رشته ها و مشاغلکسب و کار

6 اشتباه رایج در جستجوی شغل

نحوه صحیح جستجوی شغل جدید

گاهی اوقات یک اشتباه غیر عمدی می تواند شما را از یک فرصت شغلی عالی باز دارد. در اینجا نکاتی ارائه می شود که به شما کمک می کند از مشکلاتی که بسیاری از افراد هنگام جستجوی شغل با آن روبرو می شوند جلوگیری کند.

1- در شبکه های اجتماعی موارد نادرست را بیان نکنید

کارفرمایان به طور مرتب در اینترنت جستجو می کنند تا اطلاعات بیشتری درباره نامزد شغل مورد نظر پیدا کنند. اگر به نظر برسد محتوای رسانه های اجتماعی شما نگران کننده است ، ممکن است شما را از لیست نامزدها حذف نمایند.

اگر یک کارفرما نام شما را بصورت آنلاین جستجو کند ، چه چیزی پیدا می کند؟ آیا اطلاعات شما (تصاویر ، محتوای شبکه های اجتماعی و غیره) در جستجوی شغل به شما کمک می کند یا آسیب می رساند ؟ اطمینان حاصل کنید که مواردی که بصورت آنلاین از شما در اینترنت وجود دارد دقیقا معرف آنچیزی است که هستید. وقتی فعالیت های آنلاین خود را مرور می کنید ، از دید کارفرما به این موارد نگاه کنید.

  • اگر چیزی وجود دارد که می تواند منفی یا نگران کننده تلقی شود ، آن را حذف کنید.
  • بررسی کنید که همه اکانتهای رسانه های اجتماعی تان در حالت خصوصی تنظیم شده باشند.
  • مطمئن شوید که هر چیزی را که قبلا در اینترنت منتشر کرده اید ، نشانگر واقعیات شما باشد. این شامل آدرس های ایمیل ، گروه های اجتماعی ، وب سایت ها ، هشتگ ها ، عکس ها و غیره است.
  • پروفایل خود را به روز کنید تا فعالیت ها و علاقه های خود را نشان دهید. به عنوان مثال ، اگر علاقه مند به ایجاد تغییر در جهان هستید ، نشان دهید که چگونه با عکسها ، وبلاگ ، مقالات به اشتراک گذاشته شده و غیره در جامعه درگیر هستید.
  • در زمینه مورد علاقه خود در رسانه های اجتماعی فعال باشید. اخبار ، سؤالات ، نقل قول ها یا مقالات مرتبط با صنعت خود را ارسال کنید. افراد و شرکتهای الهام بخش که در زمینه کاری تان هستند ، به خصوص افرادی که در جستجوی شغل تان هدف قرار داده اید را فالو کنید.

موارد فوق در جستجوی شغل کمک مهمی می کند.

2- رزومه خود را متناسب با شرح شغل تنظیم کنید

ارسال رزومه عمومی و نامه مربوطه برای چندین شغل ، بطور یکسان و بدون تغییر به شما کمک چندانی نمی کند تا از طریق کارفرمایان مختلف انتخاب شوید و دعوت به مصاحبه کاری گردید. رزومه و نامه مربوطه را بطور خاص برای هر فرصت شغلی تنظیم کنید ، حتی اگر شغل ها مشابه به نظر برسند یا اینکه در مورد شغل مورد نظر کاملاً تصمیمتان نهایی و قطعی نباشد.

پس از بررسی توضیحات شغلی ، به کلمات کلیدی و عباراتی که آنها استفاده کرده اند یا مهارت های مورد نظرشان توجه کنید. اگر از همان کلمات و اصطلاحات استفاده کنید ، رزومه شما بیشتر جذاب خواهد بود. در طول مصاحبه استخدامی ، درباره آنچه که برای این فرصت شغلی دارید، بسیار واضح و روشن صحبت کنید و توضیح دهید که برای این موقعیت شغلی چقدر مشتاق و علاقمند هستید.

3- تصحیح

اشتباهات کوچک در مورد رزومه یا نامه روی آن می تواند به شکلی بزرگ برجسته باشد و می تواند بر درک کلی کارفرما از شما به عنوان نامزد آن شغل تأثیر بگذارد. دوباره بررسی کنید که نام ها ، عناوین شغلی و شرکت های موجود در درخواست کار با شغلی که برای آن درخواست می کنید مطابقت داشته باشد – به خصوص هنگام الصاق اسناد ضمیمه برای هر فرصت شغلی مجزا.

عادت کنید که همه چیز را تصحیح کنید. رزومه و cover letter را پرینت بگیرید و آن را مطالعه کنید تا خطا و اشتباه احتمالی وجود نداشته باشد. سپس از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده بخواهید تا بازخوانی مجدد نماید و نظراتش را به شما بگوید.

4- تحقیقات خود را انجام دهید

کارفرمایان ابراز داشته اند که بزرگترین مشکل آنها در نمایشگاه های حرفه ای ملاقات با نامزدهای احتمالی شغلی است که به اندازه کافی با شرکت یا کارهای شرکت آشنا نیستند. این می تواند القا کند که شما در مورد آن فرصت شغلی چندان جدی نیستید.

چند دقیقه تحقیق می تواند همه چیز را متفاوت کند. بخش “درباره ما” وب سایت یا وبلاگ شرکت آنها را برای به دست آوردن فرهنگ اداری شان بخوانید . حساب های رسانه های اجتماعی آنها را بررسی کنید. کارفرمایان دوست دارند شما برای آشنایی با شرکت شان زمان زیادی را صرف کرده باشید.

5- از شبکه ارتباطات خود استفاده کنید

بسیاری از افراد فکر می کنند که جستجوی شغل یک فرآیند انفرادی است ، اما درخواست کمک از دیگران کاملا منطقی و پذیرفته شده است! شبکه ارتباطات شما برای پشتیبانی در این مسیر به کار می آید.

ممکن است اینگونه حس نکنید ، ولی احتمالاً شما در حال حاضر یک شبکه گسترده برای اتکا به آنها دارید. بین خانواده ، دوستان ، اساتید ، سرپرستان و فارغ التحصیلان دانشگاه ، افرادی هستند که آماده و مایل به کمک به شما در جستجوی شغلی تان هستند. به آنها بگویید که به دنبال چه نوع کاری هستید و چگونه می توانند مفید باشند. حتی برای کمک به تصحیح اشتباهات می توانند کمک تان کنند یا می توانند برای یک فرصت عالی شما را به یک مدیر استخدامی وصل کنند ، هیچ مشکلی نیست که از ایشان درخواست کنید. با شرکت در برنامه های مرتبط با شغل در دانشگاه نیز می توانید رشد شبکه خود را ادامه دهید.

6- نترسید که دنبال کار باشید

تنها راه مطمئن برای به دست نیاوردن یک شغل این است که هرگز برای آن درخواست نکنید. پس از اقدام برای گرفتن یک شغل متوجه ایرادات و اشکالات و کمبودهای خود نیز خواهید شد. اگر فکر می کنید اکثر مشخصه های لازم برای گرفتن یک شغل را دارید، آنگاه اقدام کنید. لازم نیست تمام نیازمندیهای مربوطه را به طور کامل داشته باشید.

منبع:

https://phys.org

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا