بهره وریکسب و کار

5 راهکار کلیدی جهت پیشرفت شغلی

نکات کلیدی پیشرفت شغلی

همه ما می خواهیم دانش خود را گسترش دهیم ، چیز جدیدی یاد بگیریم ، ارزش خود را ثابت کنیم و از نردبان ترقی بالا برویم. چگونه باید شروع کنیم؟ شناخت شرکتی مناسب که متناسب با فرهنگ ، اشتیاق و صنعت شما باشد اولین قدم است. اما هنگامی که شرکت مناسبی پیدا کردید ، چگونه پیشرفت شغلی خود را پیش می برید؟ در اینجا 5 نکته کلیدی جهت پیشرفت شغلی شما آورده شده است:

1- ایجاد یک شبکه قوی

روابط بخش مهمی از زندگی شخصی و حرفه ای شماست. ایجاد پایه محکمی از ارتباطات حرفه ای چه با کارفرمای فعلی یا سابق تان بسیار مهم است. مشتریان ، دوستان و زیردستان بعلاوه تیم مدیریتی شما ، همه می توانند کیفیت کار شما را تأیید کنند.  شبکه خود را با فکر بسازید و از هر سطحی یاد بگیرید. قطعا داشتن یک شبکه قوی به پیشرفت شغلی شما کمک می کند.

اکانت LinkedIn خود را فعال کنید. اگر قبلاً در لینکدین ثبت نان نکرده اید ، پروفایل خود را در لینکدین ایجاد کنید ، مهارت ها و مشارکت های قبلی خود را اضافه نمایید تا پروفایل بهتری داشته باشید. همکاران خود را تأیید کنید و درخواست تأیید از آنها نمایید. تاییدیه توسط دوستان شما ، یا یک نظر مثبت از طرف کارفرما قبلی ، در LinkedIn بسیار موثر است.

2- اهداف خود را تعیین کنید

فعال باشید. تعیین اهداف برای شغل حرفه ای شما بسیار مهم است. از اهداف کوچک شروع کنید و اهداف جدیدی را هر سال اضافه کنید.

علاقه اصلی خود را پیدا کنید و با دیگران که علایق مشترکی با شما دارند ارتباط برقرار کنید. توسط هم اندیشی با دیگران ، شبکه ای بزرگتر برای بهره مندی از تخصص و منابع خواهید داشت و به تبع آن مسیر پیشرفت شغلی شما هموارتر خواهد شد.

3- از منطقه راحتی خود خارج شوید

به دنبال فرصت هایی برای امتحان کردن چیزهای جدید و قدم گذاشتن در خارج از منطقه راحتی خود باشید. آیا دوره یا آموزشی در شرکت شما وجود دارد؟ آیا این شرکت بازپرداخت شهریه را برای کلاس موردعلاقه شما پیشنهاد می کند؟ اگر نمی دانید ، سؤال کنید!

هنگامی که اشتیاق به پیشرفت شغلی در حرفه خود دارید ، به فکر پذیرش مسئولیتهای بیشتر باشید. این می تواند مشارکت در یک پروژه دیگر باشد ، یا بر عهده گرفتن یک نقش کاملاً جدید باشد ، این “وظیفه اضافه” به مهارت شما می افزاید و همچنین در معرض دید سایرین قرار می گیرید. نگاه جدیدی با انتظارات ، فعالیتهای جدید و احتمالا موقعیت شغلی جدید برایتان ایجاد می گردد.

4- یک مربی یا مشاور داشته باشید

مربی یا مشاور می تواند شخصی باشد که در سازمان یا در خارج از سازمان شما حضور دارد. باید یک مشاور قابل اعتماد باشند که بتواند شما را به سمت قدم بعدی حرفه تان راهنمایی کند. آن شخص را در زندگی تان مشخص کنید و ببینید که آیا علاقه مند به مشارکت در رشد شما می باشد یا خیر. شما می توانید بیش از یک  مشاور و یا مربی داشته باشید.  باید کسی باشد که به شما در پیشرفت مهارت های شخصی و حرفه ای کمک کند. فردی را در نظر بگیرید که موقعیت شغلی ای که در حال حاضر آرزویش را دارید را داشته باشد و یا شخصی که می تواند از پیشرفت حرفه ای شما برای آماده سازی در قدم بعدی پشتیبانی کند .

پذیرای بازخورد باشید. هر انتقاد سازنده را مثبت بنگرید. به یاد داشته باشید مربی یا مشاور شما بهترین ها را برای شما آرزو دارد. هنگام گوش دادن به پیشنهادات آنها باز عمل کنید. این می تواند تأثیر ماندگار و مثبتی در رابطه شما با آنها داشته باشد و به شما کمک کند استعدادهایی را در خودتان شناسایی کنید که شاید قبلاً متوجه نشده اید.

5- جهش کنید

آیا آماده رشد هستید؟ گاهی اوقات شما نیاز به جهش و دیده شدن دارید. قبل از انجام این کار ، مطمئن شوید که می توانید روی پاهای خود بایستید. آیا در نقش فعلی خود عالی هستید؟ آیا به تمام توان خود رسیده اید؟ اگر جواب مثبت دادید ، وقت آن است که به مرحله بعدی حرفه خود بروید. قبل از ارائه علاقه خود به مدیرتان، نظرات مثبت دیگران را درباره عملکرد خود بعنوان مرجع جمع کنید تا قدم بعدی خود را محکم بردارید. برای افزودن اعتبار ، ارزیابی های گذشته عملکرد را نیز درج کنید.

اگر واقعاً نقش فعلی خود را به بطور کامل انجام داده اید ، حرکت به یک موقعیت بزرگتر یا موقعیت جدید به نظر ، یک قدم بعدی آشکار است. در صحبت با مدیر خود در مورد حرکت بعدی خود ، سؤال کنید که برای موفقیت چه ابزاری نیاز دارید.

به طور مؤثر برنامه ریزی کنید ، روابط برقرار کنید و یک استراتژی رشد را با راهنمایی مدیر و مربی خود اجرا کنید تا به مرحله بعدی در حرفه خود بروید. با اجرای اهداف استراتژیک ، مسیر جدیدی برای موفقیت باز می شود. با اجرای این مراحل می توانید فرصت رشد خود را به میزان قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهید و خود را به چالش بکشید تا در یک حرفه موفق به مرحله بعدی بروید و به پیشرفت شغلی دست یابید.

منبع:

https://www.glassdoor.com

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن