اجتماعیروانشناسی

10 نکته در نحوه انتخاب موسیقی برای مطالعه

در مقاله پیشین در مورد تأثیر موسیقی بر مغز، به طور مفصل توضیح دادیم. در این پست می خواهیم در مورد مزایای استفاده از موسیقی و نکاتی در باب انتخاب موسیقی برای مطالعه صحبت کنیم.

گفته می شود برای مطالعه، داشتن محیطی آرام و بدون حواس پرتی لازم است. با این حال برای برخی، مطالعه در یک محیط آرام  می تواند منجر به کسالت و تسلیم شدن در مقابل جذابیت خوابیدن روی میز مطالعه شود! به همین دلیل نمی توان اهمیت انتخاب موسیقی مناسب برای تحصیل را دست کم گرفت.

اگرچه برخی مطالعات می گویند گوش دادن به موسیقی در حین مطالعه خوب نیست، اما برای بسیاری از افراد بسیار آرامش بخش بوده و می تواند منجر به مطالعه مثمر ثمرتری شود. موسیقی همچنین می تواند به بالا بردن روحیه شما کمک کند و شما را برای ادامه مطالعه برانگیزد.

چالش واقعی، انتخاب موسیقی مناسب برای مطالعه است. نوع اشتباه موسیقی مطالعه،  ممکن است شما را از مسیر مطالعه منحرف کند. بنابراین امروز ما قصد داریم نکات و ایده هایی در مورد نحوه انتخاب بهترین موسیقی برای مطالعه به شما ارائه دهیم!

انتخاب موسیقی هماهنگ برای مطالعه

موسیقی کلاسیک صلح آمیز و هماهنگ است و آن را به یکی از بهترین گزینه های گوش دادن به هنگام مطالعه تبدیل می کند.

اثر موتزارت

به نظر می رسد شواهدی وجود دارد که نشان می دهد موتزارت عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد که “اثر موتزارت” نامیده می شود.

به سازهای موسیقی اطراف گوش دهید

به سازهای موسیقی اطراف گوش دهید. این نوع موسیقی مدرن تر از کلاسیک است و جلوه ای مشابه دارد مانند  موسیقی متن فیلم بسیار خوب است.

مطالعه با موسیقی طبیعت

هنگام مطالعه به صداهای طبیعت مانند باران،  امواج ، جنگل ها یا حیوانات گوش دهید.  این اصوات دقیقا موسیقی نیستند ولی آرامش بخش هستند و در شما این احساس را بوجود می آورند که گویی در دنیای دیگری هستید.

میزان بلندی صدای موسیقی

موسیقی برای مطالعه – موسیقی مطالعه خود را با صدای متوسط ​​گوش دهید. هر چه پایین تر باشد بهتر است. هرچه بلندتر باشد، بیشتر حواس شما را پرت می کند. هدف اصلی شما مطالعه است  بنابراین موسیقی خود را در پس زمینه نگه دارید. وقتی مطالعه را تمام کردید ، می توانید آن را تا هر میزانی که می خواهید بلند کنید!

ایجاد لیست پخش از آهنگ های مورد علاقه

از قبل یک لیست پخش با تمام آهنگ های مورد علاقه خود را  ایجاد کنید تا از جستجوی آهنگ های جدید در هر 5 دقیقه اجتناب کنید. این باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.  به شما امکان می دهد تا برنامه ریزی کنید که جلسه مطالعه شما چه مدت طول خواهد کشید و در هنگام مطالعه به سطح تمرکز شما کمک می کند.

به موسیقی رادیو یا پادکست گوش نکنید

هنگام مطالعه به موسیقی در رادیو یا پادکست گوش نکنید. گفتگوی گویندگان و تبلیغات حواس شما را پرت می کند. شما باید کنترل کاملی بر بهترین موسیقی مطالعه خود داشته باشید.

تنظیم زمان لیست پخش

لیست های پخش را به مدت 40 تا 50 دقیقه بسازید. پایان یافتن لیست پخش، به شما  یادآوری می کند که یک توقف کوتاه در زمان مطالعه داشته باشید.

گوش دادن به موسیقی قبل از خواب

قبل از رفتن به رختخواب یا قبل از امتحان به موسیقی گوش دهید. این باعث می شود احساس آرامش کنید و در وضعیت مناسب قرار بگیرید.

وقت گذاشتن برای انتخاب موسیقی

در حالی که انتخاب بهترین موسیقی برای مطالعه مهم است ، وقت کافی نه بیش از حد برای پیدا کردن آنها بگذارید.

در پایان، آنچه اهمیت دارد انتخاب بهترین موسیقی در جهان نیست بلکه مطالعه سازنده است.

همچنین بخوانید:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا