دانستنی های ITفناوری و اطلاعات

Tor شبکه مخفی اینترنت

Tor شبکه مخفی اینترنت

شبکه Onion Router یا به اختصار شبکه OR یک تکنیک ارتباطی برای ناشناس ماندن در یک شبکه است. نرم افزار و شبکه Tor در واقع یک پیاده سازی برای شبکه Onion Routing است. Tor شبکه مخفی اینترنت است که مانند کوه یخی است که قسمت زیر آن را می ماند.

امنیت در شبکه Onion به این صورت تامین می‌شود که سعی بر این است که فعالیت شما و ارتباط شما مخفی باشد.

دلیل نام گذاری این نوع شبکه به  Onion Routing  ( شبکه پیازی) این است که کارکرد این شبکه مانند پوست کندن پیاز است، و پیام شما در مرکز پیاز مخفی شده است. در حقیقت این شبکه مانند پیاز لایه لایه است.

سرویس های مخفی Tor چیست؟

سرویس های مخفی Tor در شبکه Tor کار می کنند و به شما امکان می دهد که یک سرویس داخلی فقط Tor که نام میزبان .onion  مخصوص به خود را دارد ثبت کنید. هنگامی که بازدید کنندگان به شبکه Tor وصل می شوند، Tor آدرس های آنیونیون را برطرف می کند و شما را به سمت سرویس ناشناس که در پشت آن نام قرار دارد هدایت می کند.

آیا Tor غیر قانونی است؟

فقط استفاده از Tor برای مرور اینترنت غیرقانونی نیست. دانلود رایگان است، و مخفی کردن آدرس IP شما و تاریخچه مرور به خودی خود غیرقانونی نیست. با این حال، بسیاری از کسانی که از Tor استفاده می کنند، به دلیل انجام کارهایی که شاید قانونی نباشد، از آن استفاده می کنند.

آیا می توان مرورگر Tor را ردیابی کرد

اگرچه، هیچ راهی برای ردیابی آن اطلاعاتی که به شما ارسال شده است و یا حتی بازگشت به نقطه ورود وجود ندارد. با این وجود استفاده از مرورگر Tor فقط از ترافیک موجود در آن اتصال محافظت می کند و دیگر برنامه های موجود در رایانه شما را ناشناس نمی کند (اگرچه بسیاری از آنها می توانند از طریق روش های دیگر در شبکه Tor پیکربندی شوند.)

آیا Tor بطور کامل ناشناس است؟

این فقط به شکلی اصلاح شده است که ناشناس بودن و دسترسی به شبکه TOR را به شما می دهد. … با این حال ، این بدان معنی نیست که TOR ناشناس بودن کامل را به شما می دهد. مطمئناً ، IP و بسته های شما را رمزگذاری می کند اما اگر از آن به درستی استفاده نکنید، آنگاه عملا هیچ چیزی  نیست. این که آیا TOR ناشناس است یا نه به عهده شماست

آیا TOR یک VPN است

در نگاه اول ، شبکه Tor شبیه به VPN است. پیام های رایانه و از طریق رایانه شما به جای اتصال مستقیم به منابع اینترنت ، از طریق شبکه Tor عبور می کنند. اما در جاهایی که VPN ها حریم شخصی را فراهم می کنند، Tor ناشناس بودن را فراهم می کند. … با توجه به ماهیت خود، یک سرویس VPN به اطلاعاتی درباره شما دسترسی دارد

Tor یا VPN بهتر است؟

یک VPN معمولاً خیلی سریعتر از Tor است. از آنجا که مستقیماً به یک سرور VPN می روید، سپس به مقصد مورد نظر خود (وب سایت ، سرویس آنلاین و غیره)، سریعتر از چندین گره Tor، قبل از رفتن به مقصد نهایی خود خواهید رسید. … استفاده از VPN که دارای کلید Kill است شما را از نشت داده های تصادفی محافظت می کند.

کدام مرورگر Tor بهترین است؟

در اینجا به 5 گزینه برتر برتر برای مرورگر Tor می پردازیم:

Freenet یک شبکه عالی peer-to-peer است که بصورت رایگان در دسترس است ، Freenet امکان برقراری ارتباط مقاوم در برابر سانسور را فراهم می آورد. …

Freepto. …

Tails. …

I2P. …

Subgraph OS

آیا می توان دانلود Tor را ردیابی کرد؟

اگرچه ردیابی منبع IP بسیار دشوار است، افراد ممکن است گرفتار شوند زیرا از روش صحیح استفاده از Tor مطلع نیستند. هرگز از سایت های غیرقانونی دانلود نکنید. فقط آن دسته از فایلهای امن و پاک را دانلود کنید

آیا نصب تور غیرقانونی است؟

استفاده از Tor در هند قانونی است. در واقع هدف اصلی تور ناشناس بودن است و ناشناس بودن در هیچ کشوری غیرقانونی نیست. اما مرور محتوای غیرقانونی مانند مواد مخدر ، پورنوگرافی کودک قطعا غیر قانونی است. می توان گفت که مرور محتوای وب عمیق می تواند شما را دچار مشکل کند. زیرا، وب عمیق حاوی مطالب غیرقانونی زیادی است.

آیا TOR در آمریکا ممنوع است؟

تور در ایالات متحده غیرقانونی نیست. Tor یک روتینگ شبکه و فناوری امنیتی است. اگر در ایالات متحده هر کاری غیرقانونی انجام دهید، مانند دانلود پورنو کودک، مهم نیست که این کار از طریق Tor یا HTTP / HTTPS معمولی انجام شود و در هر صورت این عمل نادرست غیر قانونی است و به بستر آن ربطی ندارد.

آیا ISP من می تواند Tor را ببیند؟

2 پاسخ وجود دارد. اگر از Tor استفاده می کنید و همه چیز درست کار می کند ، ISP شما نمی تواند وب سایتهایی را که بازدید می کنید ببینید. … علاوه بر این ، از آنجا که Tor ترافیک شما را رمزگذاری می کند، ISP نمی تواند درخواستهای HTTP شما را ببیند، بنابراین آنها نمی توانند وب سایتهایی را که می خواهید دانلود کنند ببینید. اما اگر شما به درستی از تور استفاده نکنید آنگاه نباید انتظار داشته باشید که مخفی باشید.

همچنین بخوانید:

دانستنی های ساده و کاربردی کامپیوتر و اینترنت

اطلاعات جالب در مورد اینترنت

نکات طلایی کسب و کار اینترنتی

سئو سایت و سئو محتوا SEO

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن