بهره وریکسب و کار

7 راه پولدار شدن

راز پولدار شدن در جوانی

هیچ راه ساده ای برای تضمین اینکه در آینده پولدار می شوید وجود ندارد ، اما این 7 استراتژی می تواند در جوانی به شما کمک کند.همه آرزو می کنیم ثروتمند باشیم. برای اکثر ما ، این یک رویای دور است که در نهایت روزی بتوانیم خود را به میلیونرهای خودساخته تبدیل کنیم و پولدار شدن را تجربه کنیم. اما حقیقت این است که ، پولدار شدن این نیست که همه امیدها و آرزوهای خود را در ” یک روز در آینده ” جستجو کنیم. شما هرگز برای پولدار شدن پیر نیستید ، اما اگر در جوانی شروع کنید ، پتانسیل به مراتب بیشتری برای پولدار شدن دارید – و زمان بیشتری را برای پولدار شدن در اختیار خواهید داشت.

زندگی در دهه 20 و 30 شما بدون چالش نیست. ممکن است بدهی دانشجویی داشته باشید ، یک حرفه شلوغ و ده ها ناشناخته که شما را از انجام هر کاری که می خواهید سریعتر ثروتمند شوید باز دارد. هیچ راه ساده ای برای تضمین پولدار شدن در اختیار شما نیست ، اما این هفت راهکار می تواند در جوانی به شما کمک شایانی کند.

1- تعویق انداختن کارها را متوقف کنید

جوانان اعتقاد دارند که همیشه زمان کافی برای همه چیز وجود دارد. جوانان غالباً معتقدند كه بازنشستگی یا پولدار شدن چیزی است كه بعداً در زندگی به دست می آید و بیشتر توجه شان به دغدغه های حال حاضر معطوف است. متأسفانه ، این اغلب منجر به چرخه ای از افسوس تبدیل می شود و منجر به گفتن اینکه ” ماه بعد آن را انجام می دهم” می شود . ماه ها می گذرد و قبل از آن که متوجه شوید ، 10 سال بزرگتر شده اید و به اندازه یک دهه منفعت خود را از دست داده اید. اولین قدم متوقف کردن به تعویق انداختن است. پس انداز و سرمایه گذاری ترسناک است ، اما هر چه مدت بیشتری منتظر انجام این کار باشید ، مزایای کمتری خواهید داشت.

2- بدانید که هیچ جادویی وجود ندارد

استفاده از کلمه “اسرار” در عنوان این مقاله ممکن است شما را به امید راه حلی تضمین شده و تقریبا جادویی برای پولدار شدن به اینجا آورده باشد. هیچ راه جادویی وجود ندارد. اهداف اساسی ساده هستند: بیشتر از هزینه خود درآمد کسب کنید و از مازاد آن برای سرمایه گذاری عاقلانه استفاده کنید. اینکه چطور سرمایه گذاری می کنید به خودتان بستگی دارد (با چند مورد احتیاط که در زیر ذکر می شود) ، اما هدف بارز این است که سرمایه گذاری هایی انجام دهید که احتمال بالایی برای کسب درآمد بیشتر در آینده داشته باشند. راه های دستیابی به این هدف ، کسب درآمد بیشتر ، هزینه کمتر و سرمایه گذاری عاقلانه تر است.

3- بر روی خود سرمایه گذاری کنید

هدف بعدی شما باید سرمایه گذاری بر روی خودتان باشد. شما بهترین منبع برای جمع آوری ثروت هستید. سرمایه گذاری بر روی خود به معنای صرف وقت بیشتر برای آموزش ، بهبود مجموعه مهارت های شخصی و شاخه زدن برای دیدار با افراد جدیدی است که ممکن است در رسیدن به اهداف تان به شما کمک کنند. هرچه تحصیل کرده تر ، ماهرتر ، باتجربه تر و متصل تر باشید ، فرصتهای با ارزش تری خواهید داشت که به معنای حقوق بالاتر و گزینه های بیشتر برای شما در مسیرتان است ، که هر دو به شما در ایجاد یک بنیاد مالی قوی تر کمک می کنند.

4- بودجه بنویسید

مراحل را از آیتم 2 به خاطر بسپارید: درآمد بیشتری کسب کنید ، هزینه کمتری خرج کنید و عاقلانه سرمایه گذاری کنید. آیتم 3 شامل درآمد بیشتر است و هزینه کمتر را در بر می گیرد. بر اساس درآمد پیش بینی شده و هزینه های جاری خود ، بودجه مفصلی برای خود تهیه کنید. محدودیت های محکمی را برای هزینه های خود تعیین کنید و مراقب باشید که بیشتر پول شما به کجا می رود – ممکن است از بعضی مناطقی که بیشترین پول شما را هدر می دهد تعجب کنید. پس از شناسایی ، شما می توانید بودجه خود را برای صرف کمترین هزینه ممکن شروع کنید و بقیه را در برنامه پس انداز یا سرمایه گذاری هدایت کنید.

5- بدهی خود را پرداخت کنید

قبل از شروع منظم پس انداز و سرمایه گذاری ، معمولاً ایده خوبی است که بتوانید بدهی هایی را که انباشته دارید بپردازید. بدهی کارت اعتباری ، بدهی دانشجویی و حتی وام های خودرو می تواند نرخهای سنگین بهره را به دنبال داشته باشد که نیاز به اقساط ماهانه دارد که درآمد شما را کاهش می دهد و در عین حال بهره و جریمه دیگری را نیز به شما اضافه می کند که حتی بیشتر پول تان را از شما می گیرد. اجازه ندهید که این بدهی ها پتانسیل شما از بین ببرد. برای رهایی هرچه سریعتر بدهی های خود در اولویت اول قرار دهید. شما در مسیر پول دار شدن نیار به فراغ بال دارید.

6-  ریسک کنید

شما جوان هستید. شما سالهای زیادی را پیش روی خود دارید. اکنون زمان ریسک کردن است. در فرصت های سهام با ریسک بالاتر و سود بالاتر سرمایه گذاری کنید. برای شروع کسب و کار خود در نظر داشته باشید که کارمندی را رها کنید. به سمت سرمایه گذاری های جدید و فرصت های جدید بروید. اگر اوضاع به سمت بدی پیش رود ، زمان زیادی برای جبران هزینه های آن خواهید داشت. بیشتر افراد ثروتمند به شما خواهند گفت كه یكی از بزرگترین کلیدهای موفقیت آنها ، ریسکهای محاسبه شده است. اکثریت جمعیت از مسیر امن عبور می کنند ، بنابراین اگر می خواهید از اکثریت جدا شوید ، باید یک چیز جدید را امتحان کنید ، شاید چیزی غیر آسان باشد.

7- تنوع

اگرچه ریسک کردن در دهه سنی 20 و 30 یک استراتژی عموماً مثبت است ، اما متنوع سازی تلاش های تان نیز ایده خوبی است. فقط یک مجموعه مهارت یا یک مجموعه ارتباطات حرفه ای ایجاد نکنید. به یک نوع سرمایه گذاری بسنده نکنید و تمام پس اندازهای خود را در یک سرمایه گذاری قمار نکنید. درعوض ، سعی کنید چندین جریان درآمد ایجاد کنید ، چندین برنامه پشتیبان تهیه کنید تا اهداف و کسب و کار خود را بسازید و با جستجوی فرصت های جدید در همه جا ، ریسکهای خود را کمتر کنید. این شما را از ضررهای فاجعه بار حفظ می کند ، و شانس برنده شدن در یکی از سرمایه گذاری های تان را افزایش می دهد.

با بکارگیری کامل این هفت راز ، شما قادر خواهید بود بدون توجه به جایی که در آن زندگی می کنید ، پولدار شدن را آغاز کنید. بله ، اولین قدمها دشوار است – پرداخت بدهی خود ، تأیید اعتبار خود ، ایجاد سبد سرمایه گذاری و غیره. – اما اگر این کار را زود انجام دهید و درست آن را انجام دهید ، بعداً خود را برای موفقیت گسترده مالی آماده کرده اید.

منبع:

https://www.inc.com

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن