اجتماعیمهارت ارتباط

یادگیری زبان خارجی چرا ضروری است

در دنیای امروز برای موفق بودن نیاز به توانایی هایی دیگری مانند زبان دوم نیز وجود دارد. یادگیری زبان خارجی واقعا چرا اهمیت دارد و به چه دلیل هر یک از ما باید بعنوان یک ضرورت در زندگی به آن نگاه کنیم. در این مقاله به 9 مزیت یادگیری زبان خارجی می پردازیم.

1. با افراد جدید آشنا می شوید

یکی از مهمترین فواید یادگیری زبان خارجی این است که درها در سراسر جهان به روی شما باز می شود. اگر در یک گروه در حال یادگیری هستید ، دوستان جدیدی خواهید داشت تا زبان جدید خود را با آنها به اشتراک بگذارید. اگر اینطور نیست و بطور فردی در حال یادگیری زبان خارجی هستید ، پس از آنکه به جایی بروید و واقعاً بتوانید از آنچه آموخته اید استفاده کنید ، تعجب خواهید کرد که وقتی با مردم با زبان مادری شان صحبت می کنید چقدر گشاده رو هستند.

2. کارفرمایان آن را دوست دارند ( البته شما را بیشتر دوست خواهند داشت)

اگر رزومه کاری شما شامل تسلط به یک زبان دوم باشد ، شانس اشتغال شما در اقتصاد پیچیده امروزی بسیار بیشتر از کسانی است که فقط با یک زبان صحبت می کنند.

افراد چند زبانه قادر به برقراری ارتباط  و تعامل با جوامع مختلف هستند. کارفرمایان این سرمایه با ارزش را در مجموعه مهارتهای یک کارمند با اهمیت در نظر می گیرند ، زیرا این افراد می توانند با طیف گسترده تری از مردم ارتباط برقرار کنند. در عصر استارت آپ ها ، شرکت ها به طور فزاینده ای وارد بازارهای جدید شده اند. اگر قادر به مذاکره با تولیدکنندگان در یک کشور دیگر باشید و یا با مشتریانی که به زبان مادری شما صحبت نمیکنند، بتوانید ارتباط برقرار کنید، از ارزش شخصی و حرفه ای بالاتری برخوردار خواهید بود.

ناگفته نماند ، توانایی شما در صحبت به زبان دوم نشان می دهد که شما برای یادگیری مهارت های جدید انگیزه و میل دارید ، و این باعث می شود یک مزیت رقابتی نسبت به کسانی که هنوز دو زبانه نشده اند ، برایتان ایجاد شود.

3. این امر یک ضرورت است

بسیاری استدلال می کنند که دوزبانه بودن برای هر کسی که بخواهد با رشد سریع اقتصاد جهانی همگام شود ، به تدریج به یک ضرورت تبدیل می شود. هرچه مردم  بیشتر اهمیت یادگیری یک زبان اضافی را دریابند ، افرادی که تنها با یک زبان صحبت می کنند ، از مسیر حرکت به سمت جامعه جهانی یکپارچه تر و متصل تر عقبتر خواهند افتاد.

4. برای مسافرت عالی است

لودویگ ویتگنشتاین ، فیلسوف اتریشی ، معتقد است که “محدودیت زبان شما محدودیت دنیای شما است” ، و او قطعا درست می گفت.

دانستن بیش از یک زبان انتخاب مقصد تعطیلات را برای شما گسترده تر می کند. اگر بتوانید به زبان آن کشور صحبت کنید ، سفر از طریق یک کشور خارجی بسیار ساده تر می شود. تسلط کامل لازم نیست. مردم محلی در همه جا قدردانی می کنند که شما وقت خود را برای حداقل یادگیری و برقراری ارتباط با زبان آنها صرف گرفته اید. این امر احترام بیشتری را برایتان به ارمغان می آورد و روشی آسان برای دیدار با افراد جدید است.

همچنین رسیدن به یک سطح صحبت کردن روان با یک زبان خارجی، انگیزه خوبی برای ورود شما به آنجا و تمرین زبان جدید در یک کشور جدید است.

5. بعد از یادگیری زبان خارجی ، یادگیری زبان بعدی 1000 برابر آسانتر است

وقتیکه شروع به یادگیری یک زبان دوم می کنید ، تکنیک های ویژه ای را کسب می کنید که در یادگیری زبان های اضافی نیز کاربرد خواهد داشت.

تأثیرات مثبت شناختی یادگیری زبان خارجی دوم می تواند مغز را به تجزیه و تحلیل و پردازش ساختارهای زبانی مختلف آموزش دهد. این مختص به اولین زبان خارجی هدف شما نیست – این مهارتی است که می تواند برای یادگیری هر زبانی به کار گرفته شود.

شما می توانید توانایی خود را در تکرار این فرآیند با چندین زبان دیگرافزایش دهید. به این روش “آگاهی فرا زبانی” گفته می شود که مغز شما یاد می گیرد تکنیک های یادگیری یک زبان را شناسایی کند و آنها را به یک سری مراحل تجزیه کند. از طریق افزایش آگاهی از نحو ، دستور زبان و ساختار جمله ، مغز شما ذاتاً چگونگی یادگیری یک زبان و نحوه ساختار زبانهای مختلف را درک خواهد کرد.

6. شما باهوش تر می شوید

به دست آوردن یک زبان دوم باعث بهبود حافظه و افزایش توجه شما می شود. روند تبدیل شدن به یک فرد دو زبانه، مغز شما را تمرین می دهد ، شما را به چالش می کشد و مهارت های حل مسئله را تقویت می کند.

دانش آموزان دو زبانه در آزمون های استاندارد نسبت به دانش آموزان یک زبانه ، به خصوص در زمینه های واژگان ، خواندن و ریاضی ، نمره بالاتری کسب می کنند. وقتی یاد می گیرید از یک زبان به زبان دیگر تغییر دهید ، توانایی های چند وظیفه ای خود را بهبود می بخشید. همچنین افراد دو زبانه منطقی تر و معقول تر به نظر می آیند ، مهارت تصمیم گیری بهتری دارند و نسبت به محیط اطراف خود ادراک و آگاهی بیشتری دارند.

یادگیری یک زبان دوم نه فقط زبان جدید را بلکه باعث بهبود زبان مادری شما نیز می شود ، زیرا مکانیک و ساختار پشت هر زبان را به شما می آموزد.

7. شما برای مدت طولانی باهوش تر خواهید ماند

تحقیقات اخیر نشان داده است که دو زبانه بودن می تواند سالها اثرات آلزایمر و زوال عقل را از بین ببرد. صرف نظر از سطح تحصیلات ، جنسیت یا شغل ، افراد دو زبانه در مطالعات مرتبط با شروع آلزایمر ، به طور متوسط چهار و نیم سال بعد از افراد یک زبانه تجربه کردند.

نتایج مطالعه آکادمی مغز و اعصاب آمریکایی نشان می دهد که صحبت کردن بیش از یک زبان باعث افزایش مسیرهای عصبی در مغز می شود و امکان پردازش اطلاعات از طریق کانال های متنوع بیشتری فراهم می شود. همچنین نشان داده اند که چند زبانه بودن ، پیشرفت در مناطق و عملکردهای مغز و توجه را افزایش می دهد ، فارغ از این که زبان آموز در چه سنی قرار دارد.

8- خلاقیت شما را تقویت می کند

محققان همچنین به این نتیجه رسیده اند که افراد چند زبانه خلاق تر از افراد یک زبانه هستند. یادگیری زبان خارجی نه تنها توانایی شما در حل مشکلات و منطقی تر فکر کردن را بهبود می بخشد ، بلکه باعث می شود شما با کلمات و اصطلاحات جدید باتجربه تر شوید.

بالا بردن مهارت های زبان دوم شما را وادار می کند تا وقتی نمی توانید کلمات اصلی را که می خواهید از آن استفاده کنید ، به کلمات معادل آن برسید. این موضوع مهارت های شما را در فکر کردن واگرا بهبود می بخشد ، یعنی توانایی شناسایی چندین راه حل برای یک مشکل واحد.

9. باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود

شما می خواهید به خودتان یاد دهید که خودتان را باور کنید ، “بله ، من می توانم.” این تبدیل به مانترا شخصی جدید شما می شود.

اعتماد به نفس هنگام تسلط بر مهارت جدید افزایش می یابد و یادگیری زبان خارجی نیز مهارتی جدید است. این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. افراد با اعتماد به نفس جالب تر از افرادی هستند که از خود مطمئن نیستند. تکنیک هایی که برای توسعه زبان دوم به کار می برید باعث می شود حس بیشتری از ذهنیت باز داشته باشید.

برای تسلط بر یک زبان جدید ، مکالمه با افراد بومی و دارای زبان روان ضروری است. اگر خجالتی هستید اما می خواهید با افراد جدیدی روبرو شوید ، استفاده از بهانه بهبود مهارت های صحبت کردن ، دریچه ای عالی برای یافتن دوستان جدید ، گسترش افق و گسترش تجربیات زندگی است. به علاوه ، چه کسی نمی خواهد جالب تر به نظر آید؟

منبع

https://www.fluentu.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا