذهن تان را تحلیل کنید. و مهمتر از همه، تصمیم آگاهانه ای اتخاذ کنید که فقط به مسیرهایی که دیگران طی می کنند اعتماد نکنید. همانطور که رایان می نویسد، سفر شما با خود شما آغاز می شود.

بعد از اتمام این کتاب، ایده های زیادی در مورد چگونگی شروع رشد به رهبری که رایان درباره آن بحث می کند، خواهید داشت. وقتی این کار را کردید، یک توصیه دارم: نقشه را کنار بگذارید و قطب نما را بردارید. مشتاقم تا ببینم به کجا خواهید رفت نوشته شده توسط ژنرال استنلی مک کریستال بازنشسته ارتش ایالات متحده

قسمت هایی از مقدمه کتاب

اصل پیتر مفهومی در مدیریت است که توسط لورنس جی پیتر[1] توسعه یافته است، كه تمایل به رشد افراد را در سلسله مراتب تا «سطح بی کفایتی» خودشان در نظر می گیرد. كارمندان براساس موفقیت خود در مشاغل قبلی شان ارتقا می یابند تا زمانی كه آنها به سطحی می رسند که دیگر صلاحیت ندارند، زیرا مهارتهای آنها در یک کار لزوماً به عنوان مهارت شان در کار دیگر معنی نمی شود.

اگرچه یک کارمند ممکن است در یک زمینه کارایی بالایی داشته باشد، اما مدیریت دیگران برای انجام همان کار، کاملاً مهارتی متفاوت است. آنچیزی است که بیشتر به توانایی رهبری بستگی دارد تا توانایی انجام دادن کار. به عبارت دیگر، این واقعیت که شما در نقش قبلی خود بهترین کارایی را داشته اید، تضمین کننده داشتن مهارت برای مدیر مؤثر بودن نیست.

با توجه به این، شما به دلیل کارایی بالا، به احتمال زیاد به نقش مدیریتی ارتقا خواهید یافت. نوعی Catch-22 که معرف قاعده بی منطقی است، اینطور نیست؟ 


[1] Laurence J. Peter

ساختار این کتاب را از زبان نویسنده ببینید:

بخش اول: خودتان را رهبری کنید.

من به این مانترا[1] خیلی اعتقاد دارم. شما نمی توانید کسی را رهبری کنید قبل از این که خودتان را رهبری نمایید. بنابراین قبل از اینکه به چگونگی رهبری دیگران برسیم، با شما شروع خواهیم کرد.

اینکه چگونه یاد می گیرید، چه چیزی یاد می گیرید، از چه کسانی یاد می گیرید و چرا ادامه یادگیری در طول زندگی بسیار مهم است. ما چالش های رهبری خود از درون و بیرون را بررسی خواهیم کرد و ابزارها و روشهای غلبه بر هر مانعی را بررسی می کنیم. بخش اول کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید شامل دو فصل است:

فصل اول: خودتان را از درون رهبری کنید

فصل دوم: خودتان را از بیرون رهبری کنید

بخش دوم: تیم خود را بسازید.

قبل از اینکه فهرست یک تیم مؤثر جمع شود، باید ایده آنچه برای ایجاد یک تیم مؤثر نیاز است ایجاد گردد. این به معنای ایجاد یک فرهنگ تیمی سالم است و بخش دوم کتاب از اینجا آغاز می شود. با درک فرهنگ موجود، از طریق استخدام (و اخراج) و همچنین توسعه اعتماد و کسب احترام به سمت پیچ و مهره ساخت فهرست تیم خواهیم رفت. بخش دوم کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید شامل دو فصل است:

فصل سوم: پرورش فرهنگ

فصل چهارم: مدیریت افراد تیم

بخش سوم: تیم خود را رهبری کنید.

سرانجام، ما در مورد چگونگی موفقیت در انجام کاری که مدیران واقعاً انجام می دهند، بحث خواهیم کرد: تعیین یک استراتژی و چشم انداز روشن برای تیم تان، برقراری ارتباط موثر با آنها (و هزاران چیز دیگر) و در نهایت رسیدن به نتیجه ای که همه تحقق آن را از تیم شما می خواهند. بخش سوم کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید شامل دو فصل است:

فصل پنجم: انتشار پیام

فصل ششم: موفقیت کسب کنید

کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید از دیدگاه نویسنده

در طول این کتاب شما مدلهای ذهنی مفید، الگوها، نکات کلیدی، بینش ها و توصیه برخی از رهبران آینده نگر در سراسر جهان را پیدا خواهید کرد. این کتاب از طریق مطالعات موردی، تحقیقات، داستانهای شخصی و پیامهای رهبران بسیاری که با آنها مصاحبه کرده ام، به شما بعنوان رهبران جدید راهنمایی های لازم برای این مرحله مهم در شغل تان را ارائه می دهد.

این کتابی است که آرزو می کردم وقتی برای اولین بار به نقش مدیریتی ارتقا یافتم، آن را در اختیار داشتم. امیدوارم این کتاب به شما کمک کند تا با سهولت، ظرافت، شجاعت و اثربخشی بیشتر، از یک مشارکت کننده فردی به یک مدیر جهش یابید.


[1] mantra

کتاب « به مدیریت خوش آمدید » توسط انتشارات معتبر McGraw-Hill در سال 2020 منتشر شده است این کتاب راهنمایی جامع بر مبنای تجربیات بسیار زیاد حاصل از تجربه و دانش بزرگان مدیریت و رهبری است. رایان هاک نویسنده این کتاب علاوه بر تجربیات خود به عنوان یک ورزشکار حرفه ای و یک رهبر با تجربه در دنیای کسب و کار، از مزیت پادکست معتبر و ارزشمند خود بخوبی استفاده کرده است.

در این پادکست او با بسیاری از بزرگترین رهبران جهان در زمینه های مختلف مصاحبه نموده است و این مصاحبه ها یکی از مبانی ارزشمند برای نوشتن این کتاب بوده است. مجله فوربس این کتاب را « بهترین کتاب رهبری سال 2020 » نامید.

برخلاف بسیاری از کتابهای مدیریت که کاملا برای محیط کاری ایران غیر واقع بینانه به نظر می رسند، کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید به دلیل ماهیت عملی آن، ملموس و اجرایی است. به تمام افرادی که خواهان رهبری موثر می باشند، توصیه می شوداین کتاب را بخوانند و به هر کسی که به اعتلاء و پیشرفت او علاقه دارند این کتاب را هدیه بدهند.

این کتاب عصاره تجربه و دانش رهبران کسب و کارها و نویسنده های بزرگ جهان است. این کتاب را بخوانید و به کسانی که دوست شان دارید هدیه دهید.

کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید
پشت جلد کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید

مشخصات کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید :

زبانفارسي
نويسندهرايان هاك
مترجمحسين عزيز طائمه – سودابه خادمي
سال چاپ1399
نوبت چاپ4
تعداد صفحات232
قطعرقعي
ابعاد14.5 * 21.5 * 1
نوع جلدشوميز
وزن235
مشخصات کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید

کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید توسط انتشارات دوران به چاپ رسیده است و از فروشگاه اینترنتی دیدآور و سایر کتاب فروشی های معتبر قابل تهیه می باشد. کتاب به دنیای مدیریت خوش آمدید در مدت زمان بسیار کوتاهی به چاپ چهارم رسیده است.

امروزه برای راه اندازی کسب و کار موفق نیاز به خواندن این چنین کتابهای تاثیر گذار در زمینه مدیریت کسب و کارها احساس می شود. این کتاب روش های مدیریت را در تمام زمینه های مربوطه بیان می کند و از مدیریت منابع انسانی تا فروش و بازاریابی را پوشش می دهد.

همچنین بخوانید:

معرفی بهترین کتاب مدیریت سال 2020

معرفی کتاب روان شناسی پول

کتاب پنج حرکت بعدی شما : تسلط بر هنر استراتژی کسب و کار

نمایش بیشتر

‫10 نظرها

 1. سلام
  کتاب مدیریت و ایران موضوع پیچیده ای است. قطعا کتابهای مدیریتی خوبند و این کتاب هم مسلما از پرفروش ترین و بهترین کتاب های مدیریت است. ولی وضعیت ایران و مدیریت در آن خیلی خاص است.
  قبول دارم که این کتاب خیلی عملی و واقع گرا است و شاید در بین کتاب های مدیریت بهترین باشه ولی با این حال بازم باید شرایط ایران را به درستی در نظر بگیریم.

  موفق باشید

  1. سلام
   به نکته ی خوبی اشاره کرده اید. اما این کتاب مدیریتی با سیستم کاری ایران بیشترین تطابق را دارد.
   ممنون از نظر خوب تان

 2. سلام برای خرید این کتاب باید چطور اقدام کنم؟ آیا کتاب صوتی آن هم آمده است؟ نسخه الکترونیکی چی؟
  یا فروش آنلاین کتاب؟
  اگه میشه بفرمایید خرید کتاب از چه مسیری ممکنه؟

  ممنون
  طاها

  1. سلام
   انتشارات دوران این کتاب را منتشر کرده است. کتاب فروشی آنلاین دیدآور هم فروش آن را انجام می دهد. بعید است نسخه صوتی و الکترونیکی آن آمده باشد.

   موفق باشید

 3. با انتشارات مک گروهیل از دانشگاه آشنا بودم و همیشه بهترین کتابهای مان مال این انتشارات بود. وقتی دیدم این کتاب مدیریتی را هم انتشارات مک گروهیل چاپ کرده واقعا مشتاق شدم که بخونمش. حقا باید گفت بهترین کتاب مدیریت جهان است. و دلیل اینکه پرفروش ترین کتاب مدیریتی است را هم متوجه شدم. ممنون

  1. قطعا انتشارات مک گروهیل از معتبرترین انتشارات ها است. این کتاب مدیریتی نیز از بهترین کتاب های مدیریتی جهان است.
   ممنون از نظرتان

 4. به نظرم اين كتاب يك كتاب خوب در زمينه كسب و كار و موفقيت در مديريت است و تجربه هاي خوبي از ديگران را به اشتراك گذاشته، توصيه مي كنم علاقمندان به ايجاد كسب و كار و افرادي كه به دنبال پارامترهاي مديريت موفق هستن حتما بخونن
  ممنون

 5. کتاب خیلی خوبی را معرفی کردید. من سال ها است که در مدیریت کار کرده ام ولی از این کتاب خیلی استفاده کردم. کتابهای مدیریتی که به صورت عملیاتی و کاربردی هستند مانند این کتاب، عالی هستند. ممنون

  1. ممنون از همراهی شما
   به همین دلیل این کتاب در طی مدت زمان بسیار کوتاهی که به بازار آمده است در حال چاپ سوم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا